0 امتیاز
6.6k بازدید
در قهرمان ها توسط
بر اساس یافته های “مرکز جهانی تحقیقات ژنتیک” و همچنین “انستیتو ماکس پلانک”، کردها نه ایرانی هستند و نه از آریایی ها منشعب شده اند. به باور این پژوهشگران، محال است کردها ایرانی یا آریایی باشند...

3 پاسخ

0 امتیاز
توسط
1) پروفسور آرنا ویلنا” در پژوهش مشترک خود با “پروفسور علی اکبر امیر زرگر” عضو “دپارتمان ایمونولوژی دانشگاه تهران”، با بررسی ژنتیکی 70 نمونه از کردها ثابت کرده اند خاستگاه کردها شرق مدیترانه است. پژوهشی که در ایران هرگز اجازه ی چاپ و نشر پیدا نکرد.

 2) دانشگاه تکزاس در پژوهش های خود نشان می دهد کردها نه ایرانی هستند نه آریایی. این انستیتو با بررسی کدهای ژنتیک گروه های اتنیکی خاورمیانه، بیشترین تشابه کردها را با یهودی ها و ارمنی ها می داند.. یافته های پژوهش نشان می دهند که قرابت ژنتیک کردها و یهودی ها بیش از یهودی ها و عرب ها، و همچنین کردها و دیگر همسایگان قومی آنها (یعنی فارس ها، عرب ها و ترک ها) است.

 3) “مرکز جهانی تحقیقات ژنتیک شناسان جمعیتی” در یافته های خود نشان می دهد خاستگاه کردها در شمال هلال حاصلخیز است.

4) “دیوید کوماس”، “آریلا اوپنهایم”، “آلموت نبل” و همچنین “مارینا فائرمن” با اشاره به یافته های خود، خاستگاه کردها را جنوب شرقی آناتولی، شمال بین النهرین و منطقه ی زاگرس می دانند.

5) بررسی DNA و کروموزوم Y کردها نشان می دهند که 60% شناسه ی ژنتیک j1و J2غالب است که این نسبت تنها در کردهای ساکن زاگرس مرکزی وجود دارد و آنها را از سایر اقوام ساکن جغرافیای ایران متمایز می سازد.

6) یک نتیجه گیری قابل تامل دیگر در حوزه ی ژنتیک جمعیت نشان می دهد که منشاء کردها نمی تواند هندواروپایی باشد چون وجود و ترکیب ژنتیک آنها بدون تردید، هزاران سال پیش از ساختار ژنتیکی اثبات شده ی هندواروپایی ها قدمت دارد.

7)  یافته های مشترک پژوهشگران مرکز جهانی مطالعات ژنتیک جمعیت نشان می دهند ساختار ژنتیکی کردها از بیش از 11000 سال پیش در شمال هلال حاصلخیز و چندین هزار سال پیش از وجود هندواروپایی ها در این منطقه قابل اثبات است.

8) همچنین هیچ دلیل قابل اثباتی در حوزه ی زبان شناسی وجود ندارد که بتوان بر اساس آن، کردها را ایرانی دانست.

 9) پژوهشگران ارشد مرکز جهانی پژوهش های ژنتیک جمعیت از جمله “پروفسور ریچارد ویلمز” در “مرکز بیوسنتر تارتو” با قاطعیت این فرضیه را رد کرده اند که آریایی ها بنیانگذاران تمدن در این منطقه بوده اند چون به لحاظ تاریخی نسبت به ساکنان بومی یعنی کردها متاخرتر بوده اند.

 10) پژوهش های مرکز جهانی ژنتیک جمعیت، موضوع دیگری را هم نشان می دهند:

تمام کسانی که به زبان کردی سخن می گویند یک ساختار مشترک ژنتیکی دارند. “پروفسور گرنوت. ال.وینتفور” رییس “مرکز تحقیقات ایران شناسی” در” مرکز پژوهش های شرق نزدیک” در “دانشگاه آن.آربور” ایالات متحده ی آمریکا نشان می دهد ترکیب کردها به لحاظ زبان شناختی و ژنتیک این گونه است:

-کردهای شمال (کرمانجی)

-کردهای مرکز

-کردهای ساکن جنوب شرقی حوزه ی جغرافیایی کردستان بزرگ شامل:

– لک ها

-لرها

-بختیاری ها

-بویراحمدی ها

-کهکیلویه

-زازاها در شمال کردستان

-گورانی شامل:

-هورامی

-کرمانشاهی

-باجلانی(در شرق موصل)

توضیح:

1.این یافته ها نشان می دهند که تاریخ تحریف شده ی ملت کرد، از نو باید نوشته شود.

2.سهل انگاری ما کردها در بی توجهی به پژوهش های علمی و همچنین تلاش های نظام سلطه برای ایرانی نشان دادن کردها، مهمترین دلایل برای پذیرش این جعلیات تاریخی بوده اند.

3.نتایج کامل پژوهش های انجام شده در چند ماه آینده به طور کامل در دسترس علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

منابع:

Y-chromosome and mtDNA in Iraq, Al-Zaheri N, Semino, Benuzzi G, 2002

Neolithic Transition ant the Genetics of Populations in Europe, Princeton university press, 1984

Population Genethics Relationships betwwen Mediterranean Populations by HLA distribution and a historic perspective. Tissue Antigens. 2002

Die Herkunft der Kurden,Ferdinand Hennerbichler, Peterlang,2012

منبع وبلاگ بهزاد خوشحالی
توسط
معلومه که کردیو داری چرت و پرت میگی اینارو از کجاتون درمیارید کرد ها و لر ها با هم برادرن از یک خونن نزارید بعضیا با افکارتون بازی کنن اگه راست میگی لری از چه طایفه ای هستی
توسط
باید بگویم شما کلا با پیش فرض های اشتباه به موضوع نگاه میکنی و این باعث میشود دچار خلط مبحث و نتیجه گیری اشتباه شوی. منظور از آریایی و ایرانی که محققان اروپایی مدنظر دارند با ایرانی که شما در ذهن خود دارید کاملا متفاوت است... مطمئنا کردها ایرانی محسوب میشوند ولی نه ایرانی یا آریایی که محققان اروپایی دنبال رصد آنها در طول تاریخ که توانستند امپراتوری های مختلف و قدرت های بزرگی ایجاد کنند و در طول تاریخ در چند قاره بسیار تاثیر گذار بودند... سعی کنید با دید ملی گرانه به مسائل نگاه نکنید...همان طور که ثابت شده خواستگاه کردها عمدتا اطراف مدیترانه و کوههای زاگرس بوده است و بومی این مناطق بوده اند قبل اینکه ایران و آریایی وجود داشته باشد.
توسط
راست میگه بابا بخدا کردها ایرانی نیستند واقعا شماها تاحالا کردهایه اصیل رو دید فکر نکنم آنها دارایه موهایه طلایی هستند و اکثرا چشم رنگی و فکر نکنم واقعا ایرانی باشند
توسط
نه عزیز ما مغول زادگان و هندو زادگان فارس زبان باید آریایی و پارس بشویم و شما کردها خر و ترک های خرتر هم باید ماد و آریایی بشوید. هرچند در نهایت باید همگی پارس و آریایی بشوید. اگر خلاف این آرمان پارسی و آریایی و پروژه ملت سازی پارسی پیش بروید، میدانید که چه میشود.
توسط
شما یک جن زاده هستید که به همه توهین میکنید هیچکس به کسی توهین نکرد اما شما گاو زاده هستید که به ترک و کورد توهین کردی حیوان از تو با شعورتر هستش حیفه به توووو بگن حبوان از حیوان هم پست تری
0 امتیاز
توسط
آریایی ها واقعی مردم شمال هند و پاکستان هستند چون بین 50 تا 99% مارکر ژنتیکی آریایی دارند .

برخلاف تصور آریایی به معنای اروپایی نیست بلکه به معنای هندی و پاکستانی است . پارسیان باستان یعنی هخامنشیان و ساسانیان مهاجرانی از شمال هند و پاکستان و افغانستان به فلات ایران بودند و مواقع شکست دوباره به همان مناطق فرار می کردند و دوباره بازمی گشتند .

فرهنگ و دین و باور و آیین های پارسیان باستان به مردم هند و پاکستان شباهت داشته است ولی به سبب چند هزار سال سکونت در جنوب و غرب ایران با فرهنگ بومیان و سامیان بین النهرین اختلاط پیدا کرده است . کردها و لر ها از آخرین موج های مهاجرت آریایی های هند که کولی نامیده می شدند به فلات ایران هستند که از زمان ساسانیان تا امویان ادامه داشته است . کولی های هند در غرب ایران با بومیان کوه نشین و نیز سامیان آشوری و یهودی ادغام نژادی پیدا کرده اند و امروزه کرد نامیده می شوند .

مارکر آریایی در بین کردها از 0% تا 20% متغیر می باشد و مابقی مارکرهای سامی و بومیان غیر آریایی می باشد .
توسط
بجز تفرقه نتیجه یی نداره این تحقیقات.کورد و لر و فارس و بلوچ و ....همه مثل همن فقط میزان انسان بودن است.مگر نه اینکه جغرافیا فقط یه اتفاقه و انسانیت یه انتخاب
توسط
جون مادرت این صفحه رو بردار بیشتر از این ابروتو نبر کوردها اولین قوم ایرانی هستن . ینی مادها برید تاریخ بخونید ...کوردها رو بهتر بشناسید ...باDNAاونم ک مطمعن نیس .مسخره
توسط
زور زور باشه ئیمه نه فارسین نه ئیرانی
توسط
این بخش دوم چرت محض هستش. که جماعت پان تورک بی سواد غربتی فقط نشخوارش می کنن. اما قسمت اول از منبع بهزاد خوشحالی نتیجه بررسی ژنتیکی هستش. دوستان بد متوجه شدن. ابدا نفی نمیکنه حضور کردها و لرها و ... رو. بلکه تقدم زمانی حضور این اقوام رو جلوتر از مهاجرهای بعدی میدونه. بررسی های ژنتیکی میگه کوردها و خویشاوندان لورشون از اقوام و صاحبان اصلی مناطق کنونی خود هستن از مدیترانه تا مزوپتامیا و زاگرس. با چند هزار سال تقدم زمانی. اما مهاجرهای متاخر نظیر اغوزها و ایغورها که بعدها اسم تورک رو از اسم تراکیا اخذ کردن، بعدها به این جغرافیا اومدن. ارمنی ها و یهودی ها هم از اقوام کهن منطقه هستن. دوستان عزیز علم ژنتیک پیوند کوردها و لورها رو اثبات میکنه. دیگه با کسی هم تعارف نداره. حتی شباهت زیادی بین ژنتیک کوردها به مردم آذربایجان هم وجود داره که نشان از تغییر زبان مردم آذربایجان به تورکی در قرون اخیر و تحت نظام سیاسی ایلخانی و مغول و صفوی داره. اما در پایان زندگی مسالمت آمیز و سرشار از عشق و محبت ضامن آسایش همگان هستش. اسیر بازی سیاستمداران نشیم.
توسط
بله آزمایش های ژنتیکی را نمی توان تحریف کرد. کردها شبیه ترک های آذربایجان هستند و این نشان میدهد که زبان کردها هندوایرانی زبان شده و بخش زیادی از کردها در واقع ترک های هندو ایرانی زبان شده هستند. حتی قرابت ژنتیکی کردها با یهودی های سامی هم اثبات شده و نشان میدهد هسته اولیه کردها با بومیان سامی خاورمیانه قرابت دارد و ترک ها همسایه خود و هیچ ارتباط چندانی هم به هندو زبان ها ندارندالبته خیلی کم. که نشان میدهد بین کردها امروزی تیره های از کولی های هندی هم وجود دارند. ما ملت ترک آذربایجان و ترکیه شما برادران و خواهران کرد خود را تنها نمیگذاریم و اجازه نمیده عده ای پان فارس آریایی گرا شما کردها را فریب بدهند و بگویند بیابید ماد و آریایی بشوید و ما فارس ها آریایی و پارس باشیم. چون خود این مغول زادگان فارسی زبان میدانند که واقعا آریایی نیستند و دارند به ریش ما ترک ها و شما کردها می خندند. :)
0 امتیاز
توسط
من‌که تا حدودی با این صفحه موافقم‌ کوردها از چندین هزار سال پیش‌تو غرب آسیا ساکن بودن ینی اولین‌ مردمانی بودن‌که کنار دجله و فرات و مناطقی دیگه از غرب آسیا ساکن بودن این‌که میگن‌کوردا آرایین اشتباست و ایرانی هم‌نیستن تا حدودی فقط تو غرب ایران بودن‌ک اون موقع اسمی از کشور ایران نبوده چون‌خاستگاه اولیشون کناره های دریای مدیترانه و عراقه من‌خودم‌کوردم‌ ایلامم و افتخار میکنم‌ یه اینکه‌ اجدادم اولین ساکنان غرب آسیا بودن حتی پیامبرا هم‌تا حدودی از نسل همین ساکنین غرب آسیا ینی کوردها هستن‌ واین نکته رو هم بگم‌که لر ها و فارسا جزء کوردها نیستن‌ لرها از سالیان‌خیلی پیش تو زاگرس مرکزی ساکن بودن و برادر کوردها به حساب میان
توسط
آخه کدوم آدم عاقلی کردها رو ایرانی می دونه؟ اینا فقط اهل قوم و خویش خودشونن والله
توسط
میخوای مثل خودت هزار پدر باشن ؟(:
توسط
من یک تاریخ دان کوردم کتاب تاریخیم برا سلزمان جهانی یونسکو نوشتم در دست چاپه باید بگم که هرکی بکه کوردها ایرانی نیستن یک احمق به تمام معناست....اینو بگم تنها ایرانی وآریایی اصیل قوم هور که همان قوم اهورا و نژاد بور دارن که مناطق شمال ایران وهورامان کردستان و بخش زیادی از اروپا اهل همین قوم بور با موهای طلایی وچشمهای رنگی که فرمانروای ایران واروپا و از نژاد برتر و اولین قوم متمدن درجهان باقدمت بیش از ۲۰۰ هزار سال از عصر نئاندرتالها یا آهن ومس هستند که نوادگان قوم هور کوردها یعنی قوم اور پادشاهان ایران وعراق وامارات و ترکیه و اسپانیا وفاتحان قاره اروپا وامریکا وافریقا بودن که به پادشاهان اورارتو شهرت دارن واز نژاد چشموابروی سیاه وسفیدپوست هستن ....یعنی هرچی بیسواد وامل میان دورهم زر میزنن

به بخش پرسش و پاسخ پارسیان دژ خوش آمدید, جايی برای پرسش پرسش و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و نویسندگان یا سرپرست های این مجموعه.


توجه!

خواهشمندیم برای گردانش پرسشها خود ( ویرایش ، ستردن(حذف) ، ...) ودریافت امتیاز ناگزیر در پارسیان دژ هموند(عضو) شوید.

خواهشمندیم برای دریافت پاسخ پرسشها خود کمی بردبار باشید ، به ویژه برای پرسشها برجسته .

ask

محبوب ترین برچسب ها

ایران آریایی،ترک - ، کوروش اریایی هخامنش،هخامنشیان،مکانهای_تاریخی،تاریخ_تجارت آذری آذربایجان آریایی کتاب کورش-بزرگ زرتشت حضرت هخامنشیان سیستان،ایران،تاریخ،باستان،زبان،یعقوب،رادمان،صفاری،آریایی،فارس،گاه بختياري -حمزه کوروش-ابوریحان کوروش- سخنان ،باستان شیر حمله اعراب بودن محمد ابهام فردوسی باستان عرب دین به کرد بختیاری-لر-فارس ایجاد،اکانت،جدید سومر نامه،پیشگویی،عجیب کولی توران y رودبار شماری سکایی مقبره-کوروش-کبیر-دروغ-حقیقت مادرسلیمان خردگان،خردگان ٬ لیان -ایران لر الهی میترائیسم قربانی اووادئیچیه قفقاز ترکی ساسانیان-هخامنشیان-تاریخ کوروش-منشور-ترجمه تاریخ- مورخ -دروغو-تحریف زرتشت- زرتشت-دین-قران -باستان کوروش-جمله-اعتبار ایلام -هخامنشیان- تارنگار کوروش-ابهام-بابل پیامبران بازار فروشی کردها یهودیان فارس قانون آريايي غرب ايران پیشنهاد کوروش،ایران،یونان،جنگ بابل خورشید پارسی پارس تات -ایرانی كوروش ایا شبهه جشن کردن دروغ پاسارگاد انسان ؛ برده ی پارت

264 سوال

530 پاسخ

697 دیدگاه

27 کاربر

سوالات مشابه

0 امتیاز
2 پاسخ 1.9k بازدید
+1 امتیاز
1 پاسخ 88 بازدید
...