رخشای اولین دستیار هوش مصنوعی ایرانی رخشای اولین دستیار هوش مصنوعی ایرانی
گالری تصاویر و ویدیوها

تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی از ایران باستان و کوروش بزرگ

تصاویر ساخته شده با هوش مصنوعی از تاریخ ایران با کیفیت بالا

هوش مصنوعی به عنوان یکی از پیشرفت‌های بزرگ این دهه، قابلیت‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف دارد. یکی از کاربردهای جالب هوش مصنوعی در حوزه تصاویر، تولید تصاویر جدید با پایه‌ای از تصاویر موجود است. این روزها، شرکت‌های فناوری مختلف از جمله اولین سامانه هوش مصنوعی ایرانی رخشای و شرکت های OpenAI و Midjourney این قابلیت را دارند که با استفاده از هوش مصنوعی، تصاویر جدیدی از پایه تصاویر موجود، ایجاد نمایند.
یکی از موضوعاتی که در این حوزه توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، تولید تصاویر باستانی از ایران با کمک هوش مصنوعی است. دقت و تکنیک مورد نیاز برای بازسازی صحیح تصاویر باستانی، بسیار زیاد است و همین مسئله تولید تصاویر درست و واقع‌گرایانه را به یک چالش بزرگ تبدیل کرده است.
اما در سال‌های اخیر، این مشکل نیز برطرف شده و کمک هوش مصنوعی در تولید تصاویر باستانی، موجب ایجاد تصاویر با دقت و واقع‌گرایی بسیار بالاتری شده است. برای مثال، تصاویر باستانی از شاهنشاهی کوروش بزرگ به دقت بسیار بالایی درست شده‌اند.
به طور کلی، استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار در تولید تصاویر باستانی، موجب ایجاد تصاویر واقع‌گرایانه‌تر و بیشتری از ایران باستان، شده است. این تصاویر می‌توانند به عنوان یک منبع مهم برای مطالعه و تحقیق در مورد تاریخ و فرهنگ ایران، باشند.

برای دیدن سایز اصلی تصویر روی تصویر کلیک کنید

رخشای اولین دستیار هوش مصنوعی ایرانی رخشای اولین دستیار هوش مصنوعی ایرانی

شمشاد امیری خراسانی

شناخت تاریخ و فرهنگ ایران به نمونه ورود به دنیایی است که جز عشق و افتخار و گاهی اندوه چیزی انتظار ما را نمی کشد ، شاید تاریخ ما در حافظه ژن های ما ذخیره شده است تا بتوانیم با آن آگاهی به خود و فرا خود را گسترش دهیم .

نوشته های مشابه

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا