(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

به نام یاری دهنده ایرانیان، پروردگار بی همتا

(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

پان ترک ها چه کسانی هستند؟

پان ترک ها یا همان جدایی طلبان ترک  گروهی  هستند که معتقدند که تمام ترک زبان ها باید به زیر یک پرچم یک کشور جمع شوند

پان یعنی جدایی طلب از همین جهت میتوان کسانی را که دنبال توقع های به حقی مانند درخواست زبان مادر یخود هستند را از این این گرایشات جدایی طلبانه جدا کرد چه بسا که بسیاری همین موارد را هم برای رشد افکار پانیسم رشد می دهند .

مقصود پان ترک ها در  عمل چیست؟

تحریک احساسات و دست بر روی نقطه ضعف ترک زبانان و ترک تباران ایرانی است تا بتوانند با پافشاری بر روی واژه ها  مانند ملت در خفقان ( ترک ها ) ملت در ظلم فارس ها و امثالهم اهداف خود که در نهایت جدایی قسمتی از خواک ایران است را پیش ببرند .

در صورتی که ریشه ترک زبانان ایرانی از دید حیث تاریخی مربوط به قوم  آریایی ها (ماد خرد) است . هر چند جز این هم باشد و یا هموطن ما خود را ترک بداند چیزی از ارزش او به عنوان یک هموطن کم نخواهد کرد .

خوشبختانه اکثر هموطنان ترک زبان و ترک تبار ما با بینشی باز رو به مقابله با پان ترک ها پرداخته اند مانند سایت آذری ها 

این قومیت های ما مانند جواهر در ایران در حال درخشش هستند و  و نبود هرکدام ارزش واژه ایران را کم خواهد کرد . ایران بدون قومیت هایش معنی نخواهد داشت .

گاش گاهی که کسانی خود را جدایی طلب مینامند این جواب را جدا از پرده تعصبی که بر روی چشمان خود کشیده اند از خود بپرسند :

چه جواب بابک را خواهید داد ؟ چه جواب ستارخان را خواهید که گفت خاک می خورم خاک نمیدهم؟

چه جواب آذری هایی را می دهید که در هشت سال دفاع مقدس از سرزمینشان جانشان را فدای خاک و ناموسشان کردند؟

دو گانگی شخصیت در بسیاری از قشر جوان پانیسم وجود دارد که گاهن باعث رفتار های از دید تعصبی می شود … ولی کاش گاهی بگوییم اگر از دید دل به قضیه نگاه کنیم چه میبینیم اگر تعصب را کنار بگزاریم چه خواهیم .

هر گاه که دیدگاه های هموطنان آذری را در این پست تایید می کنم که متاسفانه به حق هم گله مندند از توهین هموطنان … یاد یک روایت تاریخی میفتم که زمانی که هم استانی های من ( کرمان) برای گله مندی پیش آخرین پادشاه صفوی رفته بودند لهجه شیرین کرمان را مسخره و از دربار بیرون شان می کنند ( بماند که چندی بعد محمود افغان سال ها ایران را تاراج کرد به خاطر کج فهمی همین درباریان )

کاش حواسمان باشد گاهی بعضی کلمات نا به جا دل چند ملیون آدم را خون می کند .

به قول یکی از دوستان بزرگوارم در تبریز که می گفت : اکثر این جوانان جدایی طلب ، حتی خوانواده هایشان اگر از اندیشه آن ها باخبر شوند به شدت با آن ها برخورد میکنند

دریغ است که ایران ویران شود

کنام شیران و پلنگان شود

برای اطلاعات بیشتر به این نوشتارها مراجعه کنید:(پیشنهاد می شود)

نوشتار شماره 1 :اینجا کلیک کنید (شوروی و جدایی آذربایجان از ایران)

نوشتار شماره 2 : اینجا کلیک کنید (آذری یا ترک؟)

نوشتار شماره 3 : اینجا کلیک کنید(آذربایجان و ماد خرد)

(ویرایش جدید)

برای آشنایی بیشتر با تاریخچه زبان ترکی و ترکان و آذری ها لطفا به پیوند زیر مراجعه کنید:

(نوشتار در خوری است که می تواند به اکثر سوالان شما پاسخ بدهد)

نشریه دانشجویی وطن یولی
نشریه دانشجویان آذربایجانی دانشگاه تهران

(اینجا را بفشارید)

555
دیدگاه بگذارید

avatar
226 تعداد نظرات
329 پاسخ ها
1 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
220 تعداد نویسندگان دیدگاه
شهراممحمدزهرا تورک قیزیبه دردت نمیخورهتوربراتور نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع از
شهرام
مهمان
شهرام

سلام اون شخص ناصرالدین شاه بود که به لهجه کرمان خندیده بود . کارش هم بد بود.

محمد
مهمان
محمد

با سلام من هفت جد مادرم آذربایجانی هستش تفاوت زبان ها دلیل تجزیه کشور نمیشه . باید فارسی یاد بگیرید وقتی رفتید سیستان بلوچستان بتونید بوسیله زبان فارسی ارتباط برقرارکنید تو جایی که آذری صحبت نمیکنن انقدر احمق نیستید که بگید یاخچیسن یا منه ۵ دنه چره ور و…،من یه سایتی رو اینجا می زارم برید بخونید در باره دروغ های پان ترک ها بطور کامل توضیح میده . https://www.azargoshnasp.net/Pasokhbehanirani/pasokhbehrazmioz.htm قطران تبریزی که در این دوران می زیسته است، در اشعارش حملات و تاراج های ترکان را در آذربایجان سخت نکوهیده است و همین نکته دلیلی استوار و خدشه ناپذیر… ادامه مطلب »

به دردت نمیخوره
مهمان
به دردت نمیخوره

هموطن تاریخ بخون .کتاب زیاد بخون .سعی کن آگاهیتو بالا ببری.از خودت جنم نشون بده.وقتی کتاب بخونی بدون که آزادی .و یه حرف دیگه خواهر و برادر کوچک و نوجوانی که تو اینترنت پرسه میزنی فدای تو بشم ناراحت نشو بابت هرچی که میخونی و نگران هم نباش هموطن ایرانی من .بدون وقتی به اندازه ی کافی سواد داشته باشی دیگه بابت هر چرندیاتی که بهت بگن ناراحت نمیشی و فقط میخندی .این هم بلاخره یجور کاسبیه باید یه مشت آدم نادان هم نون بخورن و عقده هاشونو خالی کنن جای ناراحتی نداره برای مشکلات بزرگتر باید ناراحت بود

توربراتور
مهمان
توربراتور

مردم آذربایجان به لحاظ نژادی و فرهنگی و زبانی ۱۰۰% ترک هستند و ارتباطی به آریایی ها که مردم شمال هند و پاکستان و جنوبغرب افغانستان هستند ندارند . مردم آذربایجان بازماندگان مادها و کیمری ها و سکاها هستند که همان ترکان اغور و آری بودند که تورانی و بونترک ، بولکار و خزر و هون و قاجار و آغاجار و … هم نامیده می شدند . فرهنگ ، پوشش ، فولکلور ، رسومات ، رقص ، موسیقی و همه چیز مردم آذربایجان ترکی است و دقیقاً با ترکان قفقاز و اکراین ( کاراایت ها ) تطبیق دارد . پارسیان… ادامه مطلب »

بابک سارانی
مهمان
بابک سارانی

بسمه تعالی آیا سرطان پان ترکیسم هویت ایرانی را ریشه کن می کند ؟ بابک سارانی متاسفانه در سالهای اخیر فعالیتهای گسترده ای علیه زبان فارسی از جانب برخی پان قومیتها در ایران صورت گرفته است . پان عربها به رهبری ناصر پور پیرار توده ای که به علت دزدی از حزب توده اخراج شد و مشغول دزدی تاریخ و فرهنگ شد . و پان ترکها به رهبری محمد تقی زهتابی خائن که مزدوری عراقی ها را کرد ، دست به فعالیتهای گسترده ای علیه زبان فارسی که مهمترین رکن هویت ایرانی است زده اند در ادامه می کوشیم به… ادامه مطلب »

ashkansoltani
مهمان
ashkansoltani

اگر ترسى ندارید این متن را در سایت درج کنید ولى مى دانم نمى کنید یا اگر بکنید بر صفحه اصلى سایت نمى زنید- أصلا من تو این کامنت یک چیز رو برا همه توضیع مى دم. انسان از پنج نسل است. ١-یونانى ها [رومیان-آلمانى ها-یونانى ها یکى هستند] ٢-سلتى ها ٣-مصرى ها ایران و تقریبا تمام جهان با این سه نسل زندگى مى کنند و جز این سه گروه کسى وجود ندارد و فقط فرق ایرانى با ترک ها این است که براى مثال ایرانى ها از نژاد مصرى هو سلتى هستند یا هر اختلات نژادى دیگرى-ترک ها هم… ادامه مطلب »

ژاپونی
مهمان
ژاپونی

زبان مصر به دنبال حمله و لشکرکشی اعراب اسلام به شمال افریقا، اربی شد وگرنه اونها به زبان مصر باستان می گفتند و می نوشتند.

آریابد
مهمان
آریابد

اردوغان جوکر بزرگ تاریخ اگر نگاهی گذرا به سخنرانی های رجب طیب اردوغان (پرورش یافته دانشگاه الازهر مصر )در کنفرانس کشورهای اسلامی و میان مردم ترکیه بیاندازیم چیزی جزء دروغ و یاوه نمی بینیم ، کسی که از زمان به قدرت رسیدن در کنار تروریست ها بوده و از هیچ یاری به آنان دریغ نکرده است : خرید نفت داعش ، تامین تجهیزات ، گسیل و جابجایی نیروهای تروریست به سوریه، عراق و سراسر اروپا و در یک کلام رونق اقتصادی مبتنی بر تروریست از راهبردهای دولت نوعثمانی ترکیه بوده و هست ، از سویی دولتمردان پان ترکیست ترکیه که… ادامه مطلب »

علیرضا
مهمان
علیرضا

اگر جرئت دارید و ذره ای صداقت و راست گویی توی حرفاتون هست این کامنت من رو بذارید توی سایت (که مطمئن هستم ندارید) به ادمین سایت بگم که ما تورک ها افتخار می‌کنیم به زبان خودمون، و توی مدارس باهم تورکی حرف میزنیم با معلم تورکی حرف میزنیم، هرکس توی تهران، قم، کرج و هرجای دیگه بهمون بگه آذری بهش میگیم ما آذری نیستیم، و تورک هستیم، آذری دیگه چه صیقه ای هستش در آوردید؟ من به بابابزرگم میگم آذری چیه فک میکنه دارم بهش چی میگم؟ اصلا نمیدونه آذری چیه، تا بوده به ما گفتن تورک، سعی در… ادامه مطلب »

اشکان ، یک اشکان دیگر
مهمان
اشکان ، یک اشکان دیگر

آره ، عزیز فقط ترک درسته، با اینها فارسی بدون لهجه حرفی بزنی بهت میگن فارس. همان ترک خوبه ، حالا بگویند آذربایجانی ،حالا یه چیزی.

محسن 666
مهمان
محسن 666

تفرقه بینداز حکومت کن را پان فارس ها خوب بلدند . به تازگی شروع کردند به این که فلان قوم تورک را کرد جا بزنند و فلان قوم کرد را لر و فلان قوم لر را بلوچ و به این ترتیب در این سایتها تورک و کرد و لر و بلوچ رو به جان هم می اندازند . قوم آریایی دوبار وارد ایران شدند . بار اول توسط ترکها شکست خوردند و نابود شدند ولی بار دوم ترکهایی را که در طرفهای استانهای فارس و اصفهان و کرمان بودند را شکست داده قتل عام کردند و کم کم در ایران… ادامه مطلب »

طهران
مهمان
طهران

اینارو از کدوم کتاب اوردی با سواد

نرگس
مهمان
نرگس

تاریخی که می فرمایید در کجا نوشته شده، قطعا می دانید که برای هر موضوع تاریخی باید سند ومدرک هم وجود داشته باشد.

یک ف
مهمان
یک ف

تاریخ را فاتحان نوشته اند.پس اینا را توی هیچ کتابی نمی نویسند.

Abtin
مهمان
Abtin

در طول تاریخ هنر ترکها نسل کشی و چپاول و غارت دیگر ملتها بود ، باید پذیرفت دوست من

ایلیا
مهمان
ایلیا

میدونم احتمالش کمه کامنتمو بزاری ولی:
نسل کشی؟؟؟؟؟؟
چپاول وغارت ؟؟؟؟؟
ترکها؟؟؟؟!!!!!
بد نیست نگاهی به تاریخ نسل کشی بیندازیم
هیتلر آریایی بود و به آن افتخار میکرد
استالین آریایی بود
ترامپ آریایی است
چرچیل آریایی بود
فرانسیسکو پیزارو آریایی بود
شماهم که خودتان میگویید آریایی هستید
نسل کشی و چپاول و غارت تو خون شما آریاییهاست
اونوقت گردن دیگران میندازید

یک ف
مهمان
یک ف

ببخشید هنر شما چی بوده ، یعنی پارس ها در طول تاریخ هیچ جنگی با دیگران نکردن؟!

شاهین
مهمان
شاهین

۵% جمعیت کل گیلان ترک هایی هستن که اکثرا از خلخال بدلیل کمبود امکانات و نبود شرایط زندگی به گیلان مهاجرت کردند
ظاهرا شبکه های پانترکی اومدن گفتن ۳۰% جمعیت گیلان ترک هستن
خواستم بگم به هیچ وجه چنین نیست و همش یاوه گوییه
امیدوارم اونقدری به شهرستان های اذری زبانان امثال نمین و خلخال برسند تا دیگر مردم عزیز اذری زیان به گیلان مهاجرت نکنند.

1392
مهمان
1392

عزیزم من به عنوان یک گیلانی میگم اکثر گیلان تورک هستن چون از قوم ماد هستیم ماد هم سرزمین مدای پسر یافث بوده ما همه از نسل یافثیم که بهش میگین ابوالترک در گذشته دوره مادها به گیلان و آذربایجان و زنجان که یه قلمرو بوده میگفتن گیزیلبوندا این گفته مال هزار سال قبل از میلاده ربطی به مغول نداره پس از اون تاریخ تا الان اینجا سرزمین ترکها بوده و هست یه کم راجب گیزیلبوندا بد نیست تحقیق کنی

masi
مهمان
masi

منم گیلانیم..اهل استارا…کسی که دورو برم پر از ترک زبانه..همون شهری که ترکه ادعا دارن باید به خطه اذربایجان بپیونده!!! و خیلیا در کمال وقاحت میگن الان هم همینطوره و جزیی از اذربایجانه..باید بگم همون ۵درصد هم بزور صدق میکنه اقای ترک ساکن گیلان.. اونها همون مهاجرین هستن..استارا ترک زبانه ولی ترک نیست..ترکهای مهاجرش هم بزور ده درصد نمیشن..اقوامی هم که قبلا مهارجت کردن به استارا و جز جمعیت های اصلی استارا بشمار میرن جز اهالی ویلکیج یا اطرافش هستن..میدونین که ویلکیج به چی معروفه؟؟؟ درسته..تالش های ترک زبان!!! پس بیش از این دروغ نباف…اللها خوش گتمز…ابلم یالان باغلیسوز

محسن 666
مهمان
محسن 666

احسنت به مرامت . ما هم می گیم به منطق تورک زبان و کرد زبان و … به اندازه فارس زبان رسیدگی نمی شه . ولی از شما شاهین خان انتظار داریم مثل احمدی نژاد و شبکه های پان تورکی درصد غلط ندی . لطفا شما توضیح دهید چطوری به این ۵ درصد رسیدید .

ترک آذرباجان
مهمان
ترک آذرباجان

یاد یک روایت تاریخی میفتم که زمانی که هم استانی های من ( کرمان) برای گله مندی پیش آخرین پادشاه صفوی رفته بودند لهجه شیرین کرمان را مسخره و از دربار بیرون شان می کنند، این جمله بی نام ونشان، نشان از کینه توزی شما دارد.بعد هم اونقدر آدم ساده لوح و جاسوس منش داریم که دشمن به راحتی نفوذ کرده

یک ف
مهمان
یک ف

اگر هم استانی های شما را یکبار مسخره کردن ، ما را صدا بار مسخره کردن و بهمون توهین کردن که ادامه هم داره؟!

همدان تورکو
مهمان
همدان تورکو

چی تو این همه گیر و گور و مشکلات دیگه این آذری و… دیگه چیه؟ول کنین بابا ما آدمیم تو ایران ترک و…نداره که

Hooman
مهمان
Hooman

من خودم ترک هستم. اما عاشق ایران و تمدن ایرانی هستم، این چرندیات که پان ترکها درباره تمدن میگن در یک کلام دروغ هست.
گیرم موفق شدید و رفراندوم گذاشتید و ایران و ترکیه و کل خاورمیانه شد صدتا کشور کوچیک اونوقت شما به خواستت میرسی؟ یعنی کل مشکلات شما همینه؟ مطمئن باش بهش می‌رسی اما یکم فکر بعدترش رو هم بکن. وقتی که میگن خاورمیانه فقط یه تمدن داشت و اونم قوم بنی اسرائیل هست (حداقلش اینه)

نرگس
مهمان
نرگس

متشکرم دوست من ما نیز دوستار هموطنان ترک زبان خود هستیم.

ایرانی
مهمان
ایرانی

کسی برای شما توله سگ کوروش پرست، استخوان پرت نکرده، داری پارس میکنی و پرت و بلا میگی.
خواهشا نیز از جانب ما ترک ها هم پست نگذار.
دیروزود داره ولی سوخت و سوز نداره. به موقعش برمی‌گرید همون افغانستانی که ازش اومدید. نهایتش هم بیایابان‌های بی مصرف کویر را هم می‌دیم برید ملحق شدید به افغانستان سرزمین پدریتان. از شما فارسها (افغانی‌ها) به ما ایرانی ها نه سودی رسیده و نخواهد رسید. همه مملکت از فلاکت غرق شدند. شما کویر نشین‌ها و مافیای کویر همه منابع چه از پول نفت و آب و گاز را دارید می بلعبد.

محمد
مهمان
محمد

کاربر ایرانی عزیز چرا اینقدر خشونت قدری منطقی بیندیشید.

مهربان اريايى
مهمان
مهربان اريايى

من خودم اذرى هستم ولى از ادمهاى بیسواد و بى تربیت متنفرم ، رفتار و گفتار و نوشتار شما نشون از تربیت خانوادگی و میزان ادب پدر و مادر شما داره که بهتون یاد دادن

محمد
مهمان
محمد

با هر کس مناسب شخصیت خودش رفتار میشود…….

پان اوپتیکان
مهمان
پان اوپتیکان

تمارض به تخالف برای گفتن و جاانداختن دروغی میکنی که افغانیان ایرانی هستند. هر احمقی نگاهی به چشمهای بادامی و رخساره پهن افغان و تاجیک بیاندازه متوجه تفاوت نژادی آنها با ایرانیهاست. امپراتوری پارتها گویا پهنای افقی شمالی کشور تا رود سند رودربرمیگرفته مانند ۲۲ کشور آمریکای لاتین که سخنگوی اسپانیولی هستند ولی نژادشان با نژاد مردم اروپا و اسپانیا یکی نیست این هم دروغه که خاستگاه زرتشت به سمت افاغنه و تواجیک برمیگرده زرتشت و عقایدش از منطقه بین النهرین و مرکز ادبی این قسمت تکامل و گسترش یافته.

محمد
مهمان
محمد

اتفاقا نژاد مردمان آمریکای لاتین مخلوطی از اسپانیایی و سرخپوستان و سیاهان است

ایلیا
مهمان
ایلیا

اگر زرتشت از بین النهرین برخاسته که نژادش سامیه

آرار
مهمان
آرار

سلام اولش فکر کردم شما از هموطنان منصف باشید ولی با نگاهی به لینک نشریه کذایی وطن یولی و سایت معلوم الحال آذریها نظرم عوض شد. انگار واقعا راست میگن که اصلا در ایران چیزی به نام پان ترک نداریم بلکه این برچسبی است که از طرف پان فارسها و پان ایرانیستها به فرهیختگان اقوام از جمله ترکان زده میشود تا فریاد دادخواهی آنان به گوش مردم نرسد…. واقعا متاسفم که شووینیزم تا این حد در کشورم رواج دارد که نشریه ها وسایتهایی مثل وطن یولی و آذریها آزادانه مشغول دروغ پراکنی هستند. این سایتها و نشریات و از جمله… ادامه مطلب »

قزوینلی
مهمان
قزوینلی

پانترک های فرهیخته! میشه بپرسم شما چند جلد کتاب در زندگیتون مطالعه کردید؟ مدرک تحصیلیتون چیه و در کدوم دانشگاه تحصیل کردید؟ که تا این حد حق به جانب در مورد مقاله نظر دادید. از کی تا به حال طرفداران فحاش یک تیم فوتبال شدند جامعه فرهیخته ترک ها یا فارس ها!

Sasa
مهمان
Sasa

حالا مگه تورک چی هست؟ بجز جنایت چی نصیب بشریت کردید ترکها

ایلیا
مهمان
ایلیا

به جز جنایت چی نصیب بشریت کردیم؟؟؟؟؟؟ باید به عرض شما برسانم تفنگ همان تفنگی که باروتش را به جای چینیان و مغولها به نام مسلمانان و ایرانیان ثبت کردید قزاقها در قرن پانزده تفنگ را اختراع کردند باید به عرض شما برسانم اسب همان اسبی که میگویید سه هزار سال پیش توسط شما اهلی شد در حالی که اسکلت اسب هایی در قزاقستان و مغولستان کشف شده که با اسب وحشی متفاوتند و پنج هزار سال قدمت دارند باید به عرض شما برسانم دین دین آریاییها شمنیزم بود در حالی که میدانیم شمنیزم دوازده هزار سال پیش در آسیای… ادامه مطلب »

turkan
مهمان
turkan

دوست داشتم ه فحشى بلد بودم مىدادم اما… خب مگه فرقى هم داره که با چه زبانى ارتباط بر قرار کنى ورنگ پوستت چى باشه خب فرق من وشما فقط در زبانى است که ارتباط بر قرار مى کنىم ىکم وسىع تر ببىنىد همه انسانىم نگاه شما نژاد پرستانه است

فرشید
مهمان
فرشید

واقعیت این است که پان ترکیسم و پان ایرانیست(بخوانید پان فارسیسم) در تاریخ معاصر ایران تقویت کننده همدیگر بوده اند.ولی آغازگر این جریان مخرب احزابی مانند حزب پان ایرانیست هستند که از همان ابتدا به نفی هویت قومیتهای بزرگی مانند ترک زبانهای ایران پرداختند.از بزرگان حزب پان ایرانیست یکی هم محمود افشار یزدی بود که در دشمنی با زبان ترکی تا آنجا پیش رفت که در دهه سی شمسی در مقاله ای در نشریه آینده برای نابودی زبان ترکی طرح مدارس مادرانه را پیشنهاد داد که بر اساس این طرح کودکان ترک زبان از دوسالگی باید از مادر و خانواده… ادامه مطلب »

آیدین
مهمان
آیدین

بالا به نیه برعکس دییرسن. بچه چرا برعکسشو میگی.!

محسن 666
مهمان
محسن 666

حزب پان ایرانیست خطرناکتر از پان فارسیسم و پان تورکیست ولی از آن خطرناکتر پان اسلامیست .

پویا
مهمان
پویا

شما در حدی نیستید ،که در باره ترکها نظر بدید
تاریخ ایران نه ،تاریخ جهان رو ترکا رقم زدن
شما بچسب ،به لوله آزمایشگاه انگلیسیت
وطنت همون لوله آزمایشگاهه .خجالت هم
اعتیاد آور نیست ،بعضی وقتا هم که شده
بکشید . از ترکها هم به شما مربوطی نیست.

مهران
مهمان
مهران

از ادمین یک سوال دارم اینکه
ایا پانترک ها خطرناک ترن یا پانکردا الان تو اینستا یک عده بنام بختیاری ها ولرها پیج تجزیه طلبی زدن اینا پانترکن یا پانکرد

محسن 666
مهمان
محسن 666

بابا تو کشوری که همه چی مال فارس زبانهاست هم تورکها هم کردها هم لرها هم بلوچها و هم … می خوان از ایران فارسها جدا بشند و اگر می خواهیم ایران نابود نشه باید عدالت برای همه مردم ایران یکسان اجرا بشه .

آرمین
مهمان
آرمین

خطرناک ترین تهدید برای اتحاد و موجودیت ایران فعلی گروه های تندرو پان فارس یا همان پان آریایی هستند که خودشون را در پشت نقاب ایران دوستی و ایران پرستی پنهان می کنند ولی عملا فقط دنبال اهداف پان فارسی و تحریف تاریخ ایران برای قوم خودشان هستند. برای قوم های دیگر هیچ گونه احترام و موجودیتی قائل نبستند. این افراد به جز افکار و کتاب های خودشان هیج منبع دیگری را قبول ندارند و برایشان فرقی ندارد قوم مقابلشان ترک یا کرد یا بلوچ و عرب یا حتی لر و بختیاری باشد و اگر خیلی بخواهید با این افراد… ادامه مطلب »

محسن 666
مهمان
محسن 666

ساغ اول – آفرین – مرحبا – مرسی

ali
مهمان
ali

من مانده ام چرا یک باسواددر میان این پان ترکها پیدانمیشه که حداقل تاریخ وواقعیات تاریخی رو به آنهابفهماند؛هرچند اسمسشان نشانه از این دارند که چیزی ازفهمیدن درک نکرده اند.ایران عزیز نژادی بنام ترک ندارد؛وآذری های عزیز وبزرگوار ما نژادی کاملا ایرانی وزبانی آذری دارند.وقتی یک عده قصاب وچاقو کش سخنگو ومدرسین پان ترکهای بی وطن هستند،چه انتظاررداریم که طرفدار واقعیت باشند وجعلیات رو قبول نکنند.وقتی یک پان ترک هنوز نمیدونه وواقعا نفهمیده که هرمحملی رو واقعیت نباید انگاشت ومنابع تاریخی ازچندین جهت ریشه وسند داره،چه انتظاری دارید که رجب انتراردوخر رو بعنوان پیشوا ومقتدی خودش انتخاب نکنه،متاسفانه روی صحبت… ادامه مطلب »

ایلیا
مهمان
ایلیا

عزیزم بگو پان ترکیست نه پان ترکیسم.تبار نه طبار.پان ایرانیست نه پان ایرانیسم.نژاد بحثی جداست.بحث ما زبان مادریمان است (ترکی یا به قول شما آذری) اگر هم ترک زبانان الان قبلا پارسی (نه فارسی ) صحبت میکردند الان ترکی صحبت می کنند.از ما نخواهید بیاییم به زبان فارسی صحبت کنیم آیا شما حاضرید به زبان پروتو ایندو یوروپین (زبان نیا هندو اروپایی) صحبت کنید؟ما فقط می خواهیم حق تحصیل زبان مادریمان را داشته باشیم.زبان ترکی یا به قول پان ایرانیست ها زبان آذری زبانی التصاقی می باشد نه مانند فارسی و انگلیسی و اسپانیایی تصریفی.تفکر این زبانها نیز با هم… ادامه مطلب »

پارس زبان
مهمان
پارس زبان

کاملا حرف شما درسته. آذر بایجان سرزمین آترپادگان و محافظان اتش که فکر کنم کلمه آتر هنوز در زبان کردی به معنی آتش هست سرزمین آذریان ایرانی نژادی هست که هنوز جزیره های از اونها مانند تاتیها به بقای خود ادامه میدن هستش. زمینه ترک شدن آذربایجان از زمان مخصوصا حکومت صفوی و به دست قزلباشهای ترک انجام گرفت. کتاب تاریخ حمدالله مستوفی شاهد این قضیه است. نژاد مردم آذربایجان ایرانیهفقز به زور شمشیر از دوره صفویه زبانشان به ترکی تغییر پیدا کرد.

آرار
مهمان
آرار

شما از الفاظت معلومه چقدر باسوادی. نژاد خالص در هیچ جای دنیا نیست مخصوصا تو ایران که چهارراه رفت و آمد اقوام بوده. شما میتونی بگی این نژاد آریایی چه ویژگی ای داره که مثلا نژاد سیاه پوست نداره؟؟؟؟ بحث جدایی طلبها یا هویت طلبها و… اصلا بحث نژادی نیست بحث ملی و فرهنگی است. زبانی و موسیقی و رقصی که از خراسان و فارس و اصفهان و آذربایجان رایج بوده و امروزه حتی در آذربایجان در حال اضمحلال و استحاله است. امروز جز چهار نژاد سفید و سیاه و زرد و مخلوط یا خاورمیانه ای هیچ نژاد خالصی در… ادامه مطلب »

ازاد
مهمان
ازاد

اگه قرار باشه در مدارس و اموزشگاه های هر شهر به زبان ان شهر تدریس شودچند مشکل به وجود می اید۱ـ هرشهروند ایرانی در بیرون ازشهرخودش توانایی ارتباط با دیگرایرانیان ندارد چون به زبان رسمی تسلطی نخواهدداشت۲ـدرتحصیل پشرفت چندانی نخواهد رفت چراکه دانش درهرکشوری به زبان ملی ان کشوراست۳ـما در ایران دارای چندین گروه قومی وزبانی هستیم که اگر قرار باشد هر شهری به زبان محلی خودتدریس کند افزون برهزینه ی سرسام اور ،موجب اشفتگی تحصیلی می شود … زبان ـ اذری،ترکمنی،تالشی،کردی،بلوچی،لکی،اینها همه اگر بخواهند تحصیل به زبان محلیشان داشته باشندچه اشفته بازاری می شود۴ـجدای از این موارددر برخی از… ادامه مطلب »

سعید
مهمان
سعید

پس بفرمائید که کشوری مثل سوئیس اشتباه میکنه دیگه فقط ما عقل کل هستیم! دوست عزیز هدف اینه که در کنار زبان رسمی کشور زبان بومی منطقه نیز تدریس بشه تا ایران ما همینطور با اقوام مختلف باقی بمونه و فرهنگ های مختلف از بین نره شما فکر کن روزی برسه که همه جای ایران فقط فارسی صحبت کنن همه جا یه نوع لباس و غذا و آداب و رسوم داشته باشن آیا ایران به شکل کنونی جذابتی برای توریست خواهد داشت شما خوشت میاد در اون شرایط بری به شهر دیگری که کپی شهر شماست؟

اشکان
مهمان
اشکان

نود درصد جمعیت سوییس مهاجرین هستند

سعید
مهمان
سعید

دوست عزیز چندین کشور هستند که چندین زبان رسمی دارند مثل سوئیس (آلمانی + فرانسوی +ایتالیایی + رمانش) یعنی شما میفرمایین این کشورها شعور نداشتند ما ترک های ایران تنها خواستمون اینه که زبان ترکی هم در کشور رسمی بشه چون حدود سی میلیون ترک در کشور زندگی میکنند و حقمون نیست زبان و فرهنگمون از بین بره هیچ کس هم خواهان تجزیه نیست بیخود شلوغش نکنید و به خواسته های قوم ها احترام بذارید لطفا

شاپور
مهمان
شاپور

اولا۳۰ملیون ترک وجودنداره حدود۱۷ملیونه!بعدشم حدور۱۹وخورده ای ملیون لردلاورتوایران وجودداره اصل نژادآریایی هم کیش ژرمن هیتلرآسیا

یک ف
مهمان
یک ف

اصلا ۳۰ میلیون یا ۱۷ میلیون ؟! شما بفرمائید این آمارها را از کجا آوردین؟! دوما فعلا که به بچه ها یاد میدن ملیتوتنو ایرانی بنویسید!

محسن 666
مهمان
محسن 666

ببینید این پان فارسها موفق شدند جنگ بین خودشون و بقیه اقوام رو بین خود این اقوام بندازند و از دور نگاه کرده به ریش تورکها و کردها و ۱۹ میلیون لر دلاور اصل نژاد آریایی هم کیش ژرمن هیتلر آسیا بخندند .

سعید
مهمان
سعید

حدودا ۱۶ درصد مردم ایران ترک زبان هستند ۳۰ میلیون رو از کجا آوردی؟ بعدشم ترکی از ریشه زبان های مغولیه

محسن 666
مهمان
محسن 666

مغولستان با ترکستان فرق داره و زبانشان هم فرق داره . اگه باور نداری برو تاریخ بخون . مغولها خط نوشتن نداشتند و چنگیز خان بین خط چینی و خط اویغوری ( قبیله تورک ) خط اویغوری را انتخاب کرد .

سعید
مهمان
سعید

آمار رسمی وجود نداره ولی مطمعن باشید بیشتر از سی میلیون ترک در ایران زندگی میکنند حالا فکر کنیم ۱۶ درصد که میشه تقریبا ۱۳ میلیون یعنی حق این ۱۳ میلیون نیست که بتونن به زبان خودشون بخونن و بنویسن چرا باید به مرور فرهنگ و اداب و رسومشون از بین بره؟ فکر کنید که زبان فارسی رسمی نبود و بجاش یه زبان دیگر رسمی میشد به عمق فاجعه دقت کنید تمام اشعار شاعرهای بزرگی چون سعدی و فردوسی و… از بین میرفت چون کسی نمیتونست فارسی بخونه

aaaaa
مهمان
aaaaa

استادان ترک دانشگاه ملی در استان آذربایجان شرقی بدون توجه به ملی بودن دانشگاه ,نه آذری بودن آن و حضور دانشجویان غیر ترک زبان در کلاس درس با زبان ترکی و یا لهجه صحبت میکنند آزادی زبان ترکی ازین بیشتر؟ اگر قرار است به زبان ترکی صحبت کنید پس خواهشا وارد مشاغلی که نیاز به زبان ملی فارسی دارد وارد نشوید.

محسن 666
مهمان
محسن 666

اون زبان ملی فارسی که بهش مفتخر هستی رو شاه اسماعیل صفوی که تورک بود به این شکل در آورد . اگه یک استاد انگلیسی زبان بیاد تو دانشگاه تهران به زبان انگلیسی درس بده همه به سرش قسم می خورند و اگه با فارسی دستو پا شکسته و با لهجه حرف بزنه براش دست می زنید ولی یک تورک یا کرد و بلوچ با لهجه فارسی حرف بزنه مسخره می کنید . دانشجویان فارس زبان اگه زبان ترکی بلد نیستند دو راه داره ۱- یاد بگیرند ( مثل زمانی که یک فارس میره تو ایتالیا درس بخونه ایتالیایی یاد… ادامه مطلب »

زهرا تورک قیزی
مهمان
زهرا تورک قیزی

ساغول محسن داداش اغاسان
اولا اینکه وقتی یه تورک فارسی حرف میزنه لهجه داره و فارسا مسخرش میکنن خیلی غلط میکنن چون اگه یه فارس هم بخواد ترکی حرف بزنه لهجه داره و ما ترکا اونقدر شعور داریم که مسخره نمیکینم
دوما شاه اسمایل صفوی تورک بود باید زبان ترکی رو رواج میدادو زبان رسمی اعلام میکرد اسماعیل صفوی فردی بیگانه پرست بود که زبان بیگانه رو در کشورش رواج داد
سوما فارسای عزیز که ادعا دارین تو ایران ترکا کم هستن و ایران مال فارساست و این حرفا بابا رهبرکشور شما خودش ترکه
چی پارس میکنین شماها

صادق
مهمان
صادق

یکم مغزتو به کار بندازی بد نیستا! خیلی قبل تر از شاه اسماعیل صفوی، فردوسی و حافظ و سعدی با همین زبان فارسی که الان هم قابل فهمه اون همه شعر گفتن! میترسم فردا ادعا کنید کوروشم ترک بوده! بعدم تو که از کشورهای خارجی مثال زدی اینم داشته باش که توی ایالت تگزاس خیلی ها اسپانیایی حرف میزنن اما زبان رسمی مدارس و دانشگاه ها انگلیسیه!

ایلیا
مهمان
ایلیا

درسته تو ایالت تگزاس خیلی ها اسپانیایی حرف میزنند به همین خاطر اگر به تابلو ها نگاه کنید میبینید که دو زبانه اند همین سندی برای رسمی بودن زبان اسپانیایی در تگزاسه.مگه کوروش کی بوده که بخوایم بگیم ترک بوده کسی که با پدر بزرگش میجنگه همون بهتر که ترک نباشه.در عوض ترس دنیا از اینه که نکنه یکی بیاد تاریخو تحریف کنه و کتابی با نام تاریخ حضور ایرانیان و مسلمانان در قاره آمریکا بنویسه یا بیاد بگه استرالیا رو خوارزمی کشف کرده.

سن نه
مهمان
سن نه

اسم ایران برای اولین بار در شاهنامه آمده واین منطقه تا دروان قاجار اسامی مختلفی داشتن اسم ایران در زمان رضا شاه به این منطقه داده واز همان زمان زبان رسمی به زبان فارسی تغییر کرد دلیل استفاده رضا شاه از این نام دشمنی ایرانیان با تورانیان که همان ترکها بوده که در شاهنامه به تفصیل آمده رضا شاه هم از این افسانه سو استفاده کرده ودشمن خود را با قاجار و اقوام ترک که تا قبل از پهلوی و بعداز حمله اعراب در این منطقه حکومت میکرد را اعلام کرده

به س نه
مهمان
به س نه

زبان رسمی در دوره قاجار و صفوی که خودشون ترک بودند هم فارسی بود دستخط شاهان قاجار به فارسی وجود داره .در مجلس زمان قاجار هم نمایندگان به زبان فارسی حرف میزدن پس دروغ نگو که رضاشاه زبان رسمی رو فارسی کرد زبان رسمی مردم ایران حتی قبل از حمله اعراب و زمان ساسانیان هم فارسی بود بخاطر همین اعراب وقتی به ایران حمله کردند ایران رو بلاد فارس نامیدند حالا از دوره رضا شاه شما بخاطر از دست رفتن قدرت قاجار دشمن زبان فارسی شدید بحث دیگه ای حداقل مرد باشید قبول کنید زبان رسمی دیوان و دفتری در… ادامه مطلب »

ایلیا
مهمان
ایلیا

بعد از حمله اعراب تا زمان سامانیان (سلسله ای از ترکان )زبان عربی زبان رسمی بود وسامانیان هم برای زنده نگه داشتن زبان فارسی زبان رسمی رو زبان رسمی اعلام کردن.منبع کتاب مطالعات اجتماعی دوم متوسطه

یک ف
مهمان
یک ف

کسی دشمن زبان فارسی نیست ، سلسله های ترک فارسی را زنده نگه داشتن ولی شما فارس ها با افکار نژادپرستانتون زبان های غیرفارسی را در معرض نابودی قرار دادین!