0 امتیاز
103 بازدید
در قهرمان ها توسط
با سلام خدمت شما میخواستم ببینم قدمت کدام قومیت ترک و لر بیشتر هستش و اینکه خصلت های قومیت ترک و لر را جداگانه توضیح بدید. با تشکر.

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط
در مورد ترک ها و لر ها با اینکه هر دو قوم واقعا دوست داشتنی و عزیز هستند و هر دو گروه هم بسیار انسان های وطن پرست و ایران دوستی هستند.ولی هر دو گروه عمدتا ساده دل و کمی خر تشریف دارند. و این باعث شده بقیه بخوان از ساده دلی و پاکی اونا برای منافع خودشان استفاده کنند. اما چطور. در هر دو گروه آگاهی در مورد هویت و تاریخچه قومی و پشتوانه فرهنگی خودشان کم است. هر دو گروه مهاجران اصلی به کلان شهرها بزرگ ایران را در اختیار دارند. از جمله تهران و اصفهان و شیراز و مشهد. که ترک ها بیشتر تهران و کرج و تا حدودی شیراز و مشهد و لر ها بیشتر تهران و اصفهان و شیراز. هرچند تعداد قشقایی ها در شیراز و اطراف آن هم قابل توجه است. هرچند اکثر نسل های بعدی این مهاجران خودشان را نه با لفظ ننگین و فرومایه ترک خر یا لر خر بلکه با لقب پارس اصیل و آریایی یدک می کشند. از آنجایی که هر دو گروه شیعه هم هستند کاملا مواد اولیه مناسب را برای پروژه ملت سازی پارسی و آریایی با درون مایه مذهبی شیعه فراهم میکنند. در چند دهه پیش و تا امروز بیشترین نسل کشی فرهنگی و قومی هم روی این دو قوم انجام شده به خصوص با کمک گروه های ارمنی داخل و خارج ایران و گروه های تند رو کورد که ابزارهای کمکی فاشیسم پارس و آریایی برای هویت زدایی و نسل کشی فرهنگی لر و به ترک ها هستند. هرچند که با حضور ارمنی ها و کردها این وحشی گری برای ترک های ایران بدتر و شدید تر بوده است.

به بخش پرسش و پاسخ پارسیان دژ خوش آمدید, جايی برای پرسش پرسش و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و نویسندگان یا سرپرست های این مجموعه.


توجه!

خواهشمندیم برای گردانش پرسشها خود ( ویرایش ، ستردن(حذف) ، ...) ودریافت امتیاز ناگزیر در پارسیان دژ هموند(عضو) شوید.

خواهشمندیم برای دریافت پاسخ پرسشها خود کمی بردبار باشید ، به ویژه برای پرسشها برجسته .

ask

محبوب ترین برچسب ها

ایران آریایی،ترک - ، کوروش اریایی هخامنش،هخامنشیان،مکانهای_تاریخی،تاریخ_تجارت آذری آذربایجان آریایی کتاب کورش-بزرگ زرتشت حضرت هخامنشیان سیستان،ایران،تاریخ،باستان،زبان،یعقوب،رادمان،صفاری،آریایی،فارس،گاه بختياري -حمزه کوروش-ابوریحان کوروش- سخنان ،باستان شیر حمله اعراب بودن محمد ابهام فردوسی باستان عرب دین به کرد بختیاری-لر-فارس ایجاد،اکانت،جدید سومر نامه،پیشگویی،عجیب کولی توران y رودبار شماری سکایی مقبره-کوروش-کبیر-دروغ-حقیقت مادرسلیمان خردگان،خردگان ٬ لیان -ایران لر الهی میترائیسم قربانی اووادئیچیه قفقاز ترکی ساسانیان-هخامنشیان-تاریخ کوروش-منشور-ترجمه تاریخ- مورخ -دروغو-تحریف زرتشت- زرتشت-دین-قران -باستان کوروش-جمله-اعتبار ایلام -هخامنشیان- تارنگار کوروش-ابهام-بابل پیامبران بازار فروشی کردها یهودیان فارس قانون آريايي غرب ايران پیشنهاد کوروش،ایران،یونان،جنگ بابل خورشید پارسی پارس تات -ایرانی كوروش ایا شبهه جشن کردن دروغ پاسارگاد انسان ؛ برده ی پارت

263 سوال

530 پاسخ

697 دیدگاه

27 کاربر

سوالات مشابه

+1 امتیاز
3 پاسخ 2.6k بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 5.1k بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 75 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 61 بازدید
...