واقعیت نبرد قادسیه

به دستور فیلترینگ مسدود می شود

232
دیدگاه بگذارید

avatar
82 تعداد نظرات
150 پاسخ ها
2 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
91 تعداد نویسندگان دیدگاه
habiچمروشب -پدرامانیانمحمدمیلاد نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع از
ب -پدرامانیان
مهمان
ب -پدرامانیان

بادرود . این قدر نباید فارس یا عرب کرد نه فارس آن فارس است ونه عرب آن عرب است .مردم عرب هم یار ویاور دولت ایران در زمان هخامنشی برای فتح مصر بودند واگر آن ها نبودند در صحراهای اردن وسینا ومصر سپاه ایران از بی آبی می مردند وآن ها هم درسر زمین خودشان آزاد بودندودربخشی از فرمانروایی هخامنشی زندگی می کردند .برای اینکه به نزدیک بودن ایرانی وعرب بیشتر در گذشته پی بر د باید به مجسمه ی کوروش نگاه کرد که لبا س او یک دشداشه است و مانند لباس عرب های امروز است و همچنین به… ادامه مطلب »

محمد
مهمان
محمد

تا اونجایی ک من میدونم انوشیروان ب عدالت مشهور بود پس اگه کسی ب انوشیروان دوم معروف شده بخاطر عدالتش بوده چون با شورشیا نه تنها نجنگید بلکه بدون خونریزی صلح کرد

پارسا ایرانی
مهمان
پارسا ایرانی

رستم فرخزاد یک جای سالم تو بدنش نمونده بود اینا هم دروغه که خودشو به اب انداخت من مطالب دیگه ای رو که خوندم کاملا این رو تکذیب کردند

امیر
مهمان
امیر

نمی دونم چرا نظر من پاک شد … مگه چیز بدی نوشته بودم؟؟؟ دوباره می نویسم:
قادسیه یعنی تبدیل شدن مهد تمدن به فاضلاب تمدن … از کوروش و تندیس حقوق بشر حالا رسیدیم به داعش و طالبان و سر بریدن و عربستان و …. این حرف من کجاش غلط بود؟؟؟؟!!! ادمین لطفا جرات داشته باش و ازین تندروها نترس.

عادل
مهمان
عادل

باسلام من فرزند همون عربی هستم که پابرهنه بقول شما ایران رو به تباهی کشید هستم!!!چندتا سوال دارم که امیدوارم بدون تعصب جواب بدین: ۱٫ چرا ایرانیان اجازه داشتن به تمام سرزمینهای عربی حمله کنن واعراب رو تحت سلطه داشته باشن؟ ۲٫چرا نژاد صلح طلب فارس اجازه داشت زنان عرب رو به اسارت بگیره و اعراب رو به بند بکشه . ۳٫آیا سرزمینهای عربی ارثیه خانوادگی نژاد فارس بود؟؟؟ ۴٫چرا کمتر فارس متمدنی! پیدا میشه تاریخ رو از دید دیگری بخونه؟ ۵٫میخوام بدونم این نژاد باهوش و متمدن چرا بعد از ۱۴۰۰ سال هنوز جهان سومیه!!!!! ۶٫میخوام بدونم چقدر از… ادامه مطلب »

چمروش
مهمان
چمروش

اگر کسی اعراب رو ب زنجیر کشیده بود توان اینرو پیدا نمیکردن ک ب سرزمین ما حمله کنن .ایراد از داخل بود که اینها جرأت پیدا کردن نفوذ کنن و آنها بودند که این ملت متمدن رو ب زنجیر کشیدند تا بتوانند کنترل کنن چون سیاست وسواد حکومت داری نداشتن .فقط یک سوئ استفاده از ضعف داخلی بود و همچنین ناسپاسی اینها سالها زیر چتر حکومت و تمدن ایران زدگی کردن نمک خوردن و نمکدان شکستند.

امیر
مهمان
امیر

دوست عزیز شما هموطن ما هستی. منظور بچه ها از عرب همون عرب ۱۴۰۰ سال پیش بوده که نه سواد داشته و نه هیچ چیز. منظور به طور کلی نژاد عرب که نیست!!! بهترین دوستای من تو کل عمرم عرب بودن!!! من خودم بچه جنوبم و به جرات می گم عرب های ایران جز خون گرم ترین اقوام ما هستن. بحث در مورد واقعه ای هست که ۱۴۰۰ سال پیش رخ داده و نه امروز.

سعید
مهمان
سعید

شما اول بگو کجا نوشته ایرانیان زنان عرب رو به اسارت گرفتن؟
لطفا منبعتون رو ذکر کنید تا مطمئن بشیم شما هم از روی مطالعه حرف میزنید نه از روی تعصب.
با تشکر

AMIRREZA
مهمان
AMIRREZA

تفاوت داعش با اعرابی که به ایران حمله کردن؟

لطفا قانعم کنید!

سربازایران
مهمان
سربازایران

درود آقا سعیدگل گفتی؛ اعراب جاهل وشهوت پرست در همان جنگها بر علیه ایران کلیه کتاب های ایرانی و تمدن وفرهنگ ایرانی را سوزاندن ویا به زبان عربی با تحریف بازنشر کردن.ایرانی متمدنترین شخصیتهاست ایران مهددلیران ویکتاپرستان و نجیبزادگانند.ایران ۲۵۰۰ سال پیش به با سه اصل کردارنیک ،پندار نیک، گفتار نیک بالاترین تمدن وفرهنگ را در میان ملت ها داشته که تمام جهان هستی اگر به این سه اصل پایبند باشند دیگرجهان در صلح وصفا و آزادی و نشاط به سر می برند.اعراب زمان جاهلیت چهها در حق این ایران ایرانی نکردن وای بر من ایرانی که الان این را… ادامه مطلب »

kourosh
مهمان
kourosh

با سلام. لطفا به سوالات فردی با نام کاربری (بی نام) در بخش پرسش و پاسخ جواب دهید سوالات مهمی را بیان داشتند.

سینا
مهمان
سینا

مرد حساب چرا حرف ****** میزنی !! امام علی خودش بر ضد عمر بود و وقتی خبر حمله ایران رو شنید عمر رو نهی کرد گفت این کار رو انجام نده!! و این جمله: » تو سر این سپاهی اگر بروی و کشته شوی، سپاه اسلام متلاشی می شود. تو باید مرکز خلافت را داشته باشی تا اگر سپاه اسلام شکست خورد. ایرانیان بدانند که این نیرو پشت دارد» دیالوگ رستم با طوس هست در جنگ با اشکبوس در شاهنامه!! بعد از فتح ایران به دست تازی ها وقتی که ایرانیان رو به غلامی گرفتند و به عراق و …… ادامه مطلب »

میلاد
مهمان
میلاد

عزیزم کسی با عرب بودن تو مشکلی نداره مشکل اینجاس که معنی پا گرفتن خیلی ها همان داعشی شدن و تحمیل باور و اعتقاد است .برداشت شخصی مفهوم اسلام است که دقیقا منبع مشکلاتی مانند اختلاص و غیره است و الا اگر به همان دینی که بوسیله اون پا گرفتین عمل میکردین نیازی به شمشیر کشیدن نبود . اگه اسلام به معنی تسلیم شدن در پیشگاه خداوند است ما که تسلیمش بودیم اگه ه نبودیم هم خودمون میدونستیم.

Vahumana
مهمان
Vahumana

نقش حضرت علی در جنگ امام علی یکی از مشاوران نزدیک عمر (خلیفه دوم مسلمانان) در هنگام حمله لشکر اسلام به ایران بود. زمانی که عمر می خواست خود شخصا در این جنگها حاضر شود، امام علی به او گفت: » تو سر این سپاهی اگر بروی و کشته شوی، سپاه اسلام متلاشی می شود. تو باید مرکز خلافت را داشته باشی تا اگر سپاه اسلام شکست خورد. ایرانیان بدانند که این نیرو پشت دارد» (تاریخ طبری، جلد ۵، ص ۱۹۴۳ و ۱۹۴۵، اخبار الطول ص ۱۴۷ و نهج البلاغه ص ۴۴۳ – ۴۴۶). عمر که داما د امام علی… ادامه مطلب »

habi
مهمان
habi

اون عمری که گفتی داماد امیرالمونین بود عمر بن خطاب(خلیفه دوم) نبود..عمر سنش خیلی بیشتر از امیرالمونین بود چجوری میشه داماد ادم از خودش بزرگتر باشه با اوردن هر سندی که استدلال نمیشه کرد سند باید صحیح باشه و گویندش هم کینه با اهل بیت نداشته باشه که بخواد تاریخو تحریف کنه برای شناخت امیر المونین ارجاع میدم نهج البلاغه رو مطالعه کنید..اونوقت متوجه میشین که این مرد تو دنیا تک بود..

habi
مهمان
habi

اگر به گفته شما امام علی با ایرانیا رفتار بدی داشتند الان اکثرا ایرانیا عاشقش نبودن. عدالت و محبت اهل بیت و امام علی تو حافظه تاریخی این ملت ثبت شده سندهای شما هم بیشتر از منابع علمای اوایل اسلام هست که خیلیاشون با امام علی مشکل داشتند..

فاطمه
مهمان
فاطمه

شماهم از رو دشمنی نظر نده این حرفایی که گفتی واز طبری نقل کردی همش دروغ محضه و این وصله ها به امام معصوم نمی چسبه در اینکه عمر داماد حضرت علی باشه اختلاف خیلی شدیدی وجود داره ۹۰ به ۱۰ هست

ويشتاسب
مهمان
ويشتاسب

اها خانوم فاطمه
هر نوشته و مدرکی که بر ضد مسلمانان باشه میشه نژادپرستی و از روی دشمنی نظر دادن!!
ولی هر تهمتی که به دین های دیگه زده میشه حقیقت محض!!!

Vahumana
مهمان
Vahumana

بگویش که: در جنگ مُردن، به نام به از زنده، دشمن بدو شادکام ( شاهنامه، از پیام رستم فرخزاد به سردار تازی)   » کفن جوشن و خون، کلاه منست که این قادسی گورگاه من است» (شاهنامه، از نامه ی رستم فرخزاد.)  هر کدام سخنانى از اینگونه گفتند و مردم عهد و پیمان کردند و با هیجان براى آنچه باید، آماده شدند. پارسیان نیز میان خودشان چنین کردند و پیمان کردند و به‏همدیگر دل دادند و به زنجیرها بسته شدند، به هم بستگان سى هزار کس بودند. تاریخ طبرى ، محمد بن جریر طبرى (م ۳۱۰)، ترجمه ابو القاسم پاینده،… ادامه مطلب »

امیر
مهمان
امیر

قادسیه یعنی رخت بر بستن تمدن از خاورمیانه برای همیشه. یعنی تبدیل شدن مهد تمدن به فاضلاب کره زمین. چه بعضیا خوششون بیاد چه نه … این جفنگیاتی هم که در مورد شکوه ایران بعد از اسلام گفته میشه فقط از ذهن مسموم چنتا اخوند در اومده و هیچ اعتبار تاریخی نداره، تا جایی که به تاریخ مربوطه اعراب همیشه ضد علم و تمدن بودن و خواهند بود.

علی
مهمان

ما اکنون زنده ایم وسخنان رهبران چپه میشود شما چرا به۱۴۰۰ سال پیش فکر میکنید همین انقلاب اسلمی چجوری پیروزشد؟برادری-برابری-پول نفت-و و و واون زمان هم عربا به لشگر ایران گفتند ماهمه برادریم وباید دریک رده باشیم مردم ساده دل گول خوردند ووقتی لشگر را واگذاشتند عرب آمد گفت هرچی غیرعربیه باید خراب بشه هرچی غیرقرآن باید سوخته بشه هرکس هرچی داره باید به عرب بده حتا اسب وخرسواریشو-اول ده یک-بعد پنج یک-بعدم همش مال الله ومال خلیفه الله

آریوبرزن
مهمان
آریوبرزن

هرسه امام اول در نبرد های ایران شرکت داشتند دشت الیس ، همینطور جنگ جلولاء که سر از بدن تمام افراد ارگ جدا کردن بجز یک نر علی سردار یکی از سپاهان عمربن لیث بود و … دلیری امام حسین هم در جنگ با مصر و شمال افریقا و کشتار مردم شمال کشورمونه تحقیق باید سالم باشه .۱۵ جلد تاریخ طبری داریم دست کم دو جلد اولشو بخونید

فاطمه
مهمان
فاطمه

امام علی وفرزندانش تو جنگ نبودن واگه بوده باشن برای اصلاح وهدایت بودن نه جنگ و غارت

امیر
مهمان
امیر

وسط میدون جنگ رفتن برای اصلاح و هدایت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بازدوباره شروع شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بازم استدلال به سبک اخبار ساعت ۲ شروع شد؟؟؟؟؟؟؟ تو اینترنتم دس از سرمون بر نمی دارین؟؟؟؟؟؟؟؟

جواد
مهمان
جواد

در ان زمان امام علی خانه نشین بود ودر اسارت خانگی بودن

mehdi
مهمان
mehdi

اولا هیچ کدوم از امام ها در حمله به ایران نقشی نداشتند دوما وحشی گری چند تا فرمانده رو نمی شه به پایه اسلام گذاشت سوما بهتره برین ببینین چه چیزی باعث شد سپاه پر تعداد و فیل سوار ایران در برابر سپاه کم تعداد و پابرهنه اسلام شکست بخوره ، به نظر شما جز این بود که خیلی از ایرانیان نمی خواستند با مسلمان ها بجنگند چون آوازه ی این دین رو قبلا شنیده بودند خواهشا با تعصب نظر ندین چون تعصب آدم رو کور می کنه حالا در نظر بگیرید چرا در هشت سال جنگ ما با عرب… ادامه مطلب »

ويشتاسب
مهمان
ويشتاسب

اوازه دین را شنیده بودن!!!! چه ربطی داره! اولا که طوفان و دوم شبیهخون هایی که در موقع استاحت به ایرانیان زدند موجب شد اعراب پابرهنه!!‌ هه اره جمعیت میلیون ها زرتشتی در دوران صفویه به ده ها هزار نفر رسید بعد برید جنایات قاجار را در حق زرتشتیان بخوانید بعد بگید ایران بخاطر اسلام جنگ نکرد با مدرک به گفته خد عربا هم کتاب های ایرانیان را اتش زدند به خاطر تعصب های بیجا بعدها هم بر ضد اعراب چه مزدکی چه زرتشتی قیام کردند خیلی بعد یزدگرد نوادگانش ولی سرکوب شدند ! چطوری ما پابرهنه بودیم و در… ادامه مطلب »

کامران
مهمان
کامران

عزیزم کی گفته زمان جنگ ما پا برهنه بودیم بهترین ارتش رو زمان شاه ایران داشت با مجهز ترین سلاحهها پش خواهش حرف الکی نزن

علی
مهمان

نسبت به عراق که کشورهای عرب بهش صدمیلیارد پول وفرانسه دبنگ راکت دوصدکیلومتری وهلند شیمیایی وروسیه موشک ۱۰۰۰کیلومتری داد ما که توپمان سهمیه بندی بود پابرهنه بودیم

kourosh
مهمان
kourosh

دوست عزیز اقای مهدی هیچ یک از امامان ما در جنگ شرکت نداشتند من متنی از یک مورخ عرب را میخواندم که در همان قرن ها نوشته شده بود پس از شکست ابتدایی اعراب در برابر ارتش ایران عمر تلاش میکند که نیرویی برای نبرد قادسیه فراهم کند عمر از امام علی (ع) بنا بر پیشنهاد یکی از نزدیکانش کمک و فرماندهی ارتش اعراب را میخواهد که امام علی از پذیرفتن ان خود داری میکند و حتی به عمر توصیه میکند که خود(عمر) فرماندهی ارتش را عهده دار شود. دوست عزیز اساسا این اعرابی که به ایران حمله کردند هیچ… ادامه مطلب »

فاطمه
مهمان
فاطمه

بله اصلا بیشتر اعراب خصوصا بعد پیامبر از حق منحرف شدن واصلا دشمنان و قاتلان اهل بیت تماما عرب بودن

سعید
مهمان
سعید

مهدی جان اون سپاهی که میگی سپاه اسلام نبود چون اگه بود امام علی هم توش بود،پس شما هم دقت کن چی میگی(از یک طرف گفتی امام در جنگ نبود و از طرف دیگه گفتی سپاه اسلام،این حرفت پارادوکس داره). ضمنا علت شکست یه عده پا برهنه از یک لشگر تمام زرهی خیلی زیاد هست و اینی که شما گفتی اصلا دلیلی محسوب نمیشه چون کسی که به قصد غنیمت اومده با ایران بجنگه اصلا مسلمون نیست که بخواد از قدرت ایمانش استفاده کنه. در رابطه با احساسات ملی گرایی هم بهتون پیشنهاد میکنم تحقیق کنید چند آلمانی در جنگ… ادامه مطلب »

اسماعیل
مهمان
اسماعیل

با درود بر همه ایرانیان و پارسی زبانان
و لعنت بر اعرابی که به ایران حمله کردن و خواستار این بودن که خوی وحشی گری به ما هدیه بدهند
***** عرب فقط وحشی گری و شهوت و پول است والا چیزی بنام خدا نمیشناسند

ويشتاسب
مهمان
ويشتاسب

درود بر تو ای رستم فرخزاد
چگونه با شبیهخون و شانس ایرانمیان را در هم شکستند
باز جهان ثابت کرد چهره واقعی امام ها و اسلامشان را

فاطمه
مهمان
فاطمه

شما از رو دشمنی نظر نده و توهین نکن نژاد پرست

داود
مهمان
داود

میشه بگید کدوم امام در جنگ با ایران دخیل بوده؟ایرانیان جنگ را به اشتباهات خسروپرویز و یزدگرد باختند.در جنگهایی که ایران شکست خورد یزدگرد کجا بود؟رستم فرخزاد میتوانست جنگ را مدتها قبل از اعراب شروع کند و قبل از یارگیری اعراب پیروز شود چرا اینکار را نکرد؟ دلیلش را از کتب تاریخی بخوانید.

كورش كبير
مهمان
كورش كبير

هههه
شبیهخون ها؟؟
طوفان ها؟؟
اینا هم دخیل بودند جناب
یزدگر مشغول گرداوری سپاه بود داودخان
ما نیاز به کتبی که اسلامگرایان برای دروغ سازی درمورد ایران باستان نوشتن نداریم‌:)

hossein
مهمان
hossein

چی بگم والا؟

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

آقاسجادمادوست داریم

سعید
مهمان
سعید

جناب فرمانده عباس دکتر زرین کوب معتبر ترین مورخ ایران است،به عنوان مثال اینکه حیوانی همچون خالد بن ولید بخاطر یک قسم هفتاد هزار ایرانی رو کشت نه تنها در کتاب دو قرن سکوت از دکتر زرین کوب ذکر شده بلکه مورخانی همچون طبری،ابن خلدون و چند تن از سایر مورخین اسلامی به این واقعه اشاره کردن،حالا اینکه شما میخوای روی جنایات یه مشت وحشی سرپوش بذاری خیلی جالبه،اونم زمانی که گروه داعش که ۹۰ درصد سربازانش عرب هستن(و خودشون رو از اهل سنت میدونن) و دارن همون جنایات رو انجام میدن(در قرن بیست ویک) ؛پس چنین جنایاتی که در… ادامه مطلب »

کوروش
مهمان
کوروش

کتاب دو قرن سکوت نوشته دکتر زرین کوب یکی از بهترین منابع در ارتباط با حمله اعراب در زمان عمر به ایرانه
ما ایرانی ها در تاریخمون بارها وبارها ثابت کردیم که وحشی ترین قبایل رو تونستیم متمدن کنیم

فرمانده عباس(ع)
مهمان
فرمانده عباس(ع)

سلام علیکم
اقای کوروش عزیز که منبعت کتاب دوقرن سکوت هست خود اقای زرین کوب در کتب بعدیش مینویسه که اون کتاب اشتباه بود درضمن نوشته بود که اون کتاب رو دروضع بدی نوشته بود و اصلا درست نیس
اینم ایدی لاینم تابیشتر اگر خواستی باهم بحث کنیم
p.t28

محمد
مهمان
محمد

درود ،من این کتاب رو خوندم عالیه
فقط اگه میخواهید بخونید سعی کنید نسخه ی تحریف نشده اون رو گیر بیارین

بهنام
مهمان
بهنام

با سلام برادر عزیز لطفا متعصبانه سخن نفرمایید ما انسانهایی نژاد پرست نیستیم که برتری را به قومیت بدهیم انصافا ما قبل از هر چیز مگر مسلمان نیستیم؟آیا بر مبنای نژاد یا قومیت خداوند ما را باز خواست میکند یا بر مبنای اخلاق که نمونه کامل آن پیامبر اسلام حصرت محمد (ص) میباشد و رحمتی برای جهانیان میباشد نه فقط برای اعراب یا نه فقط ایرانی و یا هر گروه خاصی.بلکه اسلام مال کل بشریت میباشد حتی یهودیانی که بخواهند باز گردند این اعراب وحشی که شما میفرمایید همان یاران نزدیک پیامبر بودند که ما ایرانی ها بعد از خدا… ادامه مطلب »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

این دوویدیوروتماشاکنید۱)توآپارات سرچ کنید افشاگری استادرحیم پورازغدی درباره آل سعود۲)ازلبنان تا یمن که اینم سخنرانی ازغدی هست.همچنین صحبت های رائفی پور درمورد یمن ودرباره داعش