خانه ایران باستان پرچم هخامنشیان

پرچم هخامنشیان

1 دقیقه خوانده شده
3
1,864

 

پرچم هخامنشیان

عقاب سمبل کشور ایران دروه هخامنشی

سلسله هخامنشی عقاب را به لحاظ اینکه میان مخلوقات روی زمین قوی ترین بینائی را دارد و به ارتفاع میرود تا بتواند همه جوانب را ببیند انتخاب نمودند.

دایره بالای سر عقاب سمبل تفکر بیرنگری و سه بعدی داشتن و در
دست های عقاب سمبل هدیای آزادی و رفاه ملی بود که برای مردم سرزمین خود به ارمغان می آورد.

پادشاهان هخامنشی بخصوص کورش بزرگ دور اندیشی و سه بعدی نگری فکری داشته با شعار آزادی و رفاه ملی سرزمین ایران که در موارد زیادی با مقاومت خیلی کم از طرف نیرو های مخالف مواچه میشد گسترش یافت.

بارگذاری بیشتر در ایران باستان
warning
قوانین بخش ارسال دیدگاه :
1 - توهین به اقوام و ادیان مختلف و اشخاص در متن دیدگاه باعث منتشر نشدن دیدگاه شما می شود !
2 - استفاده از جملاتی مانند : مرگ بر و ....  در متن دیدگاه باعث منتشر نشدن دیدگاه شما می شود !
4 - لطفا برای شرکت در بحث ها از منابع و کتاب های معتبر استفاده کنید .
5 - بخش هایی که با ستاره * در بعضی دیدگاه میبینید توسط مدیریت سایت به دلیل رعایت نکردن قوانین حذف شده اند .
توجه : پارسیان دژ این حق را برای خود محفوظ می داند که دیدگاه هایی که قصد بر هم زدن محیط فرهنگی سایت را دارند منتشر نکند !

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه بر "پرچم هخامنشیان"

مرا باخبر کن از
avatar
مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشتر رای دادند
بهروز
مهمان
بسیار جالب بود ممنون مفهوم نشان “فره وهر” نکته بسیار شگفت انگیز درباره ی این نشان ملی ما ایرانیان آن است که ذره ذره ی این نشان دارای مفهوم و دانشی نهفته است. اینک به تشریح این نشان ملی می پردازیم: نشان فروهر چیست؟ چهر ی یک پیرمرد قرار دادن چهره یک پیرمرد سالخورده در این نگاره اشاره به شخص نیکوکار و یکتا پرستی دارد که رفتار و ظاهر مرتب و پسندیده اش سرمشق و الگوی دیگر مردمان بوده است و دیگران تجربیات وی را ارج می نهادند. بنابراین قرار دادن چهره ی یک پیرمرد به عنوان سر نگاره نشان… Translate Read more » 17/5000 ادامه مطلب »
AtrinA
مهمان
سلام . مطلب کم ولی جالبی بود . آقایی که نظر گذاشتید ؛ اسمتون رو ننوشتین قفط نوشتینBOY اگه توجه کنید به نماد فر کیانی یا همون فروهر میتونید جواب بهتری بگیرید . نماد فروهر هم دو تا بال داره که مثل بال های عقاب هستن . تنها فرقی که دارن اینه که در فروهر به جای سر و تن یک عقاب ؛ سر و تن یک مرد با لباس های پارسی وجود داره . درباره نماد عقاب آمریکا هم بگم مثل اینکه ما نماد خودمون رو کردیم یوزپلنگ ، یا استرالیا که نمادش کانگرو هست ، اونا هم عقاب… Translate Read more » 17/5000 ادامه مطلب »
boy
مهمان

برادر یا خواهر گرامی با سپاس و درود بر شما ای میهن دوست ……………. اگه میشه در مورد شباهت پرچم هخامنشیان ( عقاب درون عکس ) و نماد عقاب که در پرچم امریکاست نوشته ای داشته باشید

wpDiscuz

بررسی کنید

ساخت شمشیر آکیناکه هخامنشی به دست استاد فرجیان

استاد فرجیان اهل زنجان میباشند که هنرمند بزرگی هستند در ساخت چاقوها و شمشیرهای ایرانی یکی …