Home سخن سردبیران ظریف: ایرانیان سه بار در تاریخ، یهودیان را نجات داده اند !

ظریف: ایرانیان سه بار در تاریخ، یهودیان را نجات داده اند !

دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

به گزارش «انتخاب»؛ ظریف در صفحه ی شخصی اش در توییتر توشت: نتانیاهو به منظور فروش دروغ های نژادپرستانه علیه آحاد یک ملت که سه بار در تاریخ یهودیان را نجات داده است، متوسل به تاریخ قلابی و تحریف تورات می شود. عادتش این است.

وی در ادامه آورده است: یک بار دیگر، بنجامین نتانیاهو نه تنها واقعیات معاصر را تحریف می کند، بلکه همزمان گذشته و حتی کتاب مقدس را نیز تحریف می نماید. واقعا تاسف آور است که تعصب و نژاد پرستی به جایی می رسد که علیه آحاد یک ملت که سه بار در تاریخش یهودیان را نجات داده است چنین اتهامی وارد می شود.

ظریف نوشت: کتاب استر بیان می کند که چگونه خشایارشا در چنین روزی یهودیان را از توطئه هامان نجات داد؛ دوباره در زمان کوروش، پادشاه ایران یهودیان را از اسارت در بابل رهانید؛ و در زمان جنگ جهانی دوم که یهودیان در اروپا کشتار می شدند، ایرانیان به آنان پناه دادند.

منبع – سایت انتخاب – پیوند به بیرون

دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد
دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد
مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب شمشاد امیری خراسانی
بارگذاری بیشتر در سخن سردبیران
اشتراک
اطلاع از
guest
4 Comments
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات
سارا

سارا هستم فرزند یک شهید جنگ اعراب عراقی با ایرانیان سرافراز
از آقای ظریف درخواستی دارم کوروش بزرگ به عنوان امپراتوری صلح طلب که خیلی ها رو نجات داد از جمله یهودیان . چرا یک فیلم از شکوه این مرد راستین وجود نداره بچه های این مملکت ، آینده ساز های ما دنبال قهرمانند . کاری کنید

دوستار ایرانشهر

بهتره که نسازن و گر نه یک فیلم پر از تحریف و دروغ و… ساخته میشه برای همین هم که هست قسمت نیست هیچ فیلم بدون تحریفی در باره ایران ساخته باشه

دوستار ایرانشهر

کاملا درسته البته در عصر ارشکانی و ساسانی هم ایرانی ها یهودیان رو از رومی ها نجات دادند

Ariyaramna

مکه توی کتاب استر ننوشته ادامش که ۷۵ هزار ایرانی رو در کنار هامان همین یهودیان قتل عام می کنند! و امروز در اسرائیل جشن پوریم برای ریختن خون ایرانیان می گیرند. آقای ظریف که یا خودش هست یا دوست یهودیان است اون هم با این وضع دلار ۲۲ هزار تومن و گشنگی ایرانیان. آیا یهودیان نژاد پرست نیستند؟! آیا ۷۵ هزار ایرانی به نوشته خود کتاب استر انسان نبودند؟! آیا در مصر و روم یهودیان فساد درست نمی کردند؟! همچنین در آلمان که با ایجاد گرسنگی و دزدیدن اقتصاد مردم آلمان خودشان باعث نشدند هیتلر و ملی گرایان آلمانی بخوان ازشون انتقام بگیرند؟! امروز همگی جهانیان شاهد این وضعیت دولت ها و اقتصاد کشورهاشون هستند! ما دیگه نباید به کاری که پادشاهان ایرانی گذشته انجام دادند چه اشتباه یا درست با این وضع افتخار کنیم. اصل یک کشور و میهن دوستی اکثریت مردمان اون کشور و سرزمین اند. لطفا بذارید در قسمت نظرات منتشر بشه. سپاس.

همچنین ببینید

سازندگان پاسارگاد (مقبره کوروش بزرگ) که بودند ؟

سازندگان پاسارگاد از گواهی‌هایی که مورخان یونانی و رومی بر جای گذارده‌اند، مشخص است که ( پ…