خانه ایران باستان (پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

به نام یاری دهنده ایرانیان، پروردگار بی همتا

(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

پان ترک ها چه کسانی هستند؟

پان ترک ها یا همان جدایی طلبان ترک  گروهی  هستند که معتقدند که تمام ترک زبان ها باید به زیر یک پرچم یک کشور جمع شوند

پان یعنی جدایی طلب از همین جهت میتوان کسانی را که دنبال توقع های به حقی مانند درخواست زبان مادر یخود هستند را از این این گرایشات جدایی طلبانه جدا کرد چه بسا که بسیاری همین موارد را هم برای رشد افکار پانیسم رشد می دهند .

مقصود پان ترک ها در  عمل چیست؟

تحریک احساسات و دست بر روی نقطه ضعف ترک زبانان و ترک تباران ایرانی است تا بتوانند با پافشاری بر روی واژه ها  مانند ملت در خفقان ( ترک ها ) ملت در ظلم فارس ها و امثالهم اهداف خود که در نهایت جدایی قسمتی از خواک ایران است را پیش ببرند .

در صورتی که ریشه ترک زبانان ایرانی از دید حیث تاریخی مربوط به قوم  آریایی ها (ماد خرد) است . هر چند جز این هم باشد و یا هموطن ما خود را ترک بداند چیزی از ارزش او به عنوان یک هموطن کم نخواهد کرد .

خوشبختانه اکثر هموطنان ترک زبان و ترک تبار ما با بینشی باز رو به مقابله با پان ترک ها پرداخته اند مانند سایت آذری ها 

این قومیت های ما مانند جواهر در ایران در حال درخشش هستند و  و نبود هرکدام ارزش واژه ایران را کم خواهد کرد . ایران بدون قومیت هایش معنی نخواهد داشت .

گاش گاهی که کسانی خود را جدایی طلب مینامند این جواب را جدا از پرده تعصبی که بر روی چشمان خود کشیده اند از خود بپرسند :

چه جواب بابک را خواهید داد ؟ چه جواب ستارخان را خواهید که گفت خاک می خورم خاک نمیدهم؟

چه جواب آذری هایی را می دهید که در هشت سال دفاع مقدس از سرزمینشان جانشان را فدای خاک و ناموسشان کردند؟

دو گانگی شخصیت در بسیاری از قشر جوان پانیسم وجود دارد که گاهن باعث رفتار های از دید تعصبی می شود … ولی کاش گاهی بگوییم اگر از دید دل به قضیه نگاه کنیم چه میبینیم اگر تعصب را کنار بگزاریم چه خواهیم .

هر گاه که دیدگاه های هموطنان آذری را در این پست تایید می کنم که متاسفانه به حق هم گله مندند از توهین هموطنان … یاد یک روایت تاریخی میفتم که زمانی که هم استانی های من ( کرمان) برای گله مندی پیش آخرین پادشاه صفوی رفته بودند لهجه شیرین کرمان را مسخره و از دربار بیرون شان می کنند ( بماند که چندی بعد محمود افغان سال ها ایران را تاراج کرد به خاطر کج فهمی همین درباریان )

کاش حواسمان باشد گاهی بعضی کلمات نا به جا دل چند ملیون آدم را خون می کند .

به قول یکی از دوستان بزرگوارم در تبریز که می گفت : اکثر این جوانان جدایی طلب ، حتی خوانواده هایشان اگر از اندیشه آن ها باخبر شوند به شدت با آن ها برخورد میکنند

دریغ است که ایران ویران شود

کنام شیران و پلنگان شود

برای اطلاعات بیشتر به این نوشتارها مراجعه کنید:(پیشنهاد می شود)

نوشتار شماره 1 :اینجا کلیک کنید (شوروی و جدایی آذربایجان از ایران)

نوشتار شماره 2 : اینجا کلیک کنید (آذری یا ترک؟)

نوشتار شماره 3 : اینجا کلیک کنید(آذربایجان و ماد خرد)

(ویرایش جدید)

برای آشنایی بیشتر با تاریخچه زبان ترکی و ترکان و آذری ها لطفا به پیوند زیر مراجعه کنید:

(نوشتار در خوری است که می تواند به اکثر سوالان شما پاسخ بدهد)

نشریه دانشجویی وطن یولی
نشریه دانشجویان آذربایجانی دانشگاه تهران

(اینجا را بفشارید)

بارگذاری بیشتر در ایران باستان

526
دیدگاه بگذارید

avatar
221 Comment threads
305 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
210 Comment authors
آرشاشکان ، یک اشکان دیگریک فشمشاد امیری خراسانیبابک Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
ashkansoltani
Guest
ashkansoltani

اگر ترسى نداريد اين متن را در سايت درج كنيد ولى مى دانم نمى كنيد يا اگر بكنيد بر صفحه اصلى سايت نمى زنيد- أصلا من تو اين كامنت يك چيز رو برا همه توضيع مى دم. انسان از پنج نسل است. ١-يونانى ها [روميان-آلمانى ها-يونانى ها يكى هستند] ٢-سلتى ها ٣-مصرى ها ايران و تقريبا تمام جهان با اين سه نسل زندگى مى كنند و جز اين سه گروه كسى وجود ندارد و فقط فرق ايرانى با ترك ها اين است كه براى مثال ايرانى ها از نژاد مصرى هو سلتى هستند يا هر اختلات نژادى ديگرى-ترك ها هم… Read more »

ژاپونی
Guest
ژاپونی

زبان مصر به دنبال حمله و لشکرکشی اعراب اسلام به شمال افریقا، اربی شد وگرنه اونها به زبان مصر باستان می گفتند و می نوشتند.

آریابد
Guest
آریابد

اردوغان جوکر بزرگ تاریخ اگر نگاهی گذرا به سخنرانی های رجب طیب اردوغان (پرورش یافته دانشگاه الازهر مصر )در کنفرانس کشورهای اسلامی و میان مردم ترکیه بیاندازیم چیزی جزء دروغ و یاوه نمی بینیم ، کسی که از زمان به قدرت رسیدن در کنار تروریست ها بوده و از هیچ یاری به آنان دریغ نکرده است : خرید نفت داعش ، تامین تجهیزات ، گسیل و جابجایی نیروهای تروریست به سوریه، عراق و سراسر اروپا و در یک کلام رونق اقتصادی مبتنی بر تروریست از راهبردهای دولت نوعثمانی ترکیه بوده و هست ، از سویی دولتمردان پان ترکیست ترکیه که… Read more »

علیرضا
Guest
علیرضا

اگر جرئت دارید و ذره ای صداقت و راست گویی توی حرفاتون هست این کامنت من رو بذارید توی سایت (که مطمئن هستم ندارید) به ادمین سایت بگم که ما تورک ها افتخار می‌کنیم به زبان خودمون، و توی مدارس باهم تورکی حرف میزنیم با معلم تورکی حرف میزنیم، هرکس توی تهران، قم، کرج و هرجای دیگه بهمون بگه آذری بهش میگیم ما آذری نیستیم، و تورک هستیم، آذری دیگه چه صیقه ای هستش در آوردید؟ من به بابابزرگم میگم آذری چیه فک میکنه دارم بهش چی میگم؟ اصلا نمیدونه آذری چیه، تا بوده به ما گفتن تورک، سعی در… Read more »

اشکان ، یک اشکان دیگر
Guest
اشکان ، یک اشکان دیگر

آره ، عزیز فقط ترک درسته، با اینها فارسی بدون لهجه حرفی بزنی بهت میگن فارس. همان ترک خوبه ، حالا بگویند آذربایجانی ،حالا یه چیزی.

محسن 666
Guest
محسن 666

تفرقه بینداز حکومت کن را پان فارس ها خوب بلدند . به تازگی شروع کردند به این که فلان قوم تورک را کرد جا بزنند و فلان قوم کرد را لر و فلان قوم لر را بلوچ و به این ترتیب در این سایتها تورک و کرد و لر و بلوچ رو به جان هم می اندازند . قوم آریایی دوبار وارد ایران شدند . بار اول توسط ترکها شکست خوردند و نابود شدند ولی بار دوم ترکهایی را که در طرفهای استانهای فارس و اصفهان و کرمان بودند را شکست داده قتل عام کردند و کم کم در ایران… Read more »

نرگس
Guest
نرگس

تاریخی که می فرمایید در کجا نوشته شده، قطعا می دانید که برای هر موضوع تاریخی باید سند ومدرک هم وجود داشته باشد.

یک ف
Guest
یک ف

تاریخ را فاتحان نوشته اند.پس اینا را توی هیچ کتابی نمی نویسند.

Abtin
Guest
Abtin

در طول تاریخ هنر ترکها نسل کشی و چپاول و غارت دیگر ملتها بود ، باید پذیرفت دوست من

یک ف
Guest
یک ف

ببخشید هنر شما چی بوده ، یعنی پارس ها در طول تاریخ هیچ جنگی با دیگران نکردن؟!

شاهین
Guest
شاهین

5% جمعیت کل گیلان ترک هایی هستن که اکثرا از خلخال بدلیل کمبود امکانات و نبود شرایط زندگی به گیلان مهاجرت کردند
ظاهرا شبکه های پانترکی اومدن گفتن 30% جمعیت گیلان ترک هستن
خواستم بگم به هیچ وجه چنین نیست و همش یاوه گوییه
امیدوارم اونقدری به شهرستان های اذری زبانان امثال نمین و خلخال برسند تا دیگر مردم عزیز اذری زیان به گیلان مهاجرت نکنند.

1392
Guest
1392

عزیزم من به عنوان یک گیلانی میگم اکثر گیلان تورک هستن چون از قوم ماد هستیم ماد هم سرزمین مدای پسر یافث بوده ما همه از نسل یافثیم که بهش میگین ابوالترک در گذشته دوره مادها به گیلان و آذربایجان و زنجان که یه قلمرو بوده میگفتن گیزیلبوندا این گفته مال هزار سال قبل از میلاده ربطی به مغول نداره پس از اون تاریخ تا الان اینجا سرزمین ترکها بوده و هست یه کم راجب گیزیلبوندا بد نیست تحقیق کنی

masi
Guest
masi

منم گیلانیم..اهل استارا…کسی که دورو برم پر از ترک زبانه..همون شهری که ترکه ادعا دارن باید به خطه اذربایجان بپیونده!!! و خیلیا در کمال وقاحت میگن الان هم همینطوره و جزیی از اذربایجانه..باید بگم همون 5درصد هم بزور صدق میکنه اقای ترک ساکن گیلان.. اونها همون مهاجرین هستن..استارا ترک زبانه ولی ترک نیست..ترکهای مهاجرش هم بزور ده درصد نمیشن..اقوامی هم که قبلا مهارجت کردن به استارا و جز جمعیت های اصلی استارا بشمار میرن جز اهالی ویلکیج یا اطرافش هستن..میدونین که ویلکیج به چی معروفه؟؟؟ درسته..تالش های ترک زبان!!! پس بیش از این دروغ نباف…اللها خوش گتمز…ابلم یالان باغلیسوز

محسن 666
Guest
محسن 666

احسنت به مرامت . ما هم می گیم به منطق تورک زبان و کرد زبان و … به اندازه فارس زبان رسیدگی نمی شه . ولی از شما شاهین خان انتظار داریم مثل احمدی نژاد و شبکه های پان تورکی درصد غلط ندی . لطفا شما توضیح دهید چطوری به این 5 درصد رسیدید .

ترک آذرباجان
Guest
ترک آذرباجان

یاد یک روایت تاریخی میفتم که زمانی که هم استانی های من ( کرمان) برای گله مندی پیش آخرین پادشاه صفوی رفته بودند لهجه شیرین کرمان را مسخره و از دربار بیرون شان می کنند، این جمله بی نام ونشان، نشان از کینه توزی شما دارد.بعد هم اونقدر آدم ساده لوح و جاسوس منش داریم که دشمن به راحتی نفوذ کرده

یک ف
Guest
یک ف

اگر هم استانی های شما را یکبار مسخره کردن ، ما را صدا بار مسخره کردن و بهمون توهین کردن که ادامه هم داره؟!

همدان تورکو
Guest
همدان تورکو

چی تو این همه گیر و گور و مشکلات دیگه این آذری و… دیگه چیه؟ول کنین بابا ما آدمیم تو ایران ترک و…نداره که

Hooman
Guest
Hooman

من خودم ترک هستم. اما عاشق ایران و تمدن ایرانی هستم، این چرندیات که پان ترکها درباره تمدن میگن در یک کلام دروغ هست.
گیرم موفق شدید و رفراندوم گذاشتید و ایران و ترکیه و کل خاورمیانه شد صدتا کشور کوچیک اونوقت شما به خواستت میرسی؟ یعنی کل مشکلات شما همینه؟ مطمئن باش بهش می‌رسی اما یکم فکر بعدترش رو هم بکن. وقتی که میگن خاورمیانه فقط یه تمدن داشت و اونم قوم بنی اسرائیل هست (حداقلش اینه)

نرگس
Guest
نرگس

متشکرم دوست من ما نیز دوستار هموطنان ترک زبان خود هستیم.

ایرانی
Guest
ایرانی

کسی برای شما توله سگ کوروش پرست، استخوان پرت نکرده، داری پارس میکنی و پرت و بلا میگی.
خواهشا نیز از جانب ما ترک ها هم پست نگذار.
دیروزود داره ولی سوخت و سوز نداره. به موقعش برمی‌گرید همون افغانستانی که ازش اومدید. نهایتش هم بیایابان‌های بی مصرف کویر را هم می‌دیم برید ملحق شدید به افغانستان سرزمین پدریتان. از شما فارسها (افغانی‌ها) به ما ایرانی ها نه سودی رسیده و نخواهد رسید. همه مملکت از فلاکت غرق شدند. شما کویر نشین‌ها و مافیای کویر همه منابع چه از پول نفت و آب و گاز را دارید می بلعبد.

محمد
Guest
محمد

کاربر ایرانی عزیز چرا اینقدر خشونت قدری منطقی بیندیشید.

مهربان اريايى
Guest
مهربان اريايى

من خودم اذرى هستم ولى از ادمهاى بيسواد و بى تربيت متنفرم ، رفتار و گفتار و نوشتار شما نشون از تربيت خانوادگي و ميزان ادب پدر و مادر شما داره كه بهتون ياد دادن

پان اوپتیکان
Guest
پان اوپتیکان

تمارض به تخالف برای گفتن و جاانداختن دروغی میکنی که افغانیان ایرانی هستند. هر احمقی نگاهی به چشمهای بادامی و رخساره پهن افغان و تاجیک بیاندازه متوجه تفاوت نژادی آنها با ایرانیهاست. امپراتوری پارتها گویا پهنای افقی شمالی کشور تا رود سند رودربرمیگرفته مانند ۲۲ کشور آمریکای لاتین که سخنگوی اسپانیولی هستند ولی نژادشان با نژاد مردم اروپا و اسپانیا یکی نیست این هم دروغه که خاستگاه زرتشت به سمت افاغنه و تواجیک برمیگرده زرتشت و عقایدش از منطقه بین النهرین و مرکز ادبی این قسمت تکامل و گسترش یافته.

آرار
Guest
آرار

سلام اولش فکر کردم شما از هموطنان منصف باشید ولی با نگاهی به لینک نشریه کذایی وطن یولی و سایت معلوم الحال آذریها نظرم عوض شد. انگار واقعا راست میگن که اصلا در ایران چیزی به نام پان ترک نداریم بلکه این برچسبی است که از طرف پان فارسها و پان ایرانیستها به فرهیختگان اقوام از جمله ترکان زده میشود تا فریاد دادخواهی آنان به گوش مردم نرسد…. واقعا متاسفم که شووینیزم تا این حد در کشورم رواج دارد که نشریه ها وسایتهایی مثل وطن یولی و آذریها آزادانه مشغول دروغ پراکنی هستند. این سایتها و نشریات و از جمله… Read more »

قزوینلی
Guest
قزوینلی

پانترک های فرهیخته! میشه بپرسم شما چند جلد کتاب در زندگیتون مطالعه کردید؟ مدرک تحصیلیتون چیه و در کدوم دانشگاه تحصیل کردید؟ که تا این حد حق به جانب در مورد مقاله نظر دادید. از کی تا به حال طرفداران فحاش یک تیم فوتبال شدند جامعه فرهیخته ترک ها یا فارس ها!

Sasa
Guest
Sasa

حالا مگه تورک چی هست؟ بجز جنایت چی نصیب بشریت کردید ترکها

turkan
Guest
turkan

دوست داشتم ه فحشى بلد بودم مىدادم اما… خب مگه فرقى هم داره که با چه زبانى ارتباط بر قرار کنى ورنگ پوستت چى باشه خب فرق من وشما فقط در زبانى است که ارتباط بر قرار مى کنىم ىکم وسىع تر ببىنىد همه انسانىم نگاه شما نژاد پرستانه است

فرشید
Guest
فرشید

واقعیت این است که پان ترکیسم و پان ایرانیست(بخوانید پان فارسیسم) در تاریخ معاصر ایران تقویت کننده همدیگر بوده اند.ولی آغازگر این جریان مخرب احزابی مانند حزب پان ایرانیست هستند که از همان ابتدا به نفی هویت قومیتهای بزرگی مانند ترک زبانهای ایران پرداختند.از بزرگان حزب پان ایرانیست یکی هم محمود افشار یزدی بود که در دشمنی با زبان ترکی تا آنجا پیش رفت که در دهه سی شمسی در مقاله ای در نشریه آینده برای نابودی زبان ترکی طرح مدارس مادرانه را پیشنهاد داد که بر اساس این طرح کودکان ترک زبان از دوسالگی باید از مادر و خانواده… Read more »

آیدین
Guest
آیدین

بالا به نیه برعکس دییرسن. بچه چرا برعکسشو میگی.!

محسن 666
Guest
محسن 666

حزب پان ایرانیست خطرناکتر از پان فارسیسم و پان تورکیست ولی از آن خطرناکتر پان اسلامیست .

پویا
Guest
پویا

شما در حدی نیستید ،که در باره ترکها نظر بدید
تاریخ ایران نه ،تاریخ جهان رو ترکا رقم زدن
شما بچسب ،به لوله آزمایشگاه انگلیسیت
وطنت همون لوله آزمایشگاهه .خجالت هم
اعتیاد آور نیست ،بعضی وقتا هم که شده
بکشید . از ترکها هم به شما مربوطی نیست.

مهران
Guest
مهران

از ادمین یک سوال دارم اینکه
ایا پانترک ها خطرناک ترن یا پانکردا الان تو اینستا یک عده بنام بختیاری ها ولرها پیج تجزیه طلبی زدن اینا پانترکن یا پانکرد

محسن 666
Guest
محسن 666

بابا تو کشوری که همه چی مال فارس زبانهاست هم تورکها هم کردها هم لرها هم بلوچها و هم … می خوان از ایران فارسها جدا بشند و اگر می خواهیم ایران نابود نشه باید عدالت برای همه مردم ایران یکسان اجرا بشه .

آرمین
Guest
آرمین

خطرناک ترین تهدید برای اتحاد و موجودیت ایران فعلی گروه های تندرو پان فارس یا همان پان آریایی هستند که خودشون را در پشت نقاب ایران دوستی و ایران پرستی پنهان می کنند ولی عملا فقط دنبال اهداف پان فارسی و تحریف تاریخ ایران برای قوم خودشان هستند. برای قوم های دیگر هیچ گونه احترام و موجودیتی قائل نبستند. این افراد به جز افکار و کتاب های خودشان هیج منبع دیگری را قبول ندارند و برایشان فرقی ندارد قوم مقابلشان ترک یا کرد یا بلوچ و عرب یا حتی لر و بختیاری باشد و اگر خیلی بخواهید با این افراد… Read more »

محسن 666
Guest
محسن 666

ساغ اول – آفرین – مرحبا – مرسی

ali
Guest
ali

من مانده ام چرا یک باسواددر میان این پان ترکها پیدانمیشه که حداقل تاریخ وواقعیات تاریخی رو به آنهابفهماند؛هرچند اسمسشان نشانه از این دارند که چیزی ازفهمیدن درک نکرده اند.ایران عزیز نژادی بنام ترک ندارد؛وآذری های عزیز وبزرگوار ما نژادی کاملا ایرانی وزبانی آذری دارند.وقتی یک عده قصاب وچاقو کش سخنگو ومدرسین پان ترکهای بی وطن هستند،چه انتظاررداریم که طرفدار واقعیت باشند وجعلیات رو قبول نکنند.وقتی یک پان ترک هنوز نمیدونه وواقعا نفهمیده که هرمحملی رو واقعیت نباید انگاشت ومنابع تاریخی ازچندین جهت ریشه وسند داره،چه انتظاری دارید که رجب انتراردوخر رو بعنوان پیشوا ومقتدی خودش انتخاب نکنه،متاسفانه روی صحبت… Read more »

پارس زبان
Guest
پارس زبان

کاملا حرف شما درسته. آذر بایجان سرزمین آترپادگان و محافظان اتش که فکر کنم کلمه آتر هنوز در زبان کردی به معنی آتش هست سرزمین آذریان ایرانی نژادی هست که هنوز جزیره های از اونها مانند تاتیها به بقای خود ادامه میدن هستش. زمینه ترک شدن آذربایجان از زمان مخصوصا حکومت صفوی و به دست قزلباشهای ترک انجام گرفت. کتاب تاریخ حمدالله مستوفی شاهد این قضیه است. نژاد مردم آذربایجان ایرانیهفقز به زور شمشیر از دوره صفویه زبانشان به ترکی تغییر پیدا کرد.

آرار
Guest
آرار

شما از الفاظت معلومه چقدر باسوادی. نژاد خالص در هیچ جای دنیا نیست مخصوصا تو ایران که چهارراه رفت و آمد اقوام بوده. شما میتونی بگی این نژاد آریایی چه ویژگی ای داره که مثلا نژاد سیاه پوست نداره؟؟؟؟ بحث جدایی طلبها یا هویت طلبها و… اصلا بحث نژادی نیست بحث ملی و فرهنگی است. زبانی و موسیقی و رقصی که از خراسان و فارس و اصفهان و آذربایجان رایج بوده و امروزه حتی در آذربایجان در حال اضمحلال و استحاله است. امروز جز چهار نژاد سفید و سیاه و زرد و مخلوط یا خاورمیانه ای هیچ نژاد خالصی در… Read more »

ازاد
Guest
ازاد

اگه قرار باشه در مدارس و اموزشگاه های هر شهر به زبان ان شهر تدریس شودچند مشکل به وجود می اید۱ـ هرشهروند ایرانی در بیرون ازشهرخودش توانایی ارتباط با دیگرایرانیان ندارد چون به زبان رسمی تسلطی نخواهدداشت۲ـدرتحصیل پشرفت چندانی نخواهد رفت چراکه دانش درهرکشوری به زبان ملی ان کشوراست۳ـما در ایران دارای چندین گروه قومی وزبانی هستیم که اگر قرار باشد هر شهری به زبان محلی خودتدریس کند افزون برهزینه ی سرسام اور ،موجب اشفتگی تحصیلی می شود … زبان ـ اذری،ترکمنی،تالشی،کردی،بلوچی،لکی،اینها همه اگر بخواهند تحصیل به زبان محلیشان داشته باشندچه اشفته بازاری می شود۴ـجدای از این موارددر برخی از… Read more »

سعید
Guest
سعید

پس بفرمائید که کشوری مثل سوئیس اشتباه میکنه دیگه فقط ما عقل کل هستیم! دوست عزیز هدف اینه که در کنار زبان رسمی کشور زبان بومی منطقه نیز تدریس بشه تا ایران ما همینطور با اقوام مختلف باقی بمونه و فرهنگ های مختلف از بین نره شما فکر کن روزی برسه که همه جای ایران فقط فارسی صحبت کنن همه جا یه نوع لباس و غذا و آداب و رسوم داشته باشن آیا ایران به شکل کنونی جذابتی برای توریست خواهد داشت شما خوشت میاد در اون شرایط بری به شهر دیگری که کپی شهر شماست؟

اشکان
Guest
اشکان

نود درصد جمعیت سوییس مهاجرین هستند

سعید
Guest
سعید

دوست عزیز چندین کشور هستند که چندین زبان رسمی دارند مثل سوئیس (آلمانی + فرانسوی +ایتالیایی + رمانش) یعنی شما میفرمایین این کشورها شعور نداشتند ما ترک های ایران تنها خواستمون اینه که زبان ترکی هم در کشور رسمی بشه چون حدود سی میلیون ترک در کشور زندگی میکنند و حقمون نیست زبان و فرهنگمون از بین بره هیچ کس هم خواهان تجزیه نیست بیخود شلوغش نکنید و به خواسته های قوم ها احترام بذارید لطفا

شاپور
Guest
شاپور

اولا30ملیون ترک وجودنداره حدود17ملیونه!بعدشم حدور19وخورده ای ملیون لردلاورتوایران وجودداره اصل نژادآریایی هم کیش ژرمن هیتلرآسیا

یک ف
Guest
یک ف

اصلا 30 میلیون یا 17 میلیون ؟! شما بفرمائید این آمارها را از کجا آوردین؟! دوما فعلا که به بچه ها یاد میدن ملیتوتنو ایرانی بنویسید!

محسن 666
Guest
محسن 666

ببینید این پان فارسها موفق شدند جنگ بین خودشون و بقیه اقوام رو بین خود این اقوام بندازند و از دور نگاه کرده به ریش تورکها و کردها و 19 میلیون لر دلاور اصل نژاد آریایی هم کیش ژرمن هیتلر آسیا بخندند .

سعید
Guest
سعید

حدودا 16 درصد مردم ایران ترک زبان هستند 30 میلیون رو از کجا آوردی؟ بعدشم ترکی از ریشه زبان های مغولیه

محسن 666
Guest
محسن 666

مغولستان با ترکستان فرق داره و زبانشان هم فرق داره . اگه باور نداری برو تاریخ بخون . مغولها خط نوشتن نداشتند و چنگیز خان بین خط چینی و خط اویغوری ( قبیله تورک ) خط اویغوری را انتخاب کرد .

سعید
Guest
سعید

آمار رسمی وجود نداره ولی مطمعن باشید بیشتر از سی میلیون ترک در ایران زندگی میکنند حالا فکر کنیم 16 درصد که میشه تقریبا 13 میلیون یعنی حق این 13 میلیون نیست که بتونن به زبان خودشون بخونن و بنویسن چرا باید به مرور فرهنگ و اداب و رسومشون از بین بره؟ فکر کنید که زبان فارسی رسمی نبود و بجاش یه زبان دیگر رسمی میشد به عمق فاجعه دقت کنید تمام اشعار شاعرهای بزرگی چون سعدی و فردوسی و… از بین میرفت چون کسی نمیتونست فارسی بخونه

aaaaa
Guest
aaaaa

استادان ترک دانشگاه ملی در استان آذربایجان شرقی بدون توجه به ملی بودن دانشگاه ,نه آذری بودن آن و حضور دانشجویان غیر ترک زبان در کلاس درس با زبان ترکی و یا لهجه صحبت میکنند آزادی زبان ترکی ازین بیشتر؟ اگر قرار است به زبان ترکی صحبت کنید پس خواهشا وارد مشاغلی که نیاز به زبان ملی فارسی دارد وارد نشوید.

محسن 666
Guest
محسن 666

اون زبان ملی فارسی که بهش مفتخر هستی رو شاه اسماعیل صفوی که تورک بود به این شکل در آورد . اگه یک استاد انگلیسی زبان بیاد تو دانشگاه تهران به زبان انگلیسی درس بده همه به سرش قسم می خورند و اگه با فارسی دستو پا شکسته و با لهجه حرف بزنه براش دست می زنید ولی یک تورک یا کرد و بلوچ با لهجه فارسی حرف بزنه مسخره می کنید . دانشجویان فارس زبان اگه زبان ترکی بلد نیستند دو راه داره 1- یاد بگیرند ( مثل زمانی که یک فارس میره تو ایتالیا درس بخونه ایتالیایی یاد… Read more »

صادق
Guest
صادق

یکم مغزتو به کار بندازی بد نیستا! خیلی قبل تر از شاه اسماعیل صفوی، فردوسی و حافظ و سعدی با همین زبان فارسی که الان هم قابل فهمه اون همه شعر گفتن! میترسم فردا ادعا کنید کوروشم ترک بوده! بعدم تو که از کشورهای خارجی مثال زدی اینم داشته باش که توی ایالت تگزاس خیلی ها اسپانیایی حرف میزنن اما زبان رسمی مدارس و دانشگاه ها انگلیسیه!

سن نه
Guest
سن نه

اسم ایران برای اولین بار در شاهنامه آمده واین منطقه تا دروان قاجار اسامی مختلفی داشتن اسم ایران در زمان رضا شاه به این منطقه داده واز همان زمان زبان رسمی به زبان فارسی تغییر کرد دلیل استفاده رضا شاه از این نام دشمنی ایرانیان با تورانیان که همان ترکها بوده که در شاهنامه به تفصیل آمده رضا شاه هم از این افسانه سو استفاده کرده ودشمن خود را با قاجار و اقوام ترک که تا قبل از پهلوی و بعداز حمله اعراب در این منطقه حکومت میکرد را اعلام کرده

به س نه
Guest
به س نه

زبان رسمی در دوره قاجار و صفوی که خودشون ترک بودند هم فارسی بود دستخط شاهان قاجار به فارسی وجود داره .در مجلس زمان قاجار هم نمایندگان به زبان فارسی حرف میزدن پس دروغ نگو که رضاشاه زبان رسمی رو فارسی کرد زبان رسمی مردم ایران حتی قبل از حمله اعراب و زمان ساسانیان هم فارسی بود بخاطر همین اعراب وقتی به ایران حمله کردند ایران رو بلاد فارس نامیدند حالا از دوره رضا شاه شما بخاطر از دست رفتن قدرت قاجار دشمن زبان فارسی شدید بحث دیگه ای حداقل مرد باشید قبول کنید زبان رسمی دیوان و دفتری در… Read more »

یک ف
Guest
یک ف

کسی دشمن زبان فارسی نیست ، سلسله های ترک فارسی را زنده نگه داشتن ولی شما فارس ها با افکار نژادپرستانتون زبان های غیرفارسی را در معرض نابودی قرار دادین!

سن نه
Guest
سن نه

در باره کردهای ترکیه بگم خوب ترکی حرف نزنن

اکبر
Guest
اکبر

آقای بهزاد چطوره بریم از بینگ بنگ یا ابر قاره بزرگ شروع کنیم. برادر من خورده تمدنها و اقوام کوچرو با کشور متفاوتن. اگر اینجوری اورارتوها و ارامنه چی میشن پس؟ در بیشتر طول تاریخ ما کشور ایران رو رو داشتیم که متشکل از بخشهای مختلفی بوده. حتی مواقعی هم که ملوک اطوایفی اداره میشده از نظر فرهنگی یک واحد بوده وهر وقت شاهی مثل اسماعیل صفوی پیدا شده به نام شاه ایران بوده و مدعی تاج و تخت کل ایران.نه فقط آذربایجان یا خراسان یا …طبق نظراربابهای اونوریت اگه صفویه پادشاههای آذربایجان بودن پایتخت رو به قزوین واصفهان نمیبردن.… Read more »

بهزاد
Guest
بهزاد

ماننا هم کشوری مانند ماد بوده است و حدود 200 سال حیات مستقل داشته است. به مدت 250 سال توسط ماد و پارس اشغال شد و بعد از حمله اسکندر دوباره به مدت 400 سال تا ابتدای ساسانیان مستقل بوده است. دوباره به مدت 400 سال توسط ساسانیان اشغال شد و از آن زمان تا بحال پیوسته اشغال و مستقل شده است. شاه صفوی زرنگ بازی در آورده تا بر سرزمینهای بیشتری حکومت کنه! در مورد اسکاتلند هم فیلم معروف شجاع دل رو ببینید تا بدانید کاملا در اشتباه هستید! مرزهایش 4 استان اصلی اردبیل آذ غربی و شرقی و… Read more »

سعید
Guest
سعید

دوستان؛اروپایی ها از خیلی از لحاظ حداقل ی سروگردن از ما بالاترن همه چیرو هم تجربه کردن جنگ و خونریزی کشورگشایی استبداد دینی اربابو رعیتی و و و؛بعد این همه تجربیات اومدن همگی با هم متحد شدن و اتحادیه اروپارو تشکیل دادن.ما کجای کاریم که میخایم تجربیات دیگرانرو بازم تجربه کنیم؟این حرفهای جدایی طلبان مثل حرفای ۱۰۰سال پیش اروپایی هاست؛عزیزای تبریزی بقول دوستمون تاریخرو از هر کتابی نباید خوند.سری که درد نمیکنه که دستمال نمیبندند؛بیاید تلاشکنیم کشورمونو روزبروز به سمت دموکراتیک شدن ببیش ببریم تا خواسته های بحقمونو بتونیم بگیریم؛یاشاسین ایران یاشاسین ازربایجان

بهزاد
Guest
بهزاد

چرا دعوا میکنید؟ مثل اسکاتلند یه رفراندوم برگزار کنیم اگه مردم دوست داشتند جدا میشیم اگه دوست نداشتند در اتحاد با ایران باقی می مونیم. کسی که به اندیشه های خودش ایمان داره نباید از رفراندوم بترسه!

ف
Guest
ف

شما اگه میخوای جدا شی یالا برو نمیتونی خاک وطن مارو جدا کنی یعنی چی حرف مزخرف هر کی ایرانی نیست از این کشور بره اون جمهوری آذربایجان هم مال ایران بوده ، والله خائن کم نیست اینا هم اضافه شدن

لیلا
Guest

چرا کردهای ترکیه باید ترکی حرف بزنند،؟!