خانه ایران باستان (پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

0 ثانیه خوانده شده
440
7,312

پان ترک ها

به نام یاری دهنده ایرانیان، پروردگار بی همتا

(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)

پان ترک ها چه کسانی هستند؟

پان ترک ها یا همان جدایی طلبان ترک  گروهی  هستند که معتقدند که تمام ترک زبان ها باید به زیر یک پرچم یک کشور جمع شوند

پان یعنی جدایی طلب از همین جهت میتوان کسانی را که دنبال توقع های به حقی مانند درخواست زبان مادر یخود هستند را از این این گرایشات جدایی طلبانه جدا کرد چه بسا که بسیاری همین موارد را هم برای رشد افکار پانیسم رشد می دهند .

مقصود پان ترک ها در  عمل چیست؟

تحریک احساسات و دست بر روی نقطه ضعف ترک زبانان و ترک تباران ایرانی است تا بتوانند با پافشاری بر روی واژه ها  مانند ملت در خفقان ( ترک ها ) ملت در ظلم فارس ها و امثالهم اهداف خود که در نهایت جدایی قسمتی از خواک ایران است را پیش ببرند .

در صورتی که ریشه ترک زبانان ایرانی از دید حیث تاریخی مربوط به قوم  آریایی ها (ماد خرد) است . هر چند جز این هم باشد و یا هموطن ما خود را ترک بداند چیزی از ارزش او به عنوان یک هموطن کم نخواهد کرد .

خوشبختانه اکثر هموطنان ترک زبان و ترک تبار ما با بینشی باز رو به مقابله با پان ترک ها پرداخته اند مانند سایت آذری ها 

این قومیت های ما مانند جواهر در ایران در حال درخشش هستند و  چشم دشمنان ایران را با درخشش خود کور کرده اند

گاش گاهی که کسانی خود را جدایی طلب مینامند این جواب را جدا از پرده تعصبی که بر روی چشمان خود کشیده اند از خود بپرسند :

چه جواب بابک را خواهید داد ؟ چه جواب ستارخان را خواهید که گفت خاک می خورم خاک نمیدهم؟

چه جواب آذری هایی را می دهید که در هشت سال دفاع مقدس از سرزمینشان جانشان را فدای خاک و ناموسشان کردند؟

دو گانگی شخصیت در بسیاری از قشر جوان پانیسم وجود دارد که گاهن باعث رفتار های نا شایست و گاها ضعف او می شود … ولی کاش گاهی بگوییم اگر از دید دل به قضیه نگاه کنیم چه میبینیم اگر تعصب را کنار بگزاریم چه خواهیم .

هر گاه که دیدگاه های هموطنان آذری را در این پست تایید می کنم که متاسفانه به حق هم گله مندند از توهین هموطنان … یاد یک روایت تاریخی میفتم که زمانی که هم استانی های من ( کرمان) برای گله مندی پیش آخرین پادشاه صفوی رفته بودند لهجه شیرین کرمان را مسخره و از دربار بیرون شان می کنند ( بماند که چندی بعد محمود افغان سال ها ایران را تاراج کرد به خاطر کج فهمی همین درباریان )

کاش حواسمان باشد گاهی بعضی کلمات نا به جا دل چند ملیون آدم را خون می کند .

به قول یکی از دوستان بزرگوارم در تبریز که می گفت : اکثر این جوانان جدایی طلب ، حتی خوانواده هایشان اگر از اندیشه آن ها باخبر شوند به شدت با آن ها برخورد میکنند

دریغ است که ایران ویران شود

کنام شیران و پلنگان شود

برای اطلاعات بیشتر به این نوشتارها مراجعه کنید:(پیشنهاد می شود)

نوشتار شماره 1 :اینجا کلیک کنید (شوروی و جدایی آذربایجان از ایران)

نوشتار شماره 2 : اینجا کلیک کنید (آذری یا ترک؟)

نوشتار شماره 3 : اینجا کلیک کنید(آذربایجان و ماد خرد)

(ویرایش جدید)

برای آشنایی بیشتر با تاریخچه زبان ترکی و ترکان و آذری ها لطفا به پیوند زیر مراجعه کنید:

(نوشتار در خوری است که می تواند به اکثر سوالان شما پاسخ بدهد)

نشریه دانشجویی وطن یولی
نشریه دانشجویان آذربایجانی دانشگاه تهران

(اینجا را بفشارید)

بارگذاری بیشتر در ایران باستان
warning
قوانین بخش ارسال دیدگاه :
1 - توهین به اقوام و ادیان مختلف و اشخاص در متن دیدگاه باعث منتشر نشدن دیدگاه شما می شود !
2 - استفاده از جملاتی مانند : مرگ بر و ....  در متن دیدگاه باعث منتشر نشدن دیدگاه شما می شود !
4 - لطفا برای شرکت در بحث ها از منابع و کتاب های معتبر استفاده کنید .
5 - بخش هایی که با ستاره * در بعضی دیدگاه میبینید توسط مدیریت سایت به دلیل رعایت نکردن قوانین حذف شده اند .
توجه : پارسیان دژ این حق را برای خود محفوظ می داند که دیدگاه هایی که قصد بر هم زدن محیط فرهنگی سایت را دارند منتشر نکند !

دیدگاه بگذارید

440 Comments on "(پان ها)وپان ترک ها (جدایی طلبان ترک)"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Hooman
Guest

من خودم ترک هستم. اما عاشق ایران و تمدن ایرانی هستم، این چرندیات که پان ترکها درباره تمدن میگن در یک کلام دروغ هست.
گیرم موفق شدید و رفراندوم گذاشتید و ایران و ترکیه و کل خاورمیانه شد صدتا کشور کوچیک اونوقت شما به خواستت میرسی؟ یعنی کل مشکلات شما همینه؟ مطمئن باش بهش می‌رسی اما یکم فکر بعدترش رو هم بکن. وقتی که میگن خاورمیانه فقط یه تمدن داشت و اونم قوم بنی اسرائیل هست (حداقلش اینه)

آرار
Guest
سلام اولش فکر کردم شما از هموطنان منصف باشید ولی با نگاهی به لینک نشریه کذایی وطن یولی و سایت معلوم الحال آذریها نظرم عوض شد. انگار واقعا راست میگن که اصلا در ایران چیزی به نام پان ترک نداریم بلکه این برچسبی است که از طرف پان فارسها و پان ایرانیستها به فرهیختگان اقوام از جمله ترکان زده میشود تا فریاد دادخواهی آنان به گوش مردم نرسد…. واقعا متاسفم که شووینیزم تا این حد در کشورم رواج دارد که نشریه ها وسایتهایی مثل وطن یولی و آذریها آزادانه مشغول دروغ پراکنی هستند. این سایتها و نشریات و از جمله… Read more »
فرشید
Guest
واقعیت این است که پان ترکیسم و پان ایرانیست(بخوانید پان فارسیسم) در تاریخ معاصر ایران تقویت کننده همدیگر بوده اند.ولی آغازگر این جریان مخرب احزابی مانند حزب پان ایرانیست هستند که از همان ابتدا به نفی هویت قومیتهای بزرگی مانند ترک زبانهای ایران پرداختند.از بزرگان حزب پان ایرانیست یکی هم محمود افشار یزدی بود که در دشمنی با زبان ترکی تا آنجا پیش رفت که در دهه سی شمسی در مقاله ای در نشریه آینده برای نابودی زبان ترکی طرح مدارس مادرانه را پیشنهاد داد که بر اساس این طرح کودکان ترک زبان از دوسالگی باید از مادر و خانواده… Read more »
پویا
Guest

شما در حدی نیستید ،که در باره ترکها نظر بدید
تاریخ ایران نه ،تاریخ جهان رو ترکا رقم زدن
شما بچسب ،به لوله آزمایشگاه انگلیسیت
وطنت همون لوله آزمایشگاهه .خجالت هم
اعتیاد آور نیست ،بعضی وقتا هم که شده
بکشید . از ترکها هم به شما مربوطی نیست.

مهران
Guest

از ادمین یک سوال دارم اینکه
ایا پانترک ها خطرناک ترن یا پانکردا الان تو اینستا یک عده بنام بختیاری ها ولرها پیج تجزیه طلبی زدن اینا پانترکن یا پانکرد

آرمین
Guest
خطرناک ترین تهدید برای اتحاد و موجودیت ایران فعلی گروه های تندرو پان فارس یا همان پان آریایی هستند که خودشون را در پشت نقاب ایران دوستی و ایران پرستی پنهان می کنند ولی عملا فقط دنبال اهداف پان فارسی و تحریف تاریخ ایران برای قوم خودشان هستند. برای قوم های دیگر هیچ گونه احترام و موجودیتی قائل نبستند. این افراد به جز افکار و کتاب های خودشان هیج منبع دیگری را قبول ندارند و برایشان فرقی ندارد قوم مقابلشان ترک یا کرد یا بلوچ و عرب یا حتی لر و بختیاری باشد و اگر خیلی بخواهید با این افراد… Read more »
ali
Guest
من مانده ام چرا یک باسواددر میان این پان ترکها پیدانمیشه که حداقل تاریخ وواقعیات تاریخی رو به آنهابفهماند؛هرچند اسمسشان نشانه از این دارند که چیزی ازفهمیدن درک نکرده اند.ایران عزیز نژادی بنام ترک ندارد؛وآذری های عزیز وبزرگوار ما نژادی کاملا ایرانی وزبانی آذری دارند.وقتی یک عده قصاب وچاقو کش سخنگو ومدرسین پان ترکهای بی وطن هستند،چه انتظاررداریم که طرفدار واقعیت باشند وجعلیات رو قبول نکنند.وقتی یک پان ترک هنوز نمیدونه وواقعا نفهمیده که هرمحملی رو واقعیت نباید انگاشت ومنابع تاریخی ازچندین جهت ریشه وسند داره،چه انتظاری دارید که رجب انتراردوخر رو بعنوان پیشوا ومقتدی خودش انتخاب نکنه،متاسفانه روی صحبت… Read more »
آرار
Guest
شما از الفاظت معلومه چقدر باسوادی. نژاد خالص در هیچ جای دنیا نیست مخصوصا تو ایران که چهارراه رفت و آمد اقوام بوده. شما میتونی بگی این نژاد آریایی چه ویژگی ای داره که مثلا نژاد سیاه پوست نداره؟؟؟؟ بحث جدایی طلبها یا هویت طلبها و… اصلا بحث نژادی نیست بحث ملی و فرهنگی است. زبانی و موسیقی و رقصی که از خراسان و فارس و اصفهان و آذربایجان رایج بوده و امروزه حتی در آذربایجان در حال اضمحلال و استحاله است. امروز جز چهار نژاد سفید و سیاه و زرد و مخلوط یا خاورمیانه ای هیچ نژاد خالصی در… Read more »
ازاد
Guest
اگه قرار باشه در مدارس و اموزشگاه های هر شهر به زبان ان شهر تدریس شودچند مشکل به وجود می اید۱ـ هرشهروند ایرانی در بیرون ازشهرخودش توانایی ارتباط با دیگرایرانیان ندارد چون به زبان رسمی تسلطی نخواهدداشت۲ـدرتحصیل پشرفت چندانی نخواهد رفت چراکه دانش درهرکشوری به زبان ملی ان کشوراست۳ـما در ایران دارای چندین گروه قومی وزبانی هستیم که اگر قرار باشد هر شهری به زبان محلی خودتدریس کند افزون برهزینه ی سرسام اور ،موجب اشفتگی تحصیلی می شود … زبان ـ اذری،ترکمنی،تالشی،کردی،بلوچی،لکی،اینها همه اگر بخواهند تحصیل به زبان محلیشان داشته باشندچه اشفته بازاری می شود۴ـجدای از این موارددر برخی از… Read more »
سعید
Guest

دوست عزیز چندین کشور هستند که چندین زبان رسمی دارند مثل سوئیس (آلمانی + فرانسوی +ایتالیایی + رمانش) یعنی شما میفرمایین این کشورها شعور نداشتند ما ترک های ایران تنها خواستمون اینه که زبان ترکی هم در کشور رسمی بشه چون حدود سی میلیون ترک در کشور زندگی میکنند و حقمون نیست زبان و فرهنگمون از بین بره هیچ کس هم خواهان تجزیه نیست بیخود شلوغش نکنید و به خواسته های قوم ها احترام بذارید لطفا

سعید
Guest

حدودا 16 درصد مردم ایران ترک زبان هستند 30 میلیون رو از کجا آوردی؟ بعدشم ترکی از ریشه زبان های مغولیه

aaaaa
Guest

استادان ترک دانشگاه ملی در استان آذربایجان شرقی بدون توجه به ملی بودن دانشگاه ,نه آذری بودن آن و حضور دانشجویان غیر ترک زبان در کلاس درس با زبان ترکی و یا لهجه صحبت میکنند آزادی زبان ترکی ازین بیشتر؟ اگر قرار است به زبان ترکی صحبت کنید پس خواهشا وارد مشاغلی که نیاز به زبان ملی فارسی دارد وارد نشوید.

سن نه
Guest

اسم ایران برای اولین بار در شاهنامه آمده واین منطقه تا دروان قاجار اسامی مختلفی داشتن اسم ایران در زمان رضا شاه به این منطقه داده واز همان زمان زبان رسمی به زبان فارسی تغییر کرد دلیل استفاده رضا شاه از این نام دشمنی ایرانیان با تورانیان که همان ترکها بوده که در شاهنامه به تفصیل آمده رضا شاه هم از این افسانه سو استفاده کرده ودشمن خود را با قاجار و اقوام ترک که تا قبل از پهلوی و بعداز حمله اعراب در این منطقه حکومت میکرد را اعلام کرده

به س نه
Guest
زبان رسمی در دوره قاجار و صفوی که خودشون ترک بودند هم فارسی بود دستخط شاهان قاجار به فارسی وجود داره .در مجلس زمان قاجار هم نمایندگان به زبان فارسی حرف میزدن پس دروغ نگو که رضاشاه زبان رسمی رو فارسی کرد زبان رسمی مردم ایران حتی قبل از حمله اعراب و زمان ساسانیان هم فارسی بود بخاطر همین اعراب وقتی به ایران حمله کردند ایران رو بلاد فارس نامیدند حالا از دوره رضا شاه شما بخاطر از دست رفتن قدرت قاجار دشمن زبان فارسی شدید بحث دیگه ای حداقل مرد باشید قبول کنید زبان رسمی دیوان و دفتری در… Read more »
سن نه
Guest

در باره کردهای ترکیه بگم خوب ترکی حرف نزنن

اکبر
Guest
آقای بهزاد چطوره بریم از بینگ بنگ یا ابر قاره بزرگ شروع کنیم. برادر من خورده تمدنها و اقوام کوچرو با کشور متفاوتن. اگر اینجوری اورارتوها و ارامنه چی میشن پس؟ در بیشتر طول تاریخ ما کشور ایران رو رو داشتیم که متشکل از بخشهای مختلفی بوده. حتی مواقعی هم که ملوک اطوایفی اداره میشده از نظر فرهنگی یک واحد بوده وهر وقت شاهی مثل اسماعیل صفوی پیدا شده به نام شاه ایران بوده و مدعی تاج و تخت کل ایران.نه فقط آذربایجان یا خراسان یا …طبق نظراربابهای اونوریت اگه صفویه پادشاههای آذربایجان بودن پایتخت رو به قزوین واصفهان نمیبردن.… Read more »
بهزاد
Guest
ماننا هم کشوری مانند ماد بوده است و حدود 200 سال حیات مستقل داشته است. به مدت 250 سال توسط ماد و پارس اشغال شد و بعد از حمله اسکندر دوباره به مدت 400 سال تا ابتدای ساسانیان مستقل بوده است. دوباره به مدت 400 سال توسط ساسانیان اشغال شد و از آن زمان تا بحال پیوسته اشغال و مستقل شده است. شاه صفوی زرنگ بازی در آورده تا بر سرزمینهای بیشتری حکومت کنه! در مورد اسکاتلند هم فیلم معروف شجاع دل رو ببینید تا بدانید کاملا در اشتباه هستید! مرزهایش 4 استان اصلی اردبیل آذ غربی و شرقی و… Read more »
سعید
Guest

دوستان؛اروپایی ها از خیلی از لحاظ حداقل ی سروگردن از ما بالاترن همه چیرو هم تجربه کردن جنگ و خونریزی کشورگشایی استبداد دینی اربابو رعیتی و و و؛بعد این همه تجربیات اومدن همگی با هم متحد شدن و اتحادیه اروپارو تشکیل دادن.ما کجای کاریم که میخایم تجربیات دیگرانرو بازم تجربه کنیم؟این حرفهای جدایی طلبان مثل حرفای ۱۰۰سال پیش اروپایی هاست؛عزیزای تبریزی بقول دوستمون تاریخرو از هر کتابی نباید خوند.سری که درد نمیکنه که دستمال نمیبندند؛بیاید تلاشکنیم کشورمونو روزبروز به سمت دموکراتیک شدن ببیش ببریم تا خواسته های بحقمونو بتونیم بگیریم؛یاشاسین ایران یاشاسین ازربایجان

بهزاد
Guest

چرا دعوا میکنید؟ مثل اسکاتلند یه رفراندوم برگزار کنیم اگه مردم دوست داشتند جدا میشیم اگه دوست نداشتند در اتحاد با ایران باقی می مونیم. کسی که به اندیشه های خودش ایمان داره نباید از رفراندوم بترسه!

ف
Guest

شما اگه میخوای جدا شی یالا برو نمیتونی خاک وطن مارو جدا کنی یعنی چی حرف مزخرف هر کی ایرانی نیست از این کشور بره اون جمهوری آذربایجان هم مال ایران بوده ، والله خائن کم نیست اینا هم اضافه شدن

لیلا
Guest

چرا کردهای ترکیه باید ترکی حرف بزنند،؟!

بابک
Guest
درود دوستان من بابکم از خوزستان،شب ها هم خواب ندارم به خاطر میهنم که اینچنین داره نابود میشود،اینچنین یکپارچگی و اتحاد کشورمان رو دارند نابود می کنند،به خدا در هر جای این سرزمین خار کوچکی در دست عزیزی ایرانی برود مانند تیری در قلب من هست،چرا به اینجا رسیدیم که هم میهن تبریزی من وقتی من انجا بروم به چشم یک بیگانه به من نگاه می کند؟؟؟؟؟؟دوستان خارج از هر حکومتی که در راس کار باشه ما مردم ایران هستیم و باید به هم عشق بورزیم تا مانند این هزاران سال کشور بزرگی داشته باشیم؟؟؟دوست دارید به حال روز افغانستان،عراق… Read more »
شهریار
Guest

سلام.چرا نظر من رو نذاشتین.من چند تا کامنت گذاشتم همشم تاریخی و با مدرک بود یعنی حرفای ما اندازه چهار تا پان ترک بی مقدار هم نباید ارژش داشته باشه.تا کی میخواین ملاحظه این جماعت پست وطن فروش رو بکنین.لطفا کامنتامو بذار.مرسی.

شهریار
Guest
در ضمن به اون کسی که میگه چند تا کلمه مشترک ترکی با سومری پیدا کردن باید بگم که اولا صدها کلمه فارسی باستان با سومری هم پیدا شده و دوما سومریها اسم سرزمینی که ازش اومده بودن رو دیلمون گذاشته بودن و گفته بودن اونجا درخت و کوه زیاد داره الان منشا انها تا حدودی مشخص شده و میدونن که گیلان و قفقاز هستش که این ربطی به ترکا نداره.در ضمن قدمت زبان ترکی هفتصد سال بیشتر نیست که اونم از ترکیب مغولی و عربی و فارسی و سغدی و چینی درست شده لذا احتمالا اون کلمات هم مال… Read more »
شهریار
Guest
در ضمن به اون فردی هم که میگه تو یه کتاب چند تا واژه مشترک ترکی با سومری پیدا کردن باید گفت که اولا صدها واژه مسترک تو زبان فارسی باستان هم با سومری پیدا کردن و ثانیا سومریها خودشون رو و سرزمینشون رو که از اونجا اومدن دیلمون نام گذاشته بودن و میگفتن اونجا پر از جنگله پس اگه درست دقت کنی میفهمی که الان باستانشناسا مبدا سومریارو گیلان و قفقاز میدونن.در ضمن قدمت زبان ترکی به جندصد سال پیش بیشتر بر نمیگرده که خودش از ترکیب مغولی و فارسی و عربی و چینی درست شده لذا اون تعداد… Read more »
همدانلی امیر
Guest

اقوام تورکی که بر ایران حکومت کر ده اند سومریان، ایلامیان ،هیتی ها ،کاسیانلولوبیان، اوراتوئیان، ماننایان، مادها ، اشکانیان، و حکومتهای بعد از اسلام نیز کاملا مشخص است که تورک بعد از اسلام نیز بیش از هزار سال بر ایران حکومت کرده اند مثل غزنویان ، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، مغولان، تییموریان،……صفویان افشاریان و قاجار است.
و نیز این را اشاره نمایم که تورکی زبان و قدمت چندین هزار ساله دارد و مثل زبان فارس یک لهجه ای از عربی نیست .

شهریار
Guest

ادمین محترم حرفامو تایید کن و حذف نکن لطفا.توهین نکردم فقط به خدا واقعیات تاریخی رو گفتم.که اگه دولت ما اینا رو تکرار میکرد الان ما نباید حتی همین تعداد قلیل هم متوهم پان ترک داشته باشیم.مرسی

شهریار
Guest

به خدا قسم ما چند تا دوست ترک زبان داریم هم سفرنامه ابن فضلان رو خوندن هم دانشنامه بریتانیکا که یه مرجع جهانیه هم کتب تاریخی که مولفای غربی نوشتن به خدا اگه الان بهشون بگی ترک میکشنت از بس که ناراحت میشن و دیگه ترکی هم با همم حرف نمی زنن چون میگن باعث خجالته.

سعید
Guest

دوست عزیز زبان هم مگه موجب خجالت کسی میشه اینکه در گذشته ترک زبانانی یه کارایی کردند به نسل جدیدشون چه ربطی داره اینجوری باشه که شما هم از داشتن پادشاهی به نام کوروش که مدام کشور گشایی میکرد باید خجالت بشی البته یادم رفت کوروش کسی رو نمیکشت بلکه با ناز و نوازش کشور گشایی میکرد

شهریار
Guest
بعدم توی ایران ما جز دو الی سه تا سلسله ترک بیشتر نداشتیم.میخوام بگم که اشکانی و ساسانی و ماد و سامانیان و ال زیار و ال بویه و صفاریان و زندیه و پهلوی و هخامنشیان و طاهریان و عیلامیان و مظفریان و غیره ترک بودن که این متوهمای مریض میگن ما هزار سال!!!!!!تو ایران حکومت کردیم.در ضمن صفویه هم بر اساس شجره نامه شاه سلیمان صفوی که توی موزه ترکیه و تهران هست اذعان کرده که جدش کرد بوده و فیروز شاه زرین کلاه نام داشته.حالا تو هفت هزار سال دو تا سلسله داشتن ما رو کشتن با این… Read more »
همدانلی امیر
Guest

اقوام تورکی که بر ایران حکومت کر ده اند سومریان، ایلامیان ،هیتی ها ،کاسیانلولوبیان، اوراتوئیان، ماننایان، مادها ، اشکانیان، و حکومتهای بعد از اسلام نیز کاملا مشخص است که تورک بعد از اسلام نیز بیش از هزار سال بر ایران حکومت کرده اند مثل غزنویان ، سلجوقیان، خوارزمشاهیان، مغولان، تییموریان،……صفویان افشاریان و قاجار


بررسی کنید

دانستنیهای سلسله ی هخامنشیان

وسعت شاهنشاهی هخامنشی درفش هخامنشیان تاریخچه قوم پارس (هخامنشیان) پارسيان از جمله اقوام اي…