پرچم هخامنشیان

 

پرچم هخامنشیان

عقاب سمبل کشور ایران دروه هخامنشی

سلسله هخامنشی عقاب را به لحاظ اینکه میان مخلوقات روی زمین قوی ترین بینائی را دارد و به ارتفاع میرود تا بتواند همه جوانب را ببیند انتخاب نمودند.

دایره بالای سر عقاب سمبل تفکر بیرنگری و سه بعدی داشتن و در
دست های عقاب سمبل هدیای آزادی و رفاه ملی بود که برای مردم سرزمین خود به ارمغان می آورد.

پادشاهان هخامنشی بخصوص کورش بزرگ دور اندیشی و سه بعدی نگری فکری داشته با شعار آزادی و رفاه ملی سرزمین ایران که در موارد زیادی با مقاومت خیلی کم از طرف نیرو های مخالف مواچه میشد گسترش یافت.

3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
3 تعداد نویسندگان دیدگاه
بهروزAtrinAboy نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع از
بهروز
مهمان
بهروز

بسیار جالب بود ممنون مفهوم نشان “فره وهر” نکته بسیار شگفت انگیز درباره ی این نشان ملی ما ایرانیان آن است که ذره ذره ی این نشان دارای مفهوم و دانشی نهفته است. اینک به تشریح این نشان ملی می پردازیم: نشان فروهر چیست؟ چهر ی یک پیرمرد قرار دادن چهره یک پیرمرد سالخورده در این نگاره اشاره به شخص نیکوکار و یکتا پرستی دارد که رفتار و ظاهر مرتب و پسندیده اش سرمشق و الگوی دیگر مردمان بوده است و دیگران تجربیات وی را ارج می نهادند. بنابراین قرار دادن چهره ی یک پیرمرد به عنوان سر نگاره نشان… ادامه مطلب »

AtrinA
مهمان
AtrinA

سلام . مطلب کم ولی جالبی بود . آقایی که نظر گذاشتید ؛ اسمتون رو ننوشتین قفط نوشتینBOY اگه توجه کنید به نماد فر کیانی یا همون فروهر میتونید جواب بهتری بگیرید . نماد فروهر هم دو تا بال داره که مثل بال های عقاب هستن . تنها فرقی که دارن اینه که در فروهر به جای سر و تن یک عقاب ؛ سر و تن یک مرد با لباس های پارسی وجود داره . درباره نماد عقاب آمریکا هم بگم مثل اینکه ما نماد خودمون رو کردیم یوزپلنگ ، یا استرالیا که نمادش کانگرو هست ، اونا هم عقاب… ادامه مطلب »

boy
مهمان
boy

برادر یا خواهر گرامی با سپاس و درود بر شما ای میهن دوست ……………. اگه میشه در مورد شباهت پرچم هخامنشیان ( عقاب درون عکس ) و نماد عقاب که در پرچم امریکاست نوشته ای داشته باشید