ارتش خشایارشا بزرگ با زنان یونانی چه کرد؟

ارتش خشایارشا بزرگ با زنان یونانی چه کرد؟

خشابار شا بزرگ
خشابار شا بزرگ

ده روز بعد از ورود ارتش ایران به آتن از داخل خانه های آتن صدای نواختن چنگ به گوش می رسید.
یکی از حقایق درباره فتح یونان احترامی است که ایرانیان به نوامیس یونانیان گذاشتند. سربازان ایرانی لااقل یک سال و به روایتی بیش از یک سال از زنهای خود دور بودند و اکثر آنها جوان……. به گفته تاریخ نگاران به هیچ وج دیده نشده که یک افسر یا سرباز ایرانی به یک زن یونانی تعرض کند .

در تمام تاریخی که یونانیان راجع به جنگهای ایران و یونان نوشته اند ، حتی یکبار دیده نمی شود که نوشته باشند که یک افسر یا سرباز ایرانی به یک زن یونانی تجاوز کرده باشد ، در صورتی که در عرف قدیم وقتی یک شب ارتش وارد کشوری می شد همانطور که اموال ملت مغلوب را متعلق به خود می دانست زنهای آن ملت را هم از آن خود می دانست .
اما ایرانیان بزرگ دوره هخامنشی آنقدر متمدن و مقید به احترام نوامیس بودند که هرگز به خود اجازه نمی دادند هنگام تهاجم به یک کشور به زنهای ملت مغلوب تجاوز کنند. آنها مردها را اگر مقاومت می کردند می کشتند و اسیر می کردند ولی زنها را محترم می شمردند.

3
دیدگاه بگذارید

avatar
3 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
3 تعداد نویسندگان دیدگاه
ساریناآتوساگرجی تبار نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع از
سارینا
مهمان

اگه میشه منبع رو هم ذکر کنید…

آتوسا
مهمان
آتوسا

درود بر سرشت مردان کشورم

گرجی تبار
مهمان
گرجی تبار

ه یک سر به خودمون بزنیم بد نیست به ولله ببیند درمورد تاریخ مون چی میگن خجالت داره فقط باید یه فیلم بسازن زنان یونانی رو فاحشه نشون یدن تا بفهمن ما چه دردی میکشم حیف………………………………..