Home کوروش بزرگ (کوروش شناسی) سخن پیامبر اسلام (ص) درباره ی شخصی به نام «ذوالقرنین»

سخن پیامبر اسلام (ص) درباره ی شخصی به نام «ذوالقرنین»

بسم الله الرّحمن الرّحیموَ یَسئَلُونَکَ عَن ذِی القَرنِین…

در سوره ی «کهف»، آیه ی ۸۳ بیان می شود که از پیامبر اسلام (ص) درباره ی شخصی به نام «ذوالقرنین» پرسیده شد.”و از تو (ای پیامبر) سوال از ذوالقرنین می کنند، پاسخ ده که من به زودی حکایتی از او بر شما خواهم خواند.”و این آیه مقدمه ای بود بر این که خداوند پاسخ را بدین گونه بدهد…

ذوالقرنین

در این تصویر دوشاخ بر سر مجسمهٔ منسوب به کوروش بخوبی نمایان است.

همانطور که تصویر میبینید تصویر منسوب به کورش بزرگ دارای دو شاخ در بالای سر تصویر هست معنی ذوالقرین یعنی دارنده دو شاخ

 

بسم الله الرّحمن الرّحیموَ یَسئَلُونَکَ عَن ذِی القَرنِین.

در سوره ی «کهف»، آیه ی ۸۳ بیان می شود که از پیامبر اسلام (ص) درباره ی شخصی به نام «ذوالقرنین» پرسیده شد: 

“و از تو (ای پیامبر) سوال از ذوالقرنین می کنند، پاسخ ده که من به زودی حکایتی از او بر شما خواهم خواند.”و این آیه مقدمه ای بود بر این که خداوند پاسخ را بدین گونه بدهد: ” ما او را در زمین تمکن و قدرت بخشیدیم و از هر چیزی رشته ای به دست او دادیم.

او هم رشته ای را پی گرفت. تا هنگامی که در حرکت و سیر خود به مغرب رسید، خورشید را که در دریای محیط، غروب می کرد چنین یافت که در چشمه ی آب تیره ای پنهان می شود؛ و آنجا قومی را یافت که چون کافر بودند به ذوالقرنین دستور دادیم که درباره ی این قوم یا قهر و عذاب (در صورتی که ایمان نیاورند) و یا لطف و رحمت (اگر ایمان آوردند) به جای آور. ذوالقرنین (خطاب به) آن قوم گفت: «ما هر کس از شما را که ظلم و ستم کرده به کیفر خواهیم رساند و سپس که (پس از مرگ) به سوی خداوند بازگردد، خدا او را به عذابی سخت کیفر خواهد داد. و اما هر کس به خداوند ایمان آورد و نیکوکردار باشد، نیکوترین اجر را خواهد یافت و ما هم امر را بر او آسان می گیریم.»

و باز وسیله و رشته ای را پی گرفت (سفرش را ادمه داد). هنگامی که به مشرق زمین رسید، آنجا دید که خورشید بر قومی می تابد که میان آنها و آفتاب مانعی قرار نداده ایم. همچنین بود، و البته ما از احوال او کاملاً باخبر بودیم. باز وسیله و رشته ای را پی گرفت (و به سمت شمال سفر را ادامه داد). تا چون رسید میان دو سد (دو کوه)؛ آنجا قومی را یافت که سخنی فهم نمی کردند (و سخت وحشی و زبان نفهم بودند). آنان گفتند: «ای ذوالقرنین، قومی به نام یأجوج و مأجوج در این سرزمین و پشت این کوه فساد (و خونریزی و وحشیگری) بسیار می کنند؛ آیا چنانچه ما خرج آن را بر عهده گیریم، سدی میان ما و آنها می بندی؟»

ذوالقرنین گفت: «تمکن و ثروتی که خداوند به من عطا فرموده (از هزینه کردن شما) بهتر است؛ شما (فقط) با قدرت بازویتان به من کمک کنید (هزینه را خودم بر عهده خواهم گرفت) تا سدی محکم برای شما بسازم (که مانع دستبرد آنها شود). برایم قطعات آهن بیاورید.» (آنگاه دستور داد که زمین را هنگام رسیدن به آب بکنند و از عمق زمین تا مساوی دو کوه از سنگ و آهن دیواری بسازند). زمانی که میان آن دو کوه را برابر ساخت، گفت: «در آتش بدمید» تا هنگامی که آهن را به سان آتش گداخت، گفت: «برایم مس گداخته آورید تا بر آن فرو ریزم».

از آن پس آن قوم نه هرگز توانستند به بالای آن سد برسند و نه هرگز بر شکستن آن سد و رخنه در آن توانایی یافتند.

ذوالقرنین گفت که این لطف و رحمتی از خدای من است و آنگاه که وعده ی خدای من فرا رسد .

(که روز قیامت و یا روز ظهور منجی بشریت است) آن سد را متلاشی و هموار با زمین گرداند و البته وعده ی خدای من محقق و راست است.” اول از همه این که خیلی از منابع تفسیرهای بسیار زیادی در این باره نوشتند، . پیش ازگفتن هر چیزی لازم به ذکر است که بقایای این سد هنوز در خاک گرجستان باقی است و معنای نام محلی که این سد در آن قرار گرفته، به زبان پارسی برابر با “کوروش” است.

در ضمن معنای کلمه ی “ذوالقرنین” در پارسی “شخص صاحب دو شاخ” است.اما با توجه به این که در این آیات…ذوالقرنین فردی است که توانسته جهان را تحت حکومت خود در بیاورد. پس ذوالقرنین می تواند یکی از این افراد باشد:١- کوروش بزرگ؛٢-داریوش بزرگ؛٣-اسکندر مقدونی.البته عده ای می گویند که یکی از پادشاهان یمن هم باید جزو لیست احتمالات اشاره به ذوالقرنین باشد، چون اول نامش “ذو” دارد! اما هیچ جای تاریخ به جهانگشایی پادشاهان عرب در پیش از اسلام اشاره ای نشده!برگردیم به لیست…!با توجه به این که داریوش بزرگ هنگامی به پادشاهی رسیده که خیلی از نواحی جهان را از پادشاهان قبل از خود به ارث برده و فقط مصر و چند کشور را خود او تحت سلطه درآورده، پس او را از لیست خارج می کنیم. پس فقط کوروش و اسکندر ماندند.

در آیات داریم که ذوالقرنین به نیکی با مردم رفتار می کرد و نیکوکردار بود. با توجه به منابع تاریخی خودمان که می دانیم اسکندر آنچنان هم نیکوکردار نبود! از آتش زدن تخت جمشید گرفته تا ویرانی ها و قتل و غارت های گسترده اش در سراسر جهان.اما درباره ی کوروش بزرگ؛ بهتر است نگاهی به استوانه ی نگاشته شده توسط او، معروف به کتیبه یا منشور حقوق بشر کوروش نگاه کنید که در آن شرح فتح بی خونریزی سرزمین های بابل (Babylon)، سومر (Sumer) و اکد (Akkad) آمده است.به علاوه سدی که در گرجستان واقع شده، و بسیاری دیگر دلالت بر اشاره ی این آیات به کوروش بزرگ دارد.همان طور که اول مطلب گفتم، ذوالقرنین یعنی صاحب دوشاخ. پس بهتر است خودتان را خسته نکرده و تصاویر زیر را که تندیس در تصاویر چند سال پیش در پارسه پیدا شد و مربوط به کوروش است را ببینید. اگر خوب به این تصاویر نگاه کنید، بر روی سر کوروش بزرگ، چیزی شبیه به دو شاخ می بینید.

اگر به خاطر داشته باشید قبلا هم گفته ام که کوروش بزرگ نخستین پادشاهی بود که توانسته بود دو سرزمین پادشاهی پارس ها و ماد ها را با صلح پایدار متحد کند. خود کوروش هم از این موضوع باخبر بود، و برای این افتخارش دستور داده بود که از دو طرف تاجی که برای او می سازند، دو شاخ به نشانه ی افتخار متحد ساختن این دو سرزمین وجود داشته باشد. پس ذوالقرنین مورد اشاره در قرآن، همان کوروش بزرگ است. اما حالا از چه افتخاراتی دیگر درباره ی کوروش بزرگ باخبر شدیم؟!کوروش…نخستین کسی که سدی بزرگ ساخت، نخستین کسی که آلیاژ ساخت، و نخستین های دیگر. دوباره آیات را بخوانید!


تفسیر آیه های قرآن درباره ذوالقرنین

ذوالقرنین در آیات۸۳ تا ۹۸سوره کهف آمده است. از این آیات چنین بر می آید که:

۱- این لقب را گروهی می شناسند و از پیامبر پرسش می کنند. همانطور که می دانیم یهودیان در مدینه بودند و در تورات از کوروش نوشته شده است و احتمالا یهودیان از پیامبر اکرم (ص) درباره عقاب شرق یا کوروش سوال کرده بودند.

۲- خداوند کشوری را به کف با کفایت او سپرده و وسایل فرمانروایی را برای او فراهم ساخته است.

۳- کارهای عمده او عبارت است از سه جنگ بزرگ، نخست در غرب تا آنجا که به حد مغرب رسیده است و آنجا را که خورشید غروب می کند به چشم دیده است (کوروش در ابتدا سرزمینهای ماد و لیدی و بابل را تصرف کرد)، دوم در جنگ مشرق تا آنجا رسیده است که دیگر جز صحرایی خشک و بدون آبادی ندیده است و ساکنین آن نیز بدوی بوده اند (با لشکر کشی کوروش به مکران و سیستان و حدود و حوالی بلخ و باکتربا انطباق دارد و ظن قوی این است که کوروش در این سفر ، بلاد سند را هم فتح کرده است و ایرانیان سند را هند می نامیده اند و از این جهت در کتیبه داریوش، نام هند نیز در میان نامهای ممالک بیست و هشت گانه مفتوحه ذکر شده است). کار سوم که شاهکار اوست ساختن سد بر تنگه و دره ای سخت گذر بوده که از ورای آن تنگه، عده ای مرتبا به ساکنین این منطقه هجوم می آورده اند و آنان را غارت می کرده اند. ساکنین این منطقه قوم مزبور را یاجوج و ماجوج نامیده بودند که قومی وحشی و بدون تربیت و فرهنگ بوده اند.

از آیات قرآنی چنین بر می آید که یاجوج و ماجوج دو قبیله وحشی و خونخوار جنگجو و غارتگر بوده اند و در دوردست ترین نقاط شمال آسیا زندگی می کردند. بر پایه دگرگونی واژگان و دگرگیسی زبان می توان گمان برد كه یاجوج و ماجوج همان مغولیان بوده‏اند، چون این دو كلمه به زبان چینى منگوك و یا منچوك است، و معلوم مى‏شود كه دو كلمه مذكور به زبان عبرانى نقل شده و یاجوج و ماجوج خوانده شده است، و در ترجمه‏هائى كه به زبان یونانى براى این دو كلمه كرده‏اند گوك و ماگوك مى‏شود، و شباهت تامى كه میان ماگوك و منگوك هست حكم مى‏كند بر اینكه كلمه مزبور همان منگوك چینى است همچنان كه منگول و مغول نیز از آن مشتق و نظائر این تطورات در الفاظ آنقدر هست كه نمى‏توان شمرد. پس یاجوج و ماجوج مغول هستند و مغول امتى است كه در شمال شرقى آسیا زندگى مى‏كنند، و در اعصار قدیم امت بزرگى بودند كه مدتى به طرف چین حمله‏ور مى‏شدند و مدتى از طریق داریال قفقاز به سرزمین ارمنستان و شمال ایران و دیگر نواحى یورش می بردند، ولی پس از آنکه سد ساخته شد به سمت شمال اروپا حمله مى‏بردند. اروپائیان آنها را سیت مى‏گفتند.

——————————————————–

می دانیم که کوروش نخستین کسی است که سد ساخته است و از آهن به نحو انبوه استفاده کرده است و این سد در تنگه داریال در گرجستان امروزی قرار دارد. در آثار باستانی ارامنه این دیوار « بهاگ کورایی » به معنی « تنگه کوروش » نامیده می شود.

سد یاد شده نه تنها از سنگ و آجر بوده بلکه از آهن و پولاد نیز در آن به کار رفته است و چنان عظیم و سدید بود که از هجوم غارت کنندگان جلوگیری کامل می نمود.

در قرآن آمده است که ذوالقرنین سپس چنین دستور داد: قطعات بزرگ آهن براى من بیاورید. هنگامى كه قطعات آهن آماده شد، دستور چیدن آنها را به روى یكدیگر صادر كرد تا كاملا میان دو كوه را پوشاند. صدف در اینجا به معنى كناره كوه است و از این تعبیر روشن مى‏شود كه میان دو كناره كوه، شكافى بوده كه یاجوج و ماجوج از آن وارد مى‏شدند، ذو القرنین تصمیم داشت آن را پر كند. از این رو به آنها گفت مواد آتشزا(هیزم و مانند آن) بیاورید و آنرا در دو طرف این سد قرار دهید، و با وسائلى كه در اختیار دارید در آن آتش بدمید تا قطعات آهن را، سرخ و گداخته كرد. در حقیقت او مى‏خواست از این راه قطعات آهن را به یكدیگر پیوند دهد و سدی یكپارچه‏اى بسازد، و با این طرح عجیب، همان كارى را كه امروز بوسیله جوشكارى انجام مى‏دهند انجام داد، یعنى به قدرى حرارت به آهنها داده شد كه كمى نرم شدند و به هم جوش خوردند. سرانجام آخرین دستور را چنین صادر كردگفت: مس ذوب شده براى من بیاورید تا بروى این سد بریزم و به این ترتیب مجموعه آن سد آهنین را با لایه‏اى از مس پوشانید و آن را از نفوذ هوا و پوسیدن حفظ كرد.

۴- پادشاهی عادل و رعیت نواز بوده و از خونریزی جلوگیری کرده و قوم مغلوب را آزار و کشتار نمی نموده است. وقتی که به قوم مغرب استیلا پیدا کرد مغلوبان گمان کردند که مثل سایر فاتحان مورد شکنجه و بیداد قرار خواهند گرفت. اما پادشاه چنین نکرد و گفت که نیکوکاران و رجال قوم از آسیب محفوظ خواهند بود و او کوشش خواهد کرد.

که به داد و دهش قلوب آنان را تسخیر کند. می دانیم که کوروش پس از استیلا بر ماد و لیدی و بابل و دیگر جاها نه تنها به مردمان مختلف کاری نداشت بلکه حتا به دین و آیین آنها هم احترام می گذاشت و با اینکه یکتاپرست و زرتشتی بود خدایان دیگر جاها از جمله مردوک خدای بابل را گرامی میداشت.

۵- ذوالقرنین به مال و اندوخته ی دنیایی نیاز نداشت و حریص نبود و حتی زمانی که ستم دیدگان خواستند برای ساخت سد پولی فراهم و جمع کنند، از گرفتن آن ابا کرد و گفت خداوند مرا از مال و اندوخته شما بی نیاز ساخته است، فقط به نیروی بازوی خویش مرا همراهی کنید تا سدی آهنین در برابر دشمن بنا کنیم. کوروش در همه جا از خود سخاوت نشان داد. به طور مثال از خزانه ی ایران هزینه ی دستور ساختن معبد اورشلیم برای یهودیان را داد و معبدهایی که نبوکدنصر خراب کرده بود دوباره آباد ساخت.

—————————–

دلیل دیگری که می شود به آن استناد کرد عقیده ی قوم یهود است. کتابهای دینی یهود تصریح می کند که کوروش فرستاده خداوند و مسیح اوست که برای دادگستری و فراهم آوردن خشنودی خود، او را برگزیده است. همه می دانیم که یهودیان در تاریخ خود به ندرت از فردی غیر یهود تعریف کرده اند پس اگر کوروش یکتاپرست و دادگستر نبود هیچوقت از ایشان تعریف نمی کردند.

برخی با غرض یا به اشتباه اسکندر گجستک  را ذوالقرنین می دانند لیكن‌ این‌ معنی‌ با لسان‌ قرآن‌ سازش‌ ندارد. چون‌ نخست قرآن‌ میگوید ذوالقرنین‌ مؤمن‌ به‌ خدا و روز قیامت‌ بوده‌ است‌ و دین‌ او دین‌ توحید بوده‌ است‌؛ ولی‌ ما می دانیم‌ كه‌ اسكندر مشرك‌ بوده‌ همچنان که قربانی کردنش برای سیاره مشتری خود شاهد آن است و یونانیان و مقدونیان ایزدان بسیاری داشتند که در تاریخ ثبت است

دوم قرآن‌ ذوالقرنین‌ را مرد صالح‌ از عباد خدا و صاحب‌ عدل‌ و داد‌ می ‌شمارد که تاریخ‌ برای‌ اسكندر خلاف‌ آن را بیان‌ میكند. اسکندر سفاک و عیاش بوده است ( چنانچه در ماجرای آتش زدن تخت جمشید معروف است .( و سوم اینکه در هیچیك‌ از تواریخ‌ نیامده‌ است‌ كه‌ اسكندر مقدونی‌ سد یأجوج‌ و مأجوج‌ را بنا كرده‌ باشد. چهارم مسیر لشکرکشی اسکندر از غرب به شرق بوده است و حال آنکه به تصریح قرآن شروع لشکر کشی ذوالقرنین به سمت غرب بوده است. ضمنا یادی از اسکندر مقدونی در عهد عتیق نیست. گروهی از پژوهشگران دلیل این را که مفسران نخستین اسکندر را ذوالقرنین نامیده اند ناشی از ناآگاهی آنان از تاریخ باستان ایران و وجود شخصیتی اشکانی به نام اسکندر در برابر الکساندر مقدونی می دانند که خوش رفتاری های فرد اخیر به حساب جهانگیر مقدونی نهاده شده است.

این موضوع می تواند مورد پژوهشی دقیق قرار گیرد. در پایان، سخنی که می توان بیان کرد دوتا از فروع دین ما یعنی تولی و تبری است که یعنی دوست داشتن دوستان خدا و دشمن داشتن دشمنان خدا. چون کوروش بزرگ دوست خدا و فردی بود که احکام الهی را در زمین جاری می کرد باید مورد احترام همگی ما باشد و مقامش را گرامی داریم. کوروش بزرگ نماد ملیت و هویتمان و هم نماد فردی نیک اندیش از نظر کتابهای آسمانی مانند تورات و قرآن است و هم نماد انسانی یکتاپرست و دادگستر در سراسر گیتی. مهرش افزون باد و ایرانش همیشه جاوید.

ذوالقرنین2

نظر و دیدگاه  مورخین سده‌های اسلامی- موافق بر ذوالقرنین بودن کورش بزرگ

ابوالفرج بن عبری در مختصر الدول: کورُش، ابوریحان در آثار الباقیه بنا بر مدارک غربی نیز او را کورُش می‌نامد. مسعودی در مروج الذهب وی را کورُش، ابو جعفر محمد بن جریر طبری در تاریخ الرسل و الملوک او را کیرُش می‌نامد و لقب سپهبد بابل را به وی می‌دهد.ابن اثیر در تاریخ کامل خود وی را کیرُش و حمزهٔ اصفهانی در تاریخ سنن ملوک الارض و الانبیاء وی را کوروش می‌نامد و در ادامه بیان می‌دارد که: کی اردشیر را همان می دانند که یهودیان گویند بهمن است و در اخبار آنان به کوروش تعبیر شده و ما می دانیم که حروف «واو» در برخی از گویش‌های مناطق ایران نیز (همچو لهجه‌های جنوبی) گاهی به یاء دگرگون می‌شود، چنانکه خون را خین و دور را دیر گویند، و به همین دلیل کوروش نیز در نوشته‌های کهن (کی رش، کی ارش) نگاشته شده که گونه‌های درست آن است…
———————————
پس از فتح بابل توسط ایشان(بیت المقدس) خانه خدائی را که توسط ابراهیم و پسرش بنیان گذاشته و سپس توسط سلیمان پسر داود ساخته شده بود توسط بخت النصر تخریب
کردیده بود بدستور کوروش دستور بازسازی آن شروع و در زمان داریوش به پیان رسید.
عزرا باب ۶ آیات ۱۴ و ۱۵
۱۴- و مشایخ یهود به بنانمودن مشغول شدند و برحسب نبوت حجی نبی و زکریا با این عدو کار را پیش بردند برحسب حکم خدای اسرائیل و فرمان کوروش و داریوش و ارتحشیستا پادشاهان فارس آن را بنا نموده به انجام رسانیدند.
۱۵- و این خانه در روز سوم ماه آذار در سال ششم داریوش پادشاه تمام شد.
———————————-
منابع برای عوامی که دسترسی به منابع بالا ندارند
تفسیر المیزان، علامه طباطبایی، تفسیر سوره کهف، آیه های ۸۳ تا ۹۷، جلد ۱۳
تفسیر نمونه، مکارم شیرازی و جمعی از نویسندگان، رویه (صفحه) های ۳۳۸ و ۵۳۲ و ۵۵۱ و ۵۵۲، جلد ۱۲
کوروش بزرگ(ذوالقرنین)، ابوالکلام آزاد، ترجمه ی محمد ابراهیم باستانی پاریزی

————————————————-

ابوالکلام آزاد، دانشمند شهیر هندی و وزیر فرهنگ دولت نهروهم این نگاره را ذوالقرنین خوانده و بر پایه آن، کوروش را همان ذوالقرنین یاد شده در قرآن دانسته است.

در تورات در «سفر دانیال» (۸-۱) از بیچارگی و رهایی و پیشگویی در نجات یافتن یهودیان به وسیله قوچ (تشبیه به کلاه کوروش)، به ذوالقرنین اشاره شده است. این موضوع در «سفر یشعاه و سفر یرمیاه» هم آمده است. او در رویای دانیال پیغمبر به صورت قوچی که دارای دو شاخ است، درمی آید. شخصیت کوروش در عقاید یهود دارای مکان و منزلت مهمی است.

قرن (هم در عربی و هم در عبری)  معنای شاخ و هم گیسو را می دهد که در واقع کوروش کلاهی بر سرش بوده مانند سرو، همانطور که در نگاره می بینیم. نگاره مزبور درباره لقب کوروش کمک شایانی به ما می کند که همانا ذوالقرنین است. دو بال نگاره هم گویای همان تصویری است که در سفر یشعاه (عقاب شرق) بیان شده بود. با توجه به اینكه نام كوروش در كتیبه مفقود شده بالای آن ذكر گردیده گرایش بیشتر وجود داشته كه همان «ذوالقرنین» یعنی دارنده دو شاخ موجود در  قرآن است. در کتاب عزرا (۳-۱ و ۱) گفته شده که تمام اسیرانی که بوسیله نبوکد نصر گرفتار شده بودند به سرزمین خود اورشلیم بازگشته و معبد خود را از نو بنا کردند و در جای دیگر کوروش را به عقاب شرق تشبیه کرده است: «من عقاب شرق را فراخواندم. من این مرد را که از سرزمین دور می آید و خشنودی مرا فراهم می کند فراخوانده ام» (۱۱:۴۶). خلاصه از نص اسفار یهود چنین بر می آید که تصویر کوروش، همان ذوالقرنین است.

——————————-

با سپاس از آقای محسن قاسمی شاد

 

مشاهده محتوا بیشتر
ادامه مطلب شمشاد امیری خراسانی
بارگذاری بیشتر در کوروش بزرگ (کوروش شناسی)
اشتراک در
اطلاع از
guest
319 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میلاد

سلام
مقاله خوبی بود مطمئنا خود کورش کبیر بوده

رضا

با سلام
دوست عزیز ، برخی مطالب شما رو خوندم (مثل بحث پان ترکها) و برام جالب بود. جهت گیری شما رو هم میپسندم ، نه از این طرف بوم افتادید نه از اون طرف (امیدوارم همینطور باشه). تشکر از شما

اما در مورد بحث ذوالقرنین عرضی داشتم. در آیاتی که به ذوالقرنین اشاره شده ، خداوند حق اینکه مردم رو مجازات کنه یا خیر به ذوالقرنین میده ، این یعنی پیامبر بودن اون شخص. اون هم پیامبری با جایگاه بسیار رفیع. اما در منشور کوروش میبینیم که کوروش از خدای مردوک سپاسگذاری میکنه و از برگرداندن بت ها صحبت میکنه. به هیچ وجه این دو با هم قابل جمع نیست. یعنی یا باید ذوالقرنین بودن رو رد کنیم ، یا انتصاب اون منشور به کوروش رو. تصویری هم که به اون اشاره فرمودید (به عنوان دو شاخ) در حقیقت تصویر یک الهه است با دو مار در بالای سر ، نه دو شاخ. دلایل دیگری هم هست ولی به نظر فقط همون دلیل اول کافیه تا به ذوالقرنین بودن کوروش شک کنیم. البته این ربطی به ارزشی که ما برای تاریخ و فرهنگ خودمون قائل هستیم نداره

رضا

از حرف زدن محترمانهء من و لحن توهین آمیز شما که بگذریم (کودک ۶ ساله ، معلم ابتدایی ، چشمانتان ضعیف است ، رویا بافی) میرسیم به پاسخ شما و دلیل و مدرک

جالب اینکه شما در حالی اینطور پاسخ دادید که من فقط طرح موضوع کردم. خوب بود صبر میکردید تا دلایل خودم رو ارائه بدم
درضمن حتی به فرض غلط بودن حرفهای من و اشتباه بودن دلایلم ، باز هم دلیلی برای اینگونه داغ کردن شما نیست (اگر هدف شما واقعاً روشنگری باشه ، که البته الان دیگه شک دارم). کافی بود حقیقت رو بیان کنید و من هم از شما تشکر میکردم

اما درمورد دلیل:

۱ – امیدوارم انتظار نداشته باشید خود منشور رو به عنوان مدرک بدزدم و براتون بیارم!!!
برای کوتاه شدن ، فقط خطوط ۳۲ تا ۳۴ از نوشته های روی لوح رو مینویسم

خط ۳۲ :
فرمان دادم تمام نیایشگاه‌هایی که بسته شده بود را بگشایند. همه خدایان این نیایشگاه‌ها را به جاهای خود بازگرداندم……

خط ۳۳ :
هم چنین ((پیکره خدایان)) سومر و اَکـَّد را که نـَبونید (بخت النصر) بدون واهمه از خدای بزرگ به بابل آورده بود؛ به خشنودی مَردوک به شادی و خرمی…….

خط ۳۴ :
به نیایشگاه‌های خودشان بازگرداندم، بشود که دل‌ها شاد گردد. بشود، خدایانی که آنان را به جایگاه‌های مقدس نخستین شان بازگرداندم

فعلاً همین یک مدرک رو پاسخ بدید
بله ، احترام به عقاید مردم. اما کدام عقاید؟ کدام پیامبر به خاطر عقاید مردم ، بت ها رو به نیایشگاه ها باز گرداند؟ کدام پیامبر چند خدایی رو تایید کرد؟ مگر هدف اصلی پیامبران مبارزه با شرک نبوده؟
منتظر پاسختون هستم (اِن شاالله محترمانه). اگر پاسخی برای این مطلب داشتید بعد سایر مدارک رو ارائه میکنم

حامد

شمشاد جان حرفتون استدلال و منطقی توش نیس یعنی برای اینکه من بقیه رو مثل خودم کنم باید بت پرست بشم و یا به خدایانشان احترام بذارم این یعنی اگه کسی با این عقیده مرد من بعنوان یک مسول باید جوابگوی خدا باشم و خود هم میدونید شرک و گمراه گناه نابخشوده ایی هست. لطفا بیشتر توجه کند

szeus

کوروش به همه ادیان چه اونهایی خودش قبول نداره رو احترام میگذاشته
اگه کسی ۵۰۰ سال قبل از اسلام ۲۵۰۰ سال پیش به این شعور رسیده بَده ؟
باید این جداگانه برسی بشه ذوالقرنین پیامبر بوده یا نبوده
چون خیلی از مفسرین قران اینطور تعبیر کردند ذوالقرنین بنده ی صالح بوده

دوستان تو بحث ها سعی بشه تعصب رو کنار بگذارید به نظرات دیگران هم احترام بگذارید

حعب

برادر عزیزم من نمیدانم که شما کی هستی و چه مرنبه علمی دارید زیرا حقیر خودم شخصا مطالبی در باره ذولقرنین را در تقسیر قرآن از علامه صاحب و رئیس المیزان مرحوم آیت الله طباطبایی که بهشت خدا نصیب او باد با ارائه ادله محکم تاریخی و دینی به کوروش پادشاه هخامنشی اشاره و مهر تایید میزنند دیده و خوانده ام و تا کنون چندین جاهای مختلف گفته و نوشته ام شما که از حضرت امام خمینی که مرتبه علوم قرآنی بالاتر که حتما نیستید زیرا معظم له همه نظرات حضرت علامه صاحب المیزان قبول و به دیگران ترجیح میدادند لذا اگر در فرمایشات علامه طباطبایی شک کنید فاجعه است و بس …

حامد

بردار عزیز من اولا علامه طباطبایی استدالال های زیاد اوردن که از پادشاهان عرب گرفته تا اسکندر هم گفته بخصوص در مورد پادشاهان عرب خیلی استدلال و دلیل اورده.و بعد به نظرابو کلام اشاره میکنه که اقای ابو کلام همچین نظری دارند.
ثانیا وقتی علامه طباطبایی در مورد کوروش نوشتن هنوز منشور به فارسی ترجمه نشده و ترجمه فارسی کوروش مربوط به اواخر دهه هفتاد هست پس اگه علامه از محتوای منشور اگاهی داشتن مطمئنن خودشان این نظریه ابو کلام رو رد میکردند.
ثالثا ما در دین اسلام مثل باقی علوم اشخاص بزرگ نظریه میدن و شاگردان این نظریه رو رد میکنن و در کل به نظریه جامعی برسند. پس نظریه علامه مد نظر نیس بلکه صحت ان باید مد نظر باشه

مینا

بگویید این جمله در گوش باد
چو ایران نباشد تن من مباد

princeofpersia

همین الان سایتی رو دیدم گفته بود تاریخ ۲۵۰۰ ساله تلخ پادشاهان ظالم وتاریخ شیرین اسلامی ایران
من حالم بهم خورد ادامشو نخوندم درسته تاریخ شیرین اسلامی ایران اما اگر کسی به پیشینش بی احترامی کنه اونم پیشینه ای مثل افتخار ما زیان کار دنیا و اخرته چون نه دنیا شو داره نه با امام زمانمان میمونه چون بزرگترین وظیفه خودشو یعنی احترام به بزرگتر خودش و کسی که دنیا به اون افتخار میکنه و اسم ذولقرنین توسط قران بهش داده شده ترک کرده و این نه کار یه انسان درسته نه یه مسلمان مومن.
در ضمن در مورد مسائل معلوم بحث نکنید چون کسی مثل کورش لایق داشتن اسم ذولقرنین نیست که بعضی ابلها میگن خونخوار رومی اسکندر بوده که ازین بدتر وجود نداشته که به بدترین شکل کشته شد در جوانی.

سعید

پرنس اف پرشیا
اسمت جالبه حرفت از اسمت جالب تر پس داداش برو تاریخ پر افتخار !!!! و بدون تجاوز و خونریزی !!!!! اسلامه عزیزو مطالعه کن بعد بیا درباره تاریخ باستان که هیچ سوادی دربارش نداری نظراتتو  ارائه بده دوست عزیز راستی یه سوال اگه زمانه هخامنشیان به دنیا میومدی چه دینی داشتی؟
جالب اینجاست که اونایی که تاریخ ندارن میرن واسه خودشون تاریخ میسازن ولی ما دور میندازیم گرچه مخهای شستشو داده شده همینطورین تو پوست گردو ان 
حتما عربا باید به تاریخشون افتخار کنن با اونهمه جنگ و جنایتو تجاوز فقط در لوای گسترش اسلام !!!! به قوله ولایتی امروز اشهد گفته هنو نمیدونه اسلام چیه به یه شمشیر دست گرفته فردا میخواد اسلام گسترش بده !!!!!!
و این که نمیدونم کجای قران نوشته شده که دین باید اجباری باشه و با جنگ و کشتار به دست بیاد !!!
در اخر چون حوصله وقت تلف کردن ندارم و متاسفانه تعداده آدمایی که تو پوست گردوی توخالی زندگی میکنن تو ایران زیاده
برای همه ارزوی موفقیت میکنم
منم کوروش شاه شاهان
ای کسی که بعد از من می آیی به من و ان چیز که انجام دادم رشک مبر .
*زنده باد ایرانی و ایران *

SARBAZ SASANI

ما نیازی نداریم کسی دربارهی کوروش حرف بزنه و از کوروش خبر بده .کورش بزرگ هم برای خودش پیامبری بوده وازپیامبر ها چیزی کم نداشته.کوروش کجایی که ایرانت را ببینی که به هر کشوری شبیه هست غیر از ایران .خدایا کورشی دیگر برای ما فرست تا وضع رو درست کند.

علیرضا

سلام میکنم خدمت همه هموطن های عزیزم و تشکر از مدیر و نویسنده این وبلاگ خوب که بدون افراط و تفریط که یکی از معضل های اصلی کشورمون هست این مطلب مفید رو به انتشار رسوندند.بعد از خوندن کامل این مطلب نظرات کربرای عزیز رو هم خودنم اول از همه انتقاد دارم به دوست همونطنم(آقای خراسانی) نسبت به ارائه سند و اثبات حرفشون نسبت نظر کاربری دیگر که ایشونم هموطن ما هستن و حتی اگه هم نبودند باز دلیل بر تمسخر نمیشد و از طرفی دیگر مطمئن باشید انسانی رو اگر حتی دلیل خدایی براش بیارید ولی با زبان تکریم و اخترام که باهاش برخورد نکنید هیچی تازه با زبان تمسخر باهاش حرف بزنید مطمئن باشید حرفتان را باور و سندتان را مشهود نخواهد دید چرا که به همان کسی که شما دوستش دارید و من هم دارم (کوروش کبیر) او همه انسانها با هر عقیده و هر دینی را در کنار هم آزاد و یکسان قرار داد.
از طرف دیگر من به جناب آقای (رضا)هموطن عزیزم توصیه میکنم اگر با این همه تحقیق خوب و توجه و جزییات بینی ایشان کمی هم اعتماد به بزرگان و مفسران قرآن کریم داشته باشند بد نیست چرا که از نظر ماها ممکن است خیلی چیزها قابل درک نباشد و آن چیزی که ما از یک حرف یا یک نوشته و هر چیز دیگری مثلا نوشته کوروش کبیر بر روی منشور معروف او میبینیم از نگاه معنی دیگری پیدا کند در صورتی که تفسیر این کار و یا حرف چیز دیگری باشد در اینجا که ما دچار اشتباه و دو گانگی هستیم بهترین راهنما کسانی هستند که ما به عنوان بزرگانی یاد میکنیم که تفسیر آنها بیشتر به حقایق و عدالت خدا نزدیکتر است و پیشنهاد میکنم که به قول استاد عزیز و محقق برجسته در بحث فراماسون شناس و نماد شناسی جناب آقای دکتر :علی اکبر رائفی پور اگه ازتون پرسیدند شما مسلمان هستید یا ایرانی ?شما کوروشو دارید چرا از دین خودتون برگشتیدو دین کسانی رو پذیرفتید که امروز زنانشان حق رانندگی و رای ندارن بگویید راه پیامبران الهی راه همان کوروش است و ما هم کوروشو دوس داریمو به ایرانی بودنمون افتخار میکنیم و پامبرمونو دوس داریمو به مسلمان بودنمون افتخار میکنیم

علیرضا

از طرف دیگر هم بدانید که پیامبرمون خطاب به مردم در جریان فکر هوشمندانه ای که سلمان فارسی در جریان جنگ برای ساخت خندق داد فرمود:اگر علم در ثریا هم باشد مردانی از این قوم به آن دست خواهند یافت…….
خوبه بدونید که این پیشنهاد سلمان فارسی رو قبلا کوروش در یکی از جنگ ها به عمل رسونده بود و سلمان از روی این ایده پیشنهاد اجرای اونو به پیامبر داد و حتی به پیامبر هم این موضوعو گفت که این عملو قبلا کوروش کبیر در جریان جنگی انجام داده بوده است.
بحث زیاده در این موردها ولی خلاصه مطلب اینه که ایرانی بودن ما از مسلمان بودن ما نباید جدا بشه چون این چیزیه که دشمن میخواد والا آمریکا عاشق چشمو ابروی منو جنابعالی نیست که سالانه میلیاردی خرج کنه که برای تو پلاکهای فروهر صادر کنه و انواع کلیپها و فیلمها برای کوروش بسازه اون میخواد با کوروش ساختگی به شما بگه که آدم دو دین نباید داشته باشه یا اسلام یا زرتشت…….. در صورتیکه با کمی تامل متوجه میشید عقاید و عمل کوروش با پیامبر عزیزمان با هم در مورد معرفی انسان خوب و نوع حکومتشان و برخوردشان با مستضعفین و عوام هیچ فرقی ندارد پس من ایرانی نیستم و من مسلمان نیستم……..بلکه من یک ایرانی مسلمانم
درود بر ایران اسلامی

رخ شاهنشاه

به خدایی که آن بوم راآفرید
به خدایی که این بوم راآفرید
به خدایی که همه ماآن راقبول داریم کوروش پیامبرنبوده
آنان که می گویندکوروش پیامبراست می خواهندانسانیت ومردانگی اوررابه وحی وارتباط باعالم غیب نسبت دهند!
کوروش آن کس بودکه بایدپیامبران درمحضراودرس بگیرند

حسن پور

درس بگیرند از اینکه کوروش پیامبر نبوده وشبیه آنان بود ولی اگر پیامبر بود چی بود؟نظرتون درسته.

نرگس

می تونم بپرسم کسی که علمش رو از خود خدا می گیرد چرا باید از یک انسان عادی درس بگیرد؟
قطعاًکسی که به سر چشمه ی علم متصل باشد از هر کسی بی نیاز است.درست نیست با این حرف ها پیامبران رو از انسان عادی پایین تر بیاریم.مرتبط بودن پیامبران با عالم غیب چیزی از مردانگی و انسانیت آنها کم نمی کند.
بهتر به عقاید هم احترام بگذاریم،قطعاً اگر کوروش هم زنده بود همین کار رو می کرد

فاطمه

پیامبران فقط از خدا درس میگیرن اما شبیه عقاید شما رو بعضی از ارامنه که محب حضرت عباس هستن دارن میگن حسین امام معصوم شیعه ها و حجت خدا بود اما برادرش به ظاهر امام نبود اما مردونگی و جوونمردی و ایمانشو رو بهترین شکل ادا کردونشون داد

امیر

قابل توجه دوستانی که میگن کوروش بزرگ بت پرست رو رواج داده بوده. لطفا ایه دوم ایت الکرسی رو نگاه کنید نوشته شده لا اکراه فی الدین .یعنی در دین هیچ اجباری نیست میدونین چرا؟! چون اجبار در دین همیشه نتیجه برعکس میده و کورش بزرگ هم در ۲۵۰۰ پیش بر همین اساس فکر میکرد برای مثال اگر میخواست مردم بابل رو به زور یکتا پرست کنه هم اونا یکتاپرست نمیشدن هم سرزمین بابل رو از دست میداد.واسه همین با احترام گزاشتن به ایین اونا ودر عین حال اشنایی اون مردم با یکتاپرستی شایدتونسته بعضیاشونو یکتا پرست کنه . زنده باد ایران ایرانی .زنده باد کوروش بزرگ که ارامگاهش به دلیل نگهداری نا درست روز به روز خراب تر میشه. اینم صحبت های یک پسر بچه ۱۴ ساله.

جواد

بعضی ایه های قران رو همه بهش عمل میکنن
البته اونجایی که به نفعشونه

سجاد

واقعا عالی بود لذت بردم

رامین

درود بر شما عکسی که گذاشته اید عکس خشایارشا هست نه کوروش لطفا اصلاحش کنید.

http://gutenberg.net.au/ebooks14/1400551h-images/Xerxes-C1.jpg

بهبود

درودخدابرحضرت محمد وکوروش کبیر

szeus

من خیلی در مورد گفته های ذوالقرنین بودن کوروش تحقیق کردم
به این نتیجه رسیدم کوروش ذوالقرنین که در قران ذکر شده
محکم ترین دلیل اینه کوروش یا ایران تنها امپراتوری بزرگ بوده که خدا رو میپرستیده یعنی یکتا پرست بوده
کسایم بودند گفتند یکی از شاهان مصر بوده یا شاهان چین یا روم ولی هیچکدوم خدا رو نمیپرستیدند

و اینم بگم العان سال ۲۰۱۴ هستیم همه اپراتوری های بزرگ در گذشته اطلاع داریم تا قبل از ۱۹۲۰ کسی از کوروش اطلاع نداشت پس فکر نکنید ذوالقرنین که خدا در قران اورده هنوز کشف نشده

حالا پیامبر بودنش یا نبودنش بحث دیگه ایه

بلندطبقه

اگرکوروش پیامبربود شک نکنیدبایدرسول بعدازاومشخص باشدهمانطور که ترتیب سایرپیامبران مشخص است.
بعضی افرادمی خواهند نظم ومنطق وعدالت کوروش روآسمونی جلوه بدهندوبگوینداوباعالم غیب درتماس بوده که آدم خوبی ازش دراومده ولی دوستان باورکنیدازاین خبرانیست.
می دونیددلیلم چیست:
کوروش پیامبربوده پس نظم وعدالت ومنطق ومردانگی داریوش چه؟
آیاداریوش وکمبوجیه وخشای آرشاهم که باکوروش مونمی زدندپیامبربودند؟
هخامنشیان همه مثل هم بودندساسانیان همه مثل هم بودند منظورم خط مشی آنان است.

Montaghed13

سلام عرض میکنم خدمت همه مسئولین زحمتکش سایت پارسیان و هموطنی های عزیز
مطلبی که راجع به کوروش عزیز گذاشتید دارای چند خطای بزرگه که اکثر ماها یا به سادگی از اون عبور میکنیم یا بخاطر یه سری تعصبات بیجا نمیخوایم بقیه اونو قبول کنیم ببینید دوستان اگه از من به شخصه بپرسن تو ایرانی هستی یا اسلامی من میگم من یک ایرانی مسلمانم این دو در کنار هم قدرتمندن چرا که قداست و اقتدار ایرانیان از نبوغ و صلح طلبی به همه جهان اثبات شده است اما در مسئله دینی و اعتقادی ما اگه خوب دقت کنیم میبینیم حرفه و خصوصیات کوروش عزیز خیلی شباهت زیادی با گفته ها و کارهای پیامبر عزیزمون شباهت داره ولی بعضی ها متأسفانه افراط گرا هستن مثلا خود بنده به افرادی برخورد کردم که کوروشو پیامبر و بعضی دیگر حتی خدا میدونستنو میپرستیدن ….. در مسئله ذوالقرنین اگه میخواید تعصبی بگید چون کوروش صلح طلبو باهوشو … بوده و رو این مطلب بگید کوروش پیامبره من زیاد به کسی خورده نمیگیرم چون تعصب داره ولی وقتی از طرف کلام خدا میخواید بگید کوروش همون ذوالقرنینه خیر چون مطمئنم کسانیکه این حرفو میزنن قرآنو بصورت گذرا خوندن و با چند تا نشانه های مشابهی که به کوروش عزیز میخوره ایشونو ذوالقرنین میدونن در صورتیکه اگه شما سوره کهف رو از همون آیه ای میگه ای پیامبر از تو در مورد ذوالقرنین سؤال میکنن! رو دقیق بخونید متوجه میشید که چند تا اشکال یا شایدم بهتر بگیم مانع وجود داره که کوروش رو پیامبر یا ذوالقرنین بدونیم مثلا یکیش اینکه اولا در قرآن هر جا از کلمه قرن استفاده شده به معنای دو واحد یا دو امت بوده نه دوشاخ و جمع این کلمه با ،ذوال،، میشه صاحب دو امت دوما چیزی که به عنوان کوه مانع مشخص کردن که کوروش عزیز اونو قرار داده به معنای ساده آهن و مس گفته اند که دوستان ساده اندیش فکر کرده اند که قرآن پر از رمزو راز به همین واضحی آهنو مس رو برای ما شرح میده در صورتیکه آهنو مس در روایات ائمه به دو قوم نسبت داده شده در قسمت سوم میگه اون سد و مانعی که کوروش بنا نهاده تا قیامت یعنی پایان دنیا برقرار خواهد ماند در صورتیکه اولا ما امروز هیچ آثاری از این مانع نمیبینیم واین طبعیست چرا که باز هم اشتباه تفسیری دوستان بذعث شده ما این سدو فیزیکی بدونیم وخیلی دلایل دیگه که در اینجا فضای گفتارش کمه اما اگه میخواید صحت این گفتار بن ه حقیر تأیید و با سند باشه یه لینکی رو میفرستم برید هفت فایل صوتی هست دانلود کنید و قبل از گوش دادن قرآن مجیدرو جلوتون باز کنید سوره کهف رو بیارید از آیه ۸۳ که شروع میشه نگاه کنیو در آخر قول میدم به محض گوش دادن اصلا قبل از گفتن کسی خودتون متوجه میشید که ذوالقرنین کیه

فاطمه

آقای شمشاد ضریح درسته ماها هیچکدوممون امام هارو نمیپرستیم اما اون بزرگواران جز بهترینها هستن و خدا خواسته ما دوسشون داشته باشیم

بلندطبقه

دوست منتقد۱۳
اینجا پارس است وپیشترپارت
ببینیدوقتی کسی راجب کوروش یاامثال ایشان درسلسله های باستان نظرمی دهدبراساس اسنادومدارک به جای مانده ازآنان مانندالواح وکتیبه هاوآثارباستانی می باشد.مثلاکتیبه گنجنامه همدان عظمت داریوش رانشان می دهد.وقتی گفته می شودکوروش حقوق بشرراخلق کردوبه آن پایبندبودبراساس استوانه گلی که دربابل کشف شده این رامی گوییم.همینجوری مثل شمارو هوا حرف نمی زنیم.وقتی می گوییم ساسانیان قدرتمندبودندبراساس زانوزدن فیلیپ عرب وگوردیانوس و والریانوس دربرابرشاپور یکم که دردل کوههاحک شده این رامی گوییم.
ولی اگربه دور ازهرگونه تعصب حرف بزنیم مطالبی که راجب پیامبران نقل می شود نه همه ی آنهابلکه برخی ازآنان اغراق است وهیچ منطقی پشتش نیست فقط به صرف اینکه طرف پیامبره دیگه تمام اعمالش کارخداست مابایدباورکنیم.مثلامیگن فلانی توشکم نهنگ بوده فلانی رودنیل وباعصاش نصف کرده فلانی مرده هاروزنده می کرده فلانی توپیری جوون شده فلانی کشتی ساخته وچندطبقه داشته و۹۵۰ سال عمر مبارک کرده وازاین دسته حرفهای غیرعلمی
آیا تمامی دوستداران ایران کهن وکوروش تابحال کوچکترین حرف بیهوده وگزافی راجب این بزرگان درج کرد ه اند؟بیشترکتب به قول معروف آسمونی تحریف شدند.فتح آتن به دست خشای آرشادروغ است؟
هرچه ازکوروش بگوییم برمبنای اسنادبدست آمده می باشدبه همین دلیله بنده دوست ندارم انگ پیامبری به ایشان بچسبانیم.
غیرازمسلک کوروش
غیرازراه کوروش
بقیه اش یعنی خالی بندی
چوایران مباشدتن من مباد

فاطمه

بلند طبقه اون چیزایی که گفتی هیچکدوم اغراق نیست و واقعیته معجزاته اغراق کردن یعنی حضرت عیسی یا مثلا حضرت علی رو خدا بدونیم و پیامبران هم خوب بودن و برگزیده ی خدا شماهم اغراق نکنید اینکه میگی همه ی پادشاهان بی عیب وکامل بودن اغراقه

Montaghed13

اینم لینک دانلود
http://montaghed13.mihanblog.com/post/191
جالبه بدونید خود من قبل از خوندن قرآن و سوره کهف و تحقیق در این مورد مثل شما با همین تشابه نشانه کوروش رو ذوالقرنین میدونستم
به امید تعجیل در فرج امام زمان و شادی روز افزون همه ایرانیان

اشکان

طبق تحقیقاتی که بنده انجام دادم درکتاب های معتبر و حتی قرآن ،نتیجه منطقی که میشه گرفت اینه که مشکلاتی در اثبات خیلی از مطالب در قرآن هست (در صورتی که لازم باشه میتونم آدرس ایه رو بدم ).و مطالبی در قرآن که معجزات قرآن به حساب میان ، قبل از اون در دین زردشت بوده .بنا بر این نقص وجود داره و اگر بخوایم در مورد کورش بزرگ با استناد به این مدارک حرف بزنیم ظلم کردیم به خودمون و اون شخصیت بی همتا در صورتی که تاریخ همه چیز رو واضح میگه.(همه ی مطالب رو در صورتی که لازم باشه با سند معتبر ثابت می کنم). مطالب رو با احتیاط نوشتم امیدوارم کسی ناراحت نشه .پاینده باشید

poor boy

رائفی پور جز یاوه گویی چیز دیگری بلد نیست همه حرفاش بی سند و مدرکه نمیشه بهش اطمینان کرد.باتشکر.

سعید

از کی تا حالا رائفی پور استاد شده؟
آقای رائفی پور بیشتر جنبه ی بازار گرم کنی داره و از نظر من که تا به حال به سخنرانیهاش گوش کردم از سواد آنچنانی برخوردار نیست(البته این یک نظر شخصی هست)
دوتا از حرفای خنده دار ایشون:
۱-قبل از سال ۲۰۱۲ بنده خدا میگفت شک نکنید سال ۲۰۱۲ یه جنگی میشه
۲-ایشون میگفت در جنگ هشت ساله بیشتر اروپاییها در رژیم بعث بودن که تو جبهه مقابل ایران میجنگیدن(بله بودن ولی در برابر عراقیها به نسبت یک به هزار)همین مونده دشمن دیروز بشه از برادر عزیزتره امروز

Montaghed13

سلام به همه دوستان عزیز خیلی ممنونم که نظر بنده رو با دقت و حوصله خوندید و پاسخ دادید خب اینکه بعضی از دوستان مثل سعید و اشکان عزیز آقای رائفی پور رو استاد نمیدونن یا میگن در سخرانیهاشون اشکال وجود داره من یه پیشنهاد دارم اصلا نگاه نکنید که رائفی پور این حرفارو زده یا شخصی مورد تأیید شما دوستان در همین مطلب شما از قرآن استفاده کردید برای اثبات ذوالقرنین بودن کوروش و اصلا مبنارو قرآن قرار دادید خیل خب بنده پیشنهاد میکنم اولا همین سایت از آیه ۸۸ سوره کهف شروع کنه تا به آخر سوره آیه هارو با ترجمه وتفسیر قرار بدید دوما خودتون بدون نظر کسی قرآن رو مطالعه کنید دوستان من تعصب خاطر به رائفی پور و امثالهم ندارم خدا به ما عقل وشعور ومنطق داده و همین باعث میشه هر کسی هر چیزی رو گفت ما سریع باور نکنیم و در کنار اون تحقیق خودمونم انجام بدیم و با توجه به سخنرانیهای ونظرات دوستان و متخصصان مثل پازل همه چیزو کنار هم بزاریم و یه نتیجه مقبول و در خور منطق پیدا کنیم بنده اون فایلهارو که گوش دادم صرف نظر به اینکه چون رائفی پور گفته پس حتما درسته نپذیرفتم بلکه در کنارش دنبال آیه به آیه و تفسیر و ترجمه های مختلف رفتم تا به این نتیجه رسیدم از طرفی هم اگه دقت کنید من در قسمتی از نظرم اینو بیان کردم که خودم با نشانه های واقعا عجیبی که اثبات ذوالقرنین بودن کوروش بزرگ بود رو تحقیق کردم و خودم میگفتم که کوروش ذوالقرنینه و حتی اگه کمی حوصله به خرج بدیدو اولین نظر منو در همین سایت بخونید من در اونجا گفتم که همه نشانه ها حاکی از این داره که کوروش همون ذوالقرنینه ولی خب بد بختی ما و شاید بهتره بگم من اینجاست که بجای اینکه همیشه مبنای رسیدن به جواب و یا تحقیق رو حرفهای خدا بدونیم میریم سراغ گفته های بنده خدا …. با این همه باز من افتخارم میکنم که در جمع دوستانی هستم که اینقدر به کشورشون علاقه دارن که نظرات دوستانشونو با حوصله میخونن و با تعصب از کشورشون دفاع میکنن از همه ممنونم یا حق

Montaghed13

در جواب دوست عزیز شمشاد امیری
دوست من اگه در نظر بن ه دقت به خرج بدید من سعی نکردم چیزی از اعتبار کوروش کم کنم بنده خیلی جاها و نه فقط در فضای مجازی راجع به کوروش عزیز صحبت کردم و از ایشان دفاع چرا که در وقتی که علم و صلحو عدالتو اقتدار برای مردم اون زمان گنگ بوده کوروش با اقتدار کشور گشایی هایی کرد که نه تنها خون از دماغ کسی نیومد بلکه به گفته کوروش عزیز با شادمانی اونو پذیرفتن اما اینجا و در مطلبی که همین سایت قرار داده مبنا قرآنه و نه اسناد ومدارک مربوط به کوروش …. واینکه بعضی از دوستانو که گفتم کوروش رو خدا میدونستن این گفته و اعتراف خود این دوستان بود ونه اظهار نظر من یعنی خودشون گفتن معتقد هستن که خدا در جلوه کوروش به زمین اومده!! دقیقا همین حرفو من از دوستانی که دینشون علی الهی یا یارسان یا مثل دوست عراقی من که از ایزدیان عراقی بودند شنیدم که میگفتن امام علی (ع) خود خدا بوده …
در جواب دوست خوبم بلند طبقه
دوست عزیز خودتون میگید دعصبی حرف نزنید در صورتیکه بیشترین تعصب رو اتفاقا من در نظر شما دیدم !! شما حرفهایی که راجع به کوروش عزیز میزنید در قرآن که نیومده در کتبهای مخلف از نویسندگان مختلف خوندید و صد البته و انشاا… که درست باشه حوادث و یا معجزاتی که شما از پیامبران نقل کردید که هیچ منطق و علمی در اون وجود نداره هم در قرآن اومده و چه سندی معتبر تر از قرآن… از طرفی هم این معجزاتو حتی به دور از کلام خدا بیشتر از بنده و شما پیروان دین همون پیامبر قبول دارن و امروز علمی اثبات شده هست مثلا معجزه شق القمر پیامبر رو ناسا با عکسی در گوگل به همراه مطلبش هست تأیید کرده یا تکه تکه های کشتی حضرت نوح رو فرانسوی در شبکه و سایتهای خودشون اعلام کردند که پیدا کردند و الان در موزه فرانسه موجوده یا معجزه حضرت موسی و نصف کردن دریا به دست اون از سوی حتی خود یهودی های افراطی هم تأیید شده ست چطور شما اسناد نویسندگان کتاب های امروز رو تأیید ولی قبول معجزات پیامبران که هم در قرآن هست و هم در مقاله های اثباتی دانشمندان خارجی و ایرانی رو تعصب و غیر منطقی و غیر علمی میدونید؟ و اینکه شما میگید کتبهای ادیان تحریف شده هستن … یه سؤال چرا دین اسلام برترین دین جهان هست ؟چرا که خیلی ها حتی امروزه تلاش کردند قرآن رو تحریف کنند و نتونستن چرا که قرآن بر اساس علم ریاضی کامل شده و حتی جا به جا کردن یک الف معنی رو تغییر میده و قابل تحریف نیست پیشنهاد میکنم در مورد زندگی و شخصیت کربلایی کاظم ساروقی تحقیق کنید تا صحت این مطلب بهتون ثابت بشه هم فیلمش موجوده هم تأیید علمای شیعه و اهل سنت هم عکسهاش… با تحقیق در مورد این شخص شما متوجه میشید خداوند سعادت معجزه و دیدن اونو حتی به یه شخص عادی مثل کاظم ساروقی و حتی آدمهای امروزی اگه بخواد میده چه برسه به پیامبران ما!!اینطور که مشخصه شما به علم بشری بیشتر از علمی که خود خدا به بشر داده اطمینان دارید
در جواب سعید عزیز…
دوست عزیز رائفی پور در کلیپی هم شما مشاهده کردید و هم بنده و حتی هنوز این کلیپ تصویری رو با عنوان نقد فیلم ۲۰۱۲ در آرشیو دارم وقتی گفتند مثل حادثه خود ساخته یازده سپتامبر نقشه بر سر دارن و به بهونه اون به جایی میخوان حمله کنن خب مگه نکردن ؟بعد از اینکه باز هم در سوریه تلاش کردن رییس جمهور بشار اسد نشه گروه النصره رو تجهیز کردو حمله کرد بعدش هم گروه داعشو به کل منطقه و مخصوصا عراق و گرفتن منطقه مهمی از عراق با اسم اربیل و شهر حاشیه اون که سد آبی قوی رو هم داراست دوما در نظر دوم ایشون گفتن در جنگ عراق اروپاییها حتی تا پشت خاکریز ما هم اومدن که صحت این گفتار رو میشه در کتاب جنگ جهانی چهارم نوشته وزیر اطلاعات وقت فرانسه منتشر شده بخونید نسبت نیروهای خارجی که با ایران به صورت منطقه ای جنگ میکردن نسبت به عراقیها کم بود ولی سر کردگان اینها از عراق فقط صدام بود بقیه از ریاست جمهور بگیر تا پادشاه فلان جا و وزیر اطلاعات و دفاع ۴۳ کشور در جنگ با ایران تمام عیار اومدن اینو خودشون دارن میگن وقتی که در آخر جنگ ایران تا بصره پیش رفت آمریکایها با خلبان های خود این کشور نفتکشهای خلیج فارسو زدن تا ایران عقب نشینی کنه
بنده گفتم ملاک رو برای نتیجه گیری هیچ سخنرانی ندونید ولی لا اقل همونقدر که اونا تحقیق کردن روی گفته هاشون بگردید و تحقیق کنید
برای همه دوستان و سایت پارسیان آرزوی موفقیت وشادکامی دارم
الهم عجل لولیک الفرج

سعید

سلام بر montaghed13
۱-پس از نظر شما ذوالقرنین کیه؟
۲-من خودم در این رابطه تو چندتا کتاب تاریخی خوندم که اثبات کرده بودن ذوالقرنین همون کوروش بزرگ هست،اما اینطور که شما میگی قطعا شما با اون استدلال ها مواجه شدی و قبول هم نداری(پس از این مورد بگذریم)
۳-من از یک روحانی که ایشون استاد دانشگاه بود و حداقل یه شصت سالی سنش بود و به قول خودش شاگرد آقای مکارم بوده و خیلی هم در رابطه با زرتشت تحقیق کرده بود در رابطه با مسئله ی ذوالقرنین پرسیدم و ایشون یک جواب داد و گفت:”از نظر من حضرت عباسی کوروش همون ذوالقرنین هست”
دوست عزیز من نمیدونم منابع مطالعاتی ایشون چی بوده اما اگر کنجکاوی یه ایمیل بزار تا هروقت دیدمش ازش بپرسم و برات بفرستم یا اگه دوباره همین جا سر میزنی تو یکی از نظراتم لیست منابعشو قرار میدم،فقط شاید یکم طول بکشه(قطعا نظر یک روحانی مسلمون رو نباید ساده ازش بگذری چون شما خودت مسلمونی).
بدرود

زهره

سلام
ضمن احترام به نظرات همه دوستان
دوست عزیزی که گفته بودند:هرچه ازکوروش بگوییم برمبنای اسنادبدست آمده می باشدبه همین دلیله بنده دوست ندارم انگ پیامبری به ایشان بچسبانیم.
غیرازمسلک کوروش
غیرازراه کوروش
بقیه اش یعنی خالی بندی
باید به عرض برسانم… که پیامبران ما در گذشته همه از افراد عادی جامعه بوده اند و معجزات شان فقط برای یاوه گویانی بود که نمی توانستند نبوت ایشان را قبوا کنند.
مانند غرق شدن فرعون در رود نیل و همین طور شکافتن آن. که هر دو از لحاظ علمی اثبات شده.کمی سرچ در اینترنت هم شما را به نتیجه علمی می رساند. یا کشتی نوح علیه السلام. که بقایای آن نیز مشاهده شده. پس بهتر است به پیامبران توهین نکنیم
اما راجع به کورش کبیر…
دلایل زیادی وجود دارد که اثبات می کند کوروش ذوالقرنین بوده و طبق روایات او پیامبر نبوده همان طور که در روایات آمده است که ذوالقرنین تنها بنه صالح خداست که پیامبر نبوده و در قران از او یاد شده.
در زندگی کوروش می خوانیم که او نوه اژه دهاگ پادشاه ماد بود و وقتی از سرزمین پارس(سرزمین پدری) به دیدن پدربزرگش رفت و زمانی که اشه دهاگ پرسید من زیباترم یا پدرت/ گفت تو در میان مادها و پدرم در میان پارس ها زیبا ترینند
این نشانه هوش سرشار او بود.
در زندگی پیامبر اعظم هم می خوانیم که قبل از نبوت با اینکه ایشان سواد نداشتند اما معتمد همه بودند و در داگری زبانزد همه بود
اگر پیامبر اسلام عرب نبود یا یک ایرانی بود هم این چنین توهین هایی را به ایشان شاهد بودیم؟؟؟؟

بلندطبقه

خانم م زهره:
اولا درسطور بالا بنده به پیامبراسلام توهین نکردم اصلانامی ازایشان نبردم
ثانیا شمانمی خوادبه من درس تاریخ بدی قبل اینکه چیزی بنام اینترنت بیادتوایران بنده ۲۰سال پیش ودرکودکی این تواریخ باستان ومسلط بودم موقعی که ۱۲- ۱۳ سال داشتم
بحث اینه که اگر راه کوروش برمبنای اژدها بازی وکشتی سازی ومجسمه سازی وعنکبوت بازی وقالیچه پرنده سوارشدن وفلاخن بازی وجن بازی ونهنگ سواری وشتربازی(ناقه)وبت شکنی ورمالی وزیاده زن گرفتن بود:
هیچگاه دولت وامپراطوری مثل هخامنشیان درچهارگوشه دنیا عالم گیر نمی شد. کوروش ماهیچگاه بت نشکست بلکه به مردوک خدای بابل احترام گذاشت ودرود خدابربازماندگانش که آنان هم به خدای سایرملل احترام می گذاشت .
اگرماانسانهاقراره روزمین زندگی کنیم بایدهمه امورعقلانی ومنطقی باشند
ولی اگه قراره مثل شما روهوازندگی کنیم که همه مردم وریز می بینید وهمه امور بایدازعالم غیب به زمین ارسال ومدیریت بشه وبشرهیچ اراده ای ازخودش نداره!
اونوقت می بینیم که ازشکاف کوه شترمیادبیرون وجن به استخدام آدم درمیاد وازاین قبیل قصه ها
گوش می کنید خانم؟ قصه ها چندبارتکرارمی کنم قصه ها قصه ها اینا همش قصه هست
این قصه ها فقط به دردآخرشب میخوره برای خواباندن بچه ها
من یه سوال دارم ازکسانی هم تفکر شماهستند؟
آیادراین کره زمین که مازیست می کنیم وقتی شما به فلان بانک مراجعه می کنیدبرای وام آیابانک قبول می کنیدفلان جن یافلان پیامبر یا باقسم وقرآن وازاین چیزها به شما پول بدهد؟
آیاتاشماچک وسفته وضامن رسمی وسپرده نداشته باشید یه پول سیاه هم کف دستتون می ذارن؟
یعنی پاشنه این دنیا روی اساس منطق می گرده نه خرافات وچیزهایی که غیرعلمی اند.

زهره

دوست عزیز… من کجای صحبتم گفتم شما به پیامبر اسلام توهین کردید؟؟؟؟
در ضمن من هم مثل شما ایرانی هستم و شیفته قدرت و تدبر کورش بزرگ.
همو که نامش هم به یونانی و چند زبانی دیگه ترجمه شد که این به تنهایی نشان از بزرگی اوست.
در ضمن تفکر شما از روی تعصب نسبت به وطن زیباست اما افسانه و تخیل خواندن معجزات الهی مغرضانه است.
قبلا هم گفتم. بد نیست دوباره پست قبلی ام را ملاحظه کنید
در مورد معجزات الهی بارها اثبات علمی داشته ایم. شمایی که تاریخ را از نوجوانی خواندید… کاش نیم نگاهی هم به زندگی پیامبران، معجزات آنها می انداختید.
آن موقع می فهمیدید که اگر حضرت ابراهیم بت شکست نه بخاطر بی عدالتی او… بلکه به خاطر بینش او بود. چرا که مردم زمانش نه تنها بت و خورشید پرست بودند بلکه آنقدر کودن بودند که سازگاری حضرت ابراهیم را نتوانستند درک کنند.
اگر حضرت صالح به اذن خدا باعث آمدن شتر از دل کوه بود افسانه نبود بلکه بی خردی مردم زمانش این چنین معجزاتی را باعث بود. این همان چیزی بود که آنها خواستند تا قبول کنند صالح پیامبر است
اما کوروش بزرگ پیامبر نبود پس نیازی به داشتن معجزه هم نبود. او فقط باید همان کاری را می کرد که خدایش خواسته بود. همان طور که از ما خواسته.
بهتر است فرق معجزه با عمل درست را بهتر درک کنیم
کوروش به خواست خدا درست عمل کرد اما برخی از ما…… .
در مورد بخش آخر کلام تان…
اگر شما نیز قسم به کوروش بخورید وام کلام به شما می دهند؟!
خیر … گذشتگان برای عبرت آموزی و ادامه راهشان است. حال شما خلافی بکن و بگو به روح کوروش بزرگ قسم تکرار نمی کنم. ماموران قضایی می پذیرند؟؟؟؟

فاطمه

آقای بلند طبقه خواهشا غیر منطقی حرف نزن تو از اونایی هستی که با پیامبران وامامان و معجزات مشکل داری بعد مگه به اسم کوروش کبیر و بقیه پادشاها وام میدن پس حرف الکی نزن غیر علمی حرفای تو تو فقط تو این دنیا محصور شدی

Montaghed13

با سلام خدمت همه دوستان عزیز و مسئولین خوب ساین پارسیان
دوست عزیز سعید آقا و سرکار خانوم زهره
ضمن قدر دانی بخاطر حمایتتون از ائمه و پیامبران
بنده نگفتم اسناد و نشته های نویسنده های کنونی رو قبول ندارم چرا که این عزیزان در کنار هر اثبات به نوعی سندی مثل عکس یا یافته های باستان شناسان رو در کنار مطلبشون انتشار میدهند و قابل احترام من این حرفو بخاطر این گفتم که نوشته بودن معجزات پیامبران غیر علمی و غیر منطقی هستن منم گفتم شما بر اساس قرآن میگید ذوالقرنین کوروشه خب پس همین قرآن هم معجزات پیامبران الهی مثل نوح و موسی کلیم الله رو تأیید کرده پس چطور در رابطه با ذوالقرنین درسته اما در رابطه با معجزات پیامبران غیر علمی و غیر منطقی … در مورد این استاد عزیزی هم که فرمودید بنده ضمن مشتاق بودن برای اینکه مطلب این استاد بزرگوارو ببینم بهتون میگم اگه این استاد عزیز شاگرد آقای مکارم شیرازی هست بنده مطلب خود جناب آقای مکارم راجع به ذوالقرنین رو شنیدم و ایشان به همراه جناب آقای آیت ا… طباطبایی تأیید کردند که نشانه ها حاکی از ذوالقرنین بودن کوروش عزیز هست اما منتهی این مراتب عرض بنده اینه که قبلا هم گفتم هم برای استادان جوامع امروزی احترام قائلم و هم مراجع بزرگوار ببینید دوست عزیز وقتی میخوان نتیجه ای در مورد یه بحث بگیرن هم حرف مخالف رو میشنون هم حرف موافق رو نظرات مختلف از اساتید و متخصصان مختلف رو میشنون درست؟تصمیم گیرنده آخر میشی خودت چطوری ؟بعد از خوندنو بررسی نظرات تمام مراجع و استادان این شما هستی که باید همه چیزو در کنار هم بچینی ببینی عقل و منطق با کدوم سخن و کدوم سند بیشتر میخوره و همونو انتخاب کنی من تموم این نظریه ها از آقایان مکارم -طباطبایی و دوستان دیگه رو خوندم اما مشکل اینجاست که نگاه ما به مسائل سطحیه من یه مثال میزنم بعد منظورمو میرسونم …
یه آقای چشم آبی با موهای بلوند بازیگر معروف هالیوود دارنده جایزه اسکار در نظر شما کیه؟با این آدرسها ونشانه ها اولین فکر آدمی که فیلم باز باشه میره یا سراغ برد پیت یا دی کاپریو ولی وقتی بنده میگم قدش اینقدره و در فیلم ظهر شانگهای با جکی چان بازی کرده یعنی جزییات بیشتری براتون میگم شما متوجه میشی منظور من اوون ویلسونه !
در مورد توجه به تفاسیر قرآنم همین طوره من نمیخوام بگم نگاه آقای مکارم به قرآن سطحیه و نگاه مثلا آقای رائفی پور کلی – بلکه میگم شما که اینقدر زحمت کشیدید و راجع به این مسئله از این استاد بزرگوار پرسیدید و تحقیق کردید اون هفت فایل صوتی که بنده لینک دانلودشو در همین سایت قرار دادم هم گوش بدید تا مساوات موافق و مخالف بر قرار بشه بعد با توجه به تحقیقات خودتون و فایلهای صوتی که گوش کردید خودتون نتیجه گیری کنید ببنید کدومشون نگاه جزئی تر به کلام خدا داره و کدومشون کمی سطحی تر کدومشون بیشتر به حقیقت نزدیکتره و کدوم بیشتر به یه تشابه نشانه … از نظری که فرستادی ممنونم ور زیر هم آدرس ایمیلمو انتشار میدم اگه زحمتی نیست اون مطالبو برام ایمیل کنید ممنونم موفق و پیروز باشید الهم عجل لولیک الفرج

Montaghed13

اینم ایمیل بنده
[email protected]

Montaghed13

نام: کوروش
ﻧـﺎﻡ ﭘﺪﺭ: ﮐﻤﺒﻮﺟﯿﻪ ﯾﮑﻢ
ﻧـﺎﻡ ﻣـﺎﺩﺭ : ﻣﺎﻧــﺪﺍﻧـﺎ
ﺩﻭﺩﻣﺎﻥ : ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯿﺎﻥ
ﺯﺍﺩﮔﺎﻩ : ﺍﻧﺸﺎﻥ (پایتخت ۸۰۰۰ ساله ایلامیان) (ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﺬﻩ ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺩﺭ ﺧﻮﺯﺳﺘﺎﻥ ‏)
ﺯﺍﺩ ﺭﻭﺯ: ۷آبان ‏(ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺳﺎﻟﻨﺎﻣﻪ ﺯﺭﺗﺸﺘﯿﺎﻥ ‏)
نام ﻫﻤﺴﺮ : ﮐﺎﺳﺎﻧﺪﺍﻥ
ﻓﺮﺯﻧﺪﺍﻥ: ﮐﻤﺒﻮﺟﯿﻪ، ﺑﺮﺩﯾﺎ، ﺁﺗﻮﺳﺎ، ﺁﺭﺗﯿﺴﺘﻮﻥ، روشنک
ﺟﺎﻧﺸﯿﻦ: ﮐﻤﺒﻮﺟﯿﻪ ﺩﻭﻡ
ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺳﻠﻄﻨﺖ: ﺣﺪﻭﺩ ۵۵۹ – ۵۲۹ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﻣﯿﻼﺩ ‏(۳۰ ﺳﺎﻝ ‏)
ﺁﺭﺍﻣﮕﺎﻩ :‌ ﭘﺎﺳﺎﺭﮔﺎﺩ

منم کوروش:
در اوستا، نامم: پسر بهشت
در تورات، نامم سیروس
در انجیل، نامم سایروس
نخستین شاه جهان!
اولین دادگستر گیتی!
پدر ایران زمین!

ای آنکه بر خاک من می گذری، بدان و آگاه باش که پای بر خاک کسی نهاده‌ای که در تمام زندگی نگاهبان نیکی بوده و جز به اندیشه و گفتار و کردار نیک با کسی رفتار نکرده است!
بدان که ….
شهریاری من موجب آزار هیچ انسان بیگناهی نشده!
آگاه باش سرزمین پارس بسیار گسترده بوده و در تمام این گستره، هیچکس توان زورگویی بر ناتوان را نداشته است!
ارتش من، ارتش رهایی‌بخش همه انسانهای ستمدیده بوده و من بدون چشم داشت به تاج و تخت و دارایی آنها همواره یار و پشتیبانشان بودم!

ایران، پاره تنم

Montaghed13

خلیج مرا گر بخوانی عرب….‌
اگر حد خود را ندانی عرب….
اگر قصد توهین به ایران کنی..
خیال اهانت به شیران کنی…
به خون شهیدان ایران قسم..
به هر ذره از خاک ایران قسم..
به چشم تر مادران دلیر….
پدرهای با غیرت همچو شیر..
به کوه دماوندو الوندمان…
به زاینده رودو به اروندمان..
به تاریخ و فرهنگ پر افتخار..
به ایران همواره در اقتدار…
به اینها که گفتم قسم میخورم..
به کورش به رستم قسم میخورم
قسم میخورم من به اسفندیار
به زرتشت و مانی و برمازیار
به این پسرهای با عزت و افتخار
به پاکی هر دختر از این دیار
اگرقصد توهین به ایران کنی
خیال اهانت به شیران کنی
زمین و زمان را به هم می زنیم
نظام جهان را به هم می زنیم
تمام وجود تو را می دریم
نشان تو را از جهان می بریم
پشیمان از این کرده ات می کنیم
به ایرانیان برده ات می کنیم
به پیشینیه ی خود نگاهی بکن
نگاهی به تاریخ گاهی بکن
به صحرا ملخ خوردنت را ببین
چو حیوان علف خوردنت را ببین
به جز کشتن و غارت و مستی ات
نداری به تاریخ و در هستی ات

بهبود

سلام دوستان.حضرت کوروش بزرک همون حضرت ذوالقرنین هستش .من خودم تبریزیم ولی تنهاکسانی که به سرورم کوروش اهانت میکنندترکیسمای نادان واین ***** صغیرمغزمیباشندوالاکل دنیاکوروش راستایش میکندحتی اکه آقاامام زمان هم تشریف بیارندبه ایشان احترام میذارند،من خودم ترک وآذریم ولی ازترکیسمانفرت دارم جون اونابه امامان وحضرت عباس وبیامبران وکوروش اهانت میکنند

بهبود

واقعاحسرت میخورم صداوسیمافقط شاهان کره رانمایش میده مثله جومونک وایسان ولی شاهان مارویک جنایتکارمعرفی میکنه،جومونک وایسان واون ****** که میکن توهین به این **** کثیف حرام هست ولی توهین به سرورم کوروش حرام نیست،*******

سعید

با سلام بر۱۳ montaghed
از اینکه احترام گذاشتید و ایمیلتونو قرار دادید سپاسگزارم.
به امید خدا در اسرع وقت براتون میفرستم(ولی باید اون بنده خدارو ببینم،یه چند روز زمان میبره چون هیچ شماره یا ایمیلی ازش ندارم)

بهبود

بارخدایا ،دشمنان حضرت محمدوخاندانش رانابودکن
خدایادشمنان حضرت کوروش بزرک ذوالقرنین رانابودکن

Montaghed13

با سلام خدمت همه دوستان عزیزم با تشکر از دوست خوبم سعید چشم من منتظر ایمیلتون هستم اما دوست خوبی نظری جدید گذاشتن لازمه چند نکته رو بگم اولا ایشون گفتن که تحمل نمیکنن کسی به کوروش توهین کنه من سؤالم اینه این سایت طرفدار پرو پا قرص کوروش عزیز هست حتی قبل از اینکه خود سایت بخواد اقدامی بکنه خود بچه های اینجا و خط مقدمش خود من جیگر اون کسی رو در میاریم که بخواد به ایرانی ها حتی فکر توهینو بکنه دوما این سایت بصورت کاملا تخصصی و با نظرات دوستان با اسناد صحبت میکنن تا به این نتیجه برسن که کوروش عزیز ذوالقرنین هست یا نیست اونوقت شما از راه نرسیده با کدوم ادله گفتید کوروش ذوالقرنینه؟ بله ما همه امون افتخار میکنیم نه تنها ما بلکه دنیا یکی از حسادتشون به ما ایرانی ها بخاطر داشتن شاهی بزرگ عدالت طلب باهوش و با اقتداری مثل کوروش کبیره اما دلیل برای اثبات ذوالقرنین هنوز مورد بحث دوستانه
مطلب سومی که اشاره کردید زخمیه که همه دوستان هموطن به دولت ومسئولین این کشور بخصوص صدا و سیما اعتراض داره چرا این همه فیلم افسانه ای مثل جومونگ پخش میکنید اما برای کوروش ما فیلم نمیسازید ؟برای سریال حضرت یوسف این همه هزینه و وقت صرف میکنید از بهترین بازیگران استفاده میکنید اما حتی زادروز کوروش عزیز نباید در تقویم این مملکت جایگاهی داشته باشه؟بزرگترین اهانتو امروز خود مسئولین با بی توجهی به کوروش دارن به ایران میکنن ما تو تقویم روز آب و فاضلاب … روز درختکاری … روز صنعت برق و خیلی مذخرفات دیگه داریم اونوقت زادروز یکی از عزیزترین کسان ما نباید باشه ؟ فلان مقبره تو نا کجا آباد رو مرمت میکنید اونوقت مقبره شاه شاهان ما باید این همه مدت بر اثر باران های اسیدی اینطور داغون بشه و هیچکس بهش توجه نکنه ؟ بهبود عزیز دوست تبریزی ما اینا همه درد ودل تو و منو هر کسی که هم عاشق دینشه و هم عاشق وطنش هست اما متأسفانه اینقدر مارو در گیر مسئله بیکاری و گرونی و ازدواجو و…. کردند که داریم کم کم فراموشش میکنیم
امیدوارم هر جا که هستین موفق و پیروز باشی
یا حق
الهم عجل لولیک الفرج

بهبود

باسلام دوست عزیز،دلیل ذوالقرنین بودنه کوروش بزرک راهمون سدی که درست کرده وسفربه مشرق ومغرب داشته به تمام انسانهااحترام کذاشته برفرض که کوروش ذوالقرنین نبوده ولی موردتاییددانیال نبی بوده

یکی

شخصی بنام شهرام در قسمت نامه یزدگرد ب عمر خطاب نوشته بودک ما از امام حسین ع مظلوم ترداشتیم در ایران ک سرش را بریدند گریه عاشورا چرا/اگر این شهرام رو دیدید ازش بپرسید ایا اون مظل.مانی ک میگی در هنگام بریده شدن سرشون برای قاتلشون دعا هم میکردند؟واحسینا/ببخشید اونجا نظرات بسته شده بود

بهبود

باورکنیدکوروش کبیراکرتوکربلابودبه مولایم حسین کمک میکرد،انشالله شماهم موفق باشی،

بهبود

ببخشین وقتی میکم ***** راست کفتم الان من سایتی منسوب به اینهاروخوندم که واقعانابغه بودنه ایناروثابت کرده اینهاکینه ای نسبت به سرورم کوروش بزرک دارن نمیتونندقبول کنندذوالقرنین همان کوروش بزرک هستش واسه همین میکن ذوالقرنین بادشاه نبوده ومیکویندکه ایشان امام زمان سلام الله علیه هستش ،حالاشماقضاوت کنیداکه ذوالقرنین بادشاه نبودجراخداوندفرموده مابه ایشان تمکین وقدرت بخشیدیم روی زمین ،بجه هم این آیات قرآن روبخونه میفهمه که ذوالقرنین شاه بوده وبعدش اکه ذوالقرنین آقامون امام مهدی-عج-باشه بس جراخداوندازفعل کذشته استفاده کرده نه ازآینده،اینان توکاره خداهم دخالت میکنندذوالقرنین هرکی هستش مربوط به قبل اسلام هست نه بعدازاون،متاسفم برای این افراطی هاکه دین رابه میل خودتفسیرمیکننداین رامیدانم که سرورم امام زمان بالاترازذوالقرنین وانبیای قبل از اسلام هستش بس نیازی به ذوالقرنین بودن نداره،جانم فدای مهدی
اللهم عجل لولیک الفرج

Montaghed13

سلام به همه هموطنیها
تبریک میگم که روز جمعه یکی دیگه از نشانه های اصلی ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) به وقوع پیوست ملک عبدا… پادشاه ظالم عربستان بالاخره به درک واصل شد تا اومدن آقا نزدیک تر از همیشه بشه بر طبق روایات و احادیث ائمه بزرگوار ما تو عصر ظهوریم از بیش از سه هزار نشانه برای ظهور امروز تا جایی که بنده خبر دارم فقط پنج اتفاق دیگه مونده امام سجاد (ع) فرمودند :هر کس مرگ عبدا… را برای من تضمین کند من ظهور را برای وی تضمین میکنم ….
بر طبق احادیث و تحقیق مفسران علم آخرالزمان شناسی عربستان در طول یک قرن اخیر پادشاهی به نام عبدا… نداشته اند و نشانه هایی که از این ملعون از ائمه داریم این همون عبدا… معروف در روایاته …
و اما این پیام برای دوست خوبم بهبود
اولا خوشحالم که با خوندن سه پیامی که در این سایت جدیدا منتشر کردید متوجه شدم شما هم از منتظران هستی و این مرحمی شد که باعث بشه من متوجه بشم شما از اون دسته ایرانیهایی هستی که عاشق دین و وطن با هم هستید همونطور که میدونید خیلی ها با تبلیغات غرب و وهابیون احمق با انتشار کلیپ و فیلمهای هالیوودی و وحشی گریهای شایسته خودشون خیلی سعی کردند و میکنند که چهره اسلامو کریح و خشن نشون بدن اما به فضل خدا همیشه بازنده و مغلوبن ولی نباید تعصب بیجا داشت چون متأسفانه با چیزهایی که تا به امروز دیدم و اشخاصی که بعضا دوستان خود من هستند صحبت میکنم نوعی بد بینی هر چند کوچک تو وجودشون نسبت به ایران و دینشون هست پس باید تأیید کرد اونها تا حدودی در کارشان به موفقیت رسیده اند اما همه اینا با حدیث قاطع پیامبرمون محمل و پوچ میشن . پیامبر فرمودند :اگر یک روز به پایان دنیا مونده باشه خداوند آنروز را اینقدر طولانی خواهد کرد که منجی اش ظهور کند>>
این حدیث برای آدم دلگرمی فوق العاده ایه وقتی این همه سختی و تحمل کنی چون میدونی بالاخره یکی میادو همه این مشکلات تموم میشه
اما از طرفی من خوشحالم که اهل تحقیق هستید و این از پیامتون کاملا مشهود ولی از طرفی غمگین چرا که به اصلیات بیشتر از جزییات توجه دارید در اون سایتی که من نمیدونم کدوم سایته که شما رفتید میگید گفته کوروش پادشاه نبوده !! خب اونا هم یکجور تعصب به دین دارن و به قول معروف از اون ور بام افتادن اما دوست ناراحتی من اینه که شما ترجمه قرآنو با تفسیر قرآن اشتباه گرفتید اینکه خداوند در همین آیه شریفه که میگه ما به ذوالقرنین قدرت تمکین بر روی زمین دادیم به معنی پادشاهی نیست بلکه به معنی قدرت هر کاری رو داشتنه حتی بخشش گناهکاران و یا مجازات اونا که اینکار و این قدرت فقط در اختیار خداست یعنی ذوالقنین در واقع نماینده خدا بر روی زمینه انگار خود خدا که میتونه هًر کاری که بخ،اد انجام بده متأسفانه اکثر دوستانی که چنین نظراتی دارن همین نگاه کوچک که تشابه فوق العده عجیبی با کارهای کوروش داره رو مد نظر برای ذوالقرنین دونستن کوروش قرار میدن دوستان فضای نوشتاری ایوجا بسیار بسیار کمه و امکان بررسی یکی یکی آیات مقدور نیست ولی چند تا نمونه اش رو مینویسم اول مثلا خدا در سوره کهف میگه وقتی به مردم اون سرزمین میرسه مردم اونو به اسم میشناسن یعنی چی ؟ یعنی گویا اصلا منتظر چنین شخصی بودند اسم لقب کنیه و بقیه اطلاعات فردی اونو میدونستن تا اونجایی که وقتی به اون سرزمین میرسه مردم نام ایشونو صدا میزنن و ازش میخوان که اونا رو از فساد قوم اجوج و مجوج نجات بده و حتی بهش میگن اگه اینکارو بکنی ما بهت پول میدیم خب در اینجا اصلا حرفی از سپاه داشتن ذوالقرنین نیست در صورتی که کوروش سپاه عظیمی به همراه داشت دوم اینکه ذوالقرنین بعد از این پیشنهاد به مردم میگه من پول نمیخوام بلکه خودتونو میخوام سوم اینکه به اونا نمیگه در بین شما اون قوم فاسد سد میزنم بلکه میگه ردم میزنم که ردم به معنای یه چیز غیر قابل نفوذه و میگه این ردم تا پایان دنیا باقی خواهد موند در صورتیکه ما امروز اون سد رو امروز نمیبینیم پس یعنی نابود شده از طرفی هم وقتی ذوالقرنین حرف از آهن و مس برای ایجاد این ردم میزنه خیلی ها با همون فکر ساده که معنیش همین آهنو مس فلزی هست به قضیه نگاه میکنن در صورتیکه تفسیر قرآن کار بسیار سختیه ما در روایات و در قرآن مجید آیه داریم که میگه ما آهن رو در دستان داوود قرار دادیم یا در جای دیگه میگه ما مس رو در دستان سلیمان ذوب کردیم خب از این آیه ها چی دستگیرتون میشه ؟غیر اینکه منظور خداوند و ذوالقرنین آهنو مس این بوده که من نیروی ایمان آهن (مردمی از قوم داوود نبی) و مس ( مردمی از سرزمین سلیمان ) رو میخوام در روایتی از اگه اشتباه نکنم امام محمد باقر که انقلاب و جنگ هشت ساله ایران رو در اون پیش بینی و بیان کرده بودند گفتند :در عصر ظهور انقلابی به حق در مشرق زمین به وقوع خواهد پیوست که قلبهای مردمانشان مثل پاره های <> است و در بعد از اون جنگی میان آنها با اهالی کفر است. آنها از جنگ هراسی ندارند و هیچگاه خسته نمیشوند سلاح آنها نیروی ایمان آنهاست و در نهایت پیروزی از آن<> است !!!
دوستان شما میدونید که ایران یکی از اصلی ترین پایه های مقدمه ساز ظهوره حضرت هست و در تاریخ چه قبل از اسلام و چه بعد از آن چقدر روایت از پادشاهان و یا خود حتی پیامبر از ایرانیها چقدر نقل قول داریم .اینکه امام ما بر روی ایرانیان لقب پاره های آهن گذاشتن و از اون طرف هم قرآن مس رو به حضرت سلیمان لقب دادند چه چیزی رو در فکر شما ایجاد میکنه؟چه کسانی امروز منتظر کسی هستند که نه تنها فقط فلسطین قبله اول مسلمین و سرزمین سلیمان نبی رو از شر کافران و غاصبان نجات بده بلکه کل دنیا و تموم کشورها دارن به اسلام روی میارن چون دیدن که اتفاقاتی که ائمه ما گفتن در عصر ظهور اتفاق میفته اتفاق افتاد و ایمان پیدا کردند که واقعا کسی هست و خواهد آمد امروز سر چشمه ظلمو فساد در تمامی نقاط جهان که باعث جنگو فتنه و ظلمه چه قومیه ؟ و چه کسی میتونه به جز حضرت مهدی ردمی قرار بده که اونها دیگه پاشون به بیت المقدس و فلسطین باز نشه ؟در قرآن اومده که میگه :همانا دشمان شما مسلمانان تا آخرالزمان قوم یهود خواهد بود !!!
دیگه از این آیه بالاتر میخواید؟
دوستان ببخشید سرتو درد آوردم بحث خیلی زیاده که گفتم در اینجا نمیگنجه ولی اینو بدونید ذوالقرنین بودن و یا نبودن کوروش هیچ خدشه ای در شخصیت والا و بزرگی کوروش عزیز ایجاد نمیکنه منو ببخشید که نمیتونم بیشتر از این توضیح بدم چون کامپیوتر شخصی ندارم وا با موبایل تایپ میکنم پوزش این بنده حقیرو بخاطر توضیح کم و شاید بعضا اشتباه تایپی ببخشید اگه مشکلات بزاره بعدها بیشتر سر میزنم و بیشتر صحبت میکنیم بازم میگم برید به اون لینکی که در پستهای قبل گذاشتم اون فایلهارو دانلود کنید و گوش بدید همه چیز دستگیرتون میشه
الهم عجل لولیک الفرج
یا حق

امید

سلام
از توضیحات مفصل شما استفاده کردم من یکی از اونایی هستم که برای اومدن آقا روزها رو می شمرم. ویکی از آرزوهام اینه که در رکاب آقامون باشم البته اگر لیاقت شو داشته باشم. التماس دعا دارم.

امین

سلام ب همگی راستش منم تا قبل از این فکر میکردم ذوالقرنین کورش.ولی الان با یکمی تحقیق وکنار
گذاشتن تعصبات قبول میکنم ک ذوالقرنین امام زمان انشاالله

Montaghed13

با سلام خدمت همه هموطنی ها و دوستان عزیز
با تشکر از امید و امین عزیز بابت صبر و تحقیق درباره یکی از مهمترین مسائلی که دشمن دست روی اون گذاشته و خیلی جدی پای این قضیه وایساده تا که جوانان ایرانو با بزک دوزک های هالیوودی و ساختن فیلمهای هالیودی با دختران خود فروخته وگول خورده ای چون ******* (این قسمت حذف شد) ذهن جوونای مارو تسخیر کنه و از خودش به عنوان پسر قهرمان چشم آبی آخر فیلم که نجات دنیا در دست اوناست کار کنه …انواع فیلمهایی که نشون میده دنیا در حال نابودی هست مثل فیلم جنگ جهانی زد با بازی براد پیت و انیمیشن غار نشین ها با اتفاقات مختلفی چون سیل زلزله موجودات فضایی طوفان های خورشیدی و …. و خرجهای کلان جلوه های ویژه فوق العاده سعی در تسخیر ذهن ها میکنه و با قرار دادن یک جوان مو طلایی و چشم آبی که نماد مردم آمریکاست از وی قهرمانی بی بدیل میسازه که با مشقت و سختی و انسان دوستی اعم از سیاه و سفید پایان فیلم رو خوب و به نفع تمام مردم جهان قرار میده و در فیلم با استفاده از تجهیزات مختلف از طرفی پیشرفت تکنولوژی کشورش رو به رخ میکشه و از طرفی طوری بزرگنمایی میکنند که این فکر در ذهن مخاطب شکل بگیره که روزی انسان تکنولوژی و پیشرفتش اینقدر زیاد میشه که نعوذ و با… گویی از خدا هم بالاتره و انگار خدا میخواد دنیارو نابود کنه اما آمریکا با پیشرفت تکنولوژی بشری نمیگذاره همچین اتفاقی بیفته که این همانا کار کردن بر روی عقیده ی پوچ شیطان پرستانه که میگن باید خداوند کشته شود! بله دوستان خواننده های شیطان پرستی چون مرلین منسون ،سلنا گومز،جاستین بیبر ،مدونا ، حتی در سطوح پایین تر خوانندگان ایرانی چون کامران و هومن مؤسسان گروه بلکتس با شکلی زیبا و موزیکهایی تأثیر گذار و شعرهایی سراسر کفر آمیز حمایت خودشونو از شیطان اعلام میکنند و امید آن دارند که با عقیده پوچ خودشون در جنگ جهانی آخرالزمان یا همون آرماگدون با حمایت همه جانبه از شیطان و تسلیم همه سلاحها به اون مقابل حضرت مهدی (عج) بایستند که همانا نماینده خدا بر روی زمینه !
اونا اگه بیشتر از ماها به آمدن حضرت مهدی ایمان داشته باشن کمتر ندارن !تا جاییکه اینقدر تحقیق کردن و دیدن که بالای خانه های مشرف به خونه خدا تک تیر انداز کشیک میده تا هر کسی که به دیوار معروف کعبه تکیه زد و خودشو با اسم انا بقیهٍ ا… معرفی کرد با تیر بزنن ! چقدر احمقن که فکر میکنن میتونن جلوی خدا و اراده خدارو بگیرن بله دوستان اینقدر بشر مغرور و آلت دست شیطان میشه که بندگیشو نسبت به خدا از دست میده و اینقدر اسیر این علم و پیشرفت دنیوی که خدا بهش داده میشه که میخواد با همون خداشو نابود کنه یه حدیث از اگه اشتباه نکنم پیامبر بود که فرمودند : انسان با گناهانی که انجام میده کمی از محبت در دلش نسبت به معنویت و کمی از مغز وی برای تفکر کردن خود به خود نابود خواهد شد ….
اینجاست که جوامع غربی اینقدر بیشتر از ماها گناه میکنن که به همچین خواننده هایی ایمان پیدا میکنند که برای کنسرت خانوم کتی پری در آسیای شرقی مراسم قرعه کشی ترتیب میدن و برنده قرعه کشی مشرف به بوسیدن دست ایشون میشه !! ببینید در بندگی و عبادت خدا به کجا رسیدیم که بوسیدن دست یک خواننده شیطان پرست آرزوی یک جوون مسلمون شده طوری که اشک شوق میریخت !!!
الانم چند سالیه دست گذاشته روی این مسئله که ذوالقرنین کوروش کبیره ! چرا؟ چرا موج علاقه مندان به کوروش تو این چند سال فوق العده زیاد شده ؟ چرا جوونایی که اصلا نمیدونستن کوروش کیه الان از پدرشو پدربزرگش بگیر بیا بالا تا دخترشو پسرش همه میشناسن و اینقدر اردت قلبیشون نسبت به این عزیز تو این چند ساله زیاد شده؟چرا آمریکا بودجه های میلیاردی گذاشت تا کتابهای مربوط به کوروش و زندگی اون بصورت گسترده در ایران به چاپ برسه ؟چرا کلی پول خرج کرد تا نمادهایی چون فروهر با شکلهای فوق العاده دیدنی و زیبا بصورت انگشتر و یا پلاک به گردن جوونای ایرانی راه پیدا کنه ؟تا جاییکه عشق خالکوبی و تتو نمادشو روی بدن و یا هر جایی که فکر کنید حک کردن تا جاییکه حتی آرم فروهر یا گفتار نیک پندار نیک کوروش در سنگ بنای خونه ها هم راه پیدا کرد ؟من نمیگم چرا اینطوری شدا من میگم چرا این چند سالی علاقه و اطلاعات در زمینه پادشاهی کوروش کبیر زیاد شده ؟چرا قرآن مارو آتیش میزنن به پیامبرمون حتک حرمت میکنن اما تا به اینجا میرسونن هزاران کتاب منتشر میکنن که بر اساس قرآن ذوالقرنین کوروش کبیره ؟تا حالا به این چیزها فکر کردید ؟بله پروژه ای عظیمو طراحی کردن که به جوونای ما بگن شما خودتون دین دارید چرا رفتید اسلامو پذیرفتید یا جوابهایی که من امروزه زیاد میشنوم مثل اینکه ما خودمون قبل اسلام یکتاپرست بودیم چرا دین این ملخ خورهارو بپذیریم ! اینا عجیب نیست ؟از این طرف جوون ایرانی رو با فیلمهاشون سر گرم کنن عشق به گناه رو جای خدا قرار بدن از اون طرف هم بگن تو ایرانی هستی نه اسلامی کوروش تو بوده و بهش افتخار کن نه مهدیی که نیستو تو منتظرشی به قول معروف نقدو بچسب نسیه رو ول کن ! دوستان مواظب دین و افکارتون باشید خیلی برنامه ها رومون پیاده کردنو اصلا متوجه نشدیم و پیاده خواهند کرد اونایی که تو فتنه های آخرالزمان سالم بیان بیرون یار آقا میشن مواظب باشید
موضوع عربستان و مرگ عبدا… برای من بشخصه اینقدر مهم بود که به محض خبر مرگش چنان خوشحال شدم که اگه تو کنکور قبول میشدم اینقدر خوشحال نمیشدم .
فقط چیزی که برای من عجیب بود این بود که من در روایات شنیده بودم عبدا… وقتی میمیره اطرافیانش برای شلوغ نشدن کشور مرگ وی رو چهل روز مخفی نگه میدارن در صورتیکه جمعه یهو اعلام کردن عبدا… فوت کرده و این منو کمی به شک انداخت که ممکنه این همون عبدا… در روایات نباشه که چند روز صبر کردم و وقتی بیشتر اخبارو رصد کردمو تحقیق کردم متوجه شدم که ملک عبدا… از حدود بیش از یکماه پیش در حالت اغما و مرگ صد در صدی بوده و همون موقع هم به دستگاه وصل بوده و الا عملا مرده بوده و عکسهایی که از این ملعون چند روزی نشون میدادن بدل اون بوده اینجا بود که به ایمان راسخ من چند برابر اضافه شد
ظهور خیلی نزدیکه ….
الهم عجل لولیک الفرج

داود

شمشاد جان متاسفم برایتان .آن کلام عربی که گفتید همان است که خودتان با استنادبه آن ذوالقرنین را منسوب به کوروش دانستید.اینکه ذوالقرنین لقب کوروش است یا خیر نمیدانم چندان هم برایم مهم نیست کوروش بزرگ و عادل بوده اینرا همه می دانند اما کوروش بخشی از تاریخ ماست . بزرگ کردن افسانه ای کوروش نابود کردن دوران قبل و بعداز آن است .مدیر گروه بودن قلبی بزرگ می خواهد چون مسلما مخالفان زیادی خواهید داشت .پس بهتر است به مقدسات توهین نکنید.

امین

سلام.ی سوال از منتقد.بنظرت محرم امسال ظهور اتفاق میفته؟.عبدالله ک مرد امسالم ک سال فرد.۱۴۳۷ قمری.؟

آرسام

درود بر همه ی هموطنان
اگر فکر میکنید ذولقرنین کوروش بزرگ نیست اشتباه میکنید
قابل توجه انانی که منتظر ظهور اقا امام زمان هستند اگر بگویم که کم فکری میکنید ناراحت نشوید اینجانب یک وطن پرست و شیعه ۱۲امامی و ۱۲۴هزار پیغمبریم
کوروش بزرگ به معنی و سند ذولقرنین میباشد
امام زمان به معنی یعنی شخص حی و حاظر در این ساعت زمانی همین ثانیه
انی که شما منتظرش هستید امام آینده است
کسی که مردم انرا میشناسند با مردم زندگی میکند شخصیتش قابل درک است
خدای بزرگ در تمام کتابهایش فرمودند هرکس بخواهد نماینده مرا ببیند ۴۰ روز گناه نکند و در تنهایی از من بخواهد نماینده مرا میبیند
همان کاری که حضرت محمد در غار هرا قبل از پیغمبریش انجام میداد
اسناد ومدارک برای مطالعه گذشته و پند اموزیست سندی که ما را به جان هم بیندازد قبول داشتنش دیوانگیست
میبخشید عزیزان اگر ناراحتان کردم همین طور شما شمشاد جان

Montaghed13

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت همه دوستان و هموطنی ها
متنی عجیب از دوست خوبمون جناب آقای شمشاد امیری دیدیم اما در جواب تک تک متن ایشان :
دوستان اولا اخراج از یک سایت برای من اهمیتی نداره که شما آنچنان با آبو تاب از اون حرف میزنید که انگار قراره از درگاه الهی رونده بشم
دوما ایشون دلیل تذکر به بنده برای اخراج رو توهین بنده به یک ایرانی و یا یک فرد خاص میدونن ! من از همه عزیزان میخوام متن بنده رو بخونن ببینن که کدام توهین و به چه شخصی توهین کردم ؟ آیا صحبت در مورد کسیکه یک ایرانی هست و ملیت و شرفشو برای کمی معروفیت فروخت توهینه ؟شما بیشتر از بنده بدونید کمتر نمیدونید که ما ایرانی ها قبل از اسلام هم زنان ودخترانمون پوشش کامل داشتند حالا دختری که با برهنه شدن در مملکت بیگانه و بازی در فیلمهای درجه سه یهود که باعث شد هم فرهنگ ایرانیان و هم فرهنگ مسلمانان خدشه دار بشه و این بزرگترین توهین به ایران و ایرانیانه … من با انتقاد کوچک و مثالی گذرا به شخصی که باعث بردن آبروی خانواده و تمام فرهنگ ایران زمین شده خطاکار تر از ایشون شدم ؟ آیا صرف نظر از اینکه یه نفر ایرانیه ولی تمام هستی و شرف ایرانیان رو فروخت بخاطر اینکه ایرانیه گناه توهین بزرگش علیه این مملکت بخشودنیست ؟اگه صرف نظر به اینکه جنابعالی میگید نباید اسم میبردید بنده قبول میکنم ولی اینو هم در نظر داشته باشید بنده فقط خواستم به عنوان سندیت مثالی بزنم و چه بهتر که این مثال هم امروزی باشه و هم این مثال از کسی باشه که باعث خدشه دار شدن روح جوون ایرانی شده … کدوم جوون ایرانیه که امروز به بازی گلشیفته فراهانی افتخار کنه اما از برهنه شدن او سخن نگه ؟کسانی امروز از وی حمایت میکنن که حجاب دختران و فرهنگ دختران دوره کوروش عزیز رو از یاد برده باشن که از نظر من اینا حزب هوسن نه ایرانی اصیل … ایرانی چه اسلامو پذیرفته باشه چه نه غیرت و آبرو رو ذاتا داره نه فقط بخاطر فرهنگ اسلامی ! باز هم در این مورد شخصا عذر خواهی میکنم اما نه از اون دختر بلکه بخاطر اینکه شاید میتونستم مثال بهتری بزنم
اما در مورد اینکه گفتید نام کوروش به همان دلیل که روز به روز نام امام حسین (ع) زنده میشود در بین جوونای ما زنده شده است در این شکی نیست اما در پرانتز گفتید هر چند شما مخالف باشید ! جای تعجبه از شما که مسئول بررسی پیامهای منتشره از مخاطبان هستید از اولین پیام من شروع کنید بیایید تا الی آخر بنده در پیامهام همش اسلام رو در کنار ایرانی بودن قرار دادم یعنی برابر . هم بخاطر ایرانی بودن خون میدم هم مسلمان بودنم پس چه مخالفتی میتونه وجود داشته باشه ؟
اما در مورد نماد فروهر مگه من گفتم این نماد وجود نداشته ؟خیر سؤال بنده این بود که چرا اخیرا و در این چند سال اخیر این نمادها رشد چشمگیری پیدا کرده ؟شما چند سال پیش انگشتر ،پلاک ،سنگ بنا و… فروهر به اینگونه که امروز وجود داره رو شاهد بودید؟اگه تا چند سال پیش موج گسترش برای علاقه همه مردم به کوروش رو با خوش بینی پنجاه درصد میدونستیم امروز صد در صد شده ! خب خدارو شکر ما یه ضرب المثل داریم که میگه عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد و در حدیثی از امیرالمؤمنین ایشون میفرمایند خداروشکر که خدا دشمنان مارو از احمق ها آفرید چرا که این لطفو که همه مردم ایران امروز بیشتر از همیشه به کوروش ارادت پیدا کنند رو دشمن بیش از خود مسئولین امثال صدا وسیما به ما هدیه کردند یعنی دشمن اومد با تبلیغات گسترده و خرج کلان کوروشو در بین جوونای ما بیش از هر چیز دیگه محبوب و زنده کنه که ما از این ور بام بیفتیم و به اسلام و ظهور حضرت کمتر توجه کنیم در صورتیکه مایه ی خیر شد چرا که جوونای ما همین طور که در پیامهای دوستان هم میبینید بر این باور صحیح هستن که کوروش عزیز تأیید شده حضرت مهدی در آینده ای صد البته بسیار نزدیکه خ،اهد بود و این باعث افتخاره اون اومد فتنه بکاره ولی باعث خیر شد اینجاست که قرآن میگه مکرو و مکرا… والله و خیر ماکرین…
اما در مورد اینکه فرمودید بنده خودمو دانا و فهمیده و زبونم لال بقیه دوستانو فریب خورده میدونم و براشون تکلیف ادا میکنم !
خب من فکر میکنم شما باید نسبت به استفاده از کلمات دقت بیشتری خرج کنید من هر چی دارم پیامهامو از نو میخونم یادم نمیاد به کسی از دوستان بابت نظرات شخصیم فخر فروخته باشم یا کسی رو فریب خورده خطاب کنم شما مطلبی رو در این سایت قرار دادید و یک اتاق گفتگو چه دوستان مخالف این مطلب و چه دوستان موافق در کنار هم با ادبیاتی مثال زدنی نظرات و تحقیقاتشون رو به همدیگه ارائه دادند و خیلی چیزها از نظرات همین دوستان خود بنده آموختم پس اگه کسی هم در جمع دوستان قراره نفهم خطاب بشه این بنده هستم نه دوستان … یعنی هر کسیکه موافق مطلب شما باشه و لایک بده حق عضویت ویا اظهار نظر داره؟با اینکه از اول من گفتم من قبل از مسلمان بودنم به ایرانی بودنم افتخار میکنم؟ و اینکه گفتید تکلیف !! این کلمه خیلی عجیبه تکلیف کردن یعنی به کسی مطلب و یا اظهار نظری رو به اجبار تحمیل کردن … از دوستان سئوال میکنم آیا من دست کسی رو به زور گرفتم که مثلا به لینک دانلود چند فایل در این ًرابطه سر بزنه یا چشمهای کسی رو تسخیر کردم که نظرات منو بخونه و بی چون و چرا قبول کنه که شما حرف از تکلیف میزنید؟آیا راهنمایی و انتشار چیزی که به درد هموطنی های عزیزم میخوره از نظر شما تکلیفه؟دوست عزیزی که از من خواستند ایمیلمو بدم تا یه سری مطالب پژوهشی در این زمینه برای من بفرستند تا منم استفاده کنمو فیض ببرم از نظر شما چیزی رو به من تکلیف کرده ؟خب منم میتونم ایمیل ندم یا اصلا توجهی به نظرات کسی نداشته باشم اینجا ایرانه و ایران یعنی آزادی بیان همه دوستداران کوروش و تأیید کنندگان منشور او…
اما در مورد هالیوود و نشان دادن ما بعنوان عرب دو نکته خدمتتون عرض کنم متأسفانه شما فکر کردید چون من حرف از هالیوود زدم به نشانه اینه که از صدا و سیمای خودمون تقدیر و تشکر کردم !خیر اتفاقا من بیش از هالیوود به صدا وسیمای مملکت خودمون انتقاد دارم که یه فیلم راجع به ایرانی بودن ما درستو حسابی نساختنو پخش نکردن … بیش از مسئولین کشور دشمن به مسئولین خودمون اعتراض دارم که چرا زادروز کوروش در تقویم ما جایی نداره ؟چرا یکبار پول خرج مرمت و بازسازی مقبره این عزیز ملت ایران نکردند ؟و چراهای زیادی که میترسم بگم شاعبه دیگه ای در ذهن شما ایجاد بشه …
الا بذکرالله تطمئن القلوب -قل یا ایها الکافرون…-
و آیه الکرسی …
اینا تعدادی از اون حروف عربی نیست که شما ازش احیانا یاد کردید؟
حروف عربی که شما از اون به عنوان قاب میشناسید که بر روی دیوار خونه ماست کلام خداییست که هم کوروش پرستیده و هم امام زمان که یادش باعث آرامش قلبهاست ….
این حروف عربی همان حروفیست که شما امروز برای تصدیق ذوالقرنین بودن کوروش عزیز از آن یاد کردید آیا این قسمت از کلام خدا که به قول شما تثبیت ذوالقرنین و پیامبری کوروش کبیر هست قابل قبول و نورانی وبقیه آیات حروف عربی هستند؟
مگه تمام پیامبران در اقوام مختلف وقتی مردم رو به خدا پرستی دعوت کردند گفتند چون ما در این قوم اومدیم این دین فقط مخصوص این قومه و یا نه این برای تمامی مردم جهانه ؟چون کلام خدا عربیه پس دین اسلام از نظر شما فقط برای عربهاست؟پس چرا امروز بیش از همیشه از سراسر مردم جهان از آمریکا گرفته تا آلمانو انگلیسو … مردم رو به اسلام میان ؟
و اما دوست خوبم امین عزیز
سؤالی که شما پرسیدید جوابش خیلی پنهان تر از اون چیزیه که امثال من بخوان حتی در مورد اون فکر کنن اگه اینطور بشه که همه از خدامونه و لی وقتی میگن امام زمان در غیبته یعنی ظهور ایشون بصورت سر و پنهانه و وقتی امثال بنده بخوایم تشخیص بدیم که دیگه اسمش سر نیست حدیثی هست که میگه حضرت مهدی در زمانی میاد که اتفاقا مردم اون لحظه اصلا فکر ظهور در اون موقع رو نمیکردن یعنی مردمو غافلگیر میکنه در حدیثی دیگه میگن وقتی میاد همه ماها به هم میگیم إ !اینو که بارها و بارها ما در جاهای مختلف دیده بودیم که این نشان از حضور آقا در همه حال و در همه شرایط کنار ماست اینکه میبینید ائمه برای ما نشانه گذاشتند که هر وقت این نشانه ها و این اتفاقات رخ داد ظهور اتفاق میفته فقط البته به نظر شخصی من بخاطر اینه که اگه ظهور اتفاق افتادو ما هنوز در حال گناه بودیم و در رکاب آقامون سعادت نداشتیم که باشیم و در همون حال مردیم زبونمون جلوی خدا دراز نباشه که بگیم خدایا ما که نمیدونستیم کیه چکار میخواد بکنه و به ما نگفتی کی میاد تا ما هم در کنارش باشیم از اول همه چیزو بهت نشون داد تا اون موقع براش بهونه نیاری و اینم برای یاد آوری میگم که حدیثی هست که میگه هر مسلمانی در حالی بمیرد که امام زمانشو نشناخته باشد گویی کافر مرده است!!!
دوست خوبم فعلا تا میتونی دعا کن هم برای ظهور آقا هم برای اینکه در راه اون شهید بشی که هیچ شهادتی درجه اش پیش خدا بالاتر از شهادت دراه ظهور آقا نیست !
الهم عجل لولیک الفرج
یا حق

آرسام

عزیزجان خدا زورش از همه زیادتره اما بدوبیرا نمیگه به فکر عمل خود بودن بهتر از انگ این و ان گرفتنه

امین

اقا شمشاد با خوندن این نظرت فکرم رفت سمت توهین های اخیر ب مقدسات و پیامبر عزیز ومظلوممون ب بهونه ازادی بیان.این خانم نماینده ایران وحتی اسلامه .حق نداره هر کاری بکنه ب بهونه ازادی بیان.شما بجای محکوم کردن این کار از این کارش دفاع میکنه.ب قول دکتر عباسی زن نماد سرزمینه برهنه شدن اون چ معنی میده ؟

محمد

اگر با برهنه شدن یک زن آبروی ایران و اسلام میره… بزار بره … عجب چیزای مسخره ای هستند این ایران و اسلام که با لخت شدن یک زن ….
اینجوریام نیست عزیز …
اون خانم نه نماینده ایرانه… نه اسلام… نه نماد سرزمین… توی غرب هم در مورد ایران و اسلام از اون خانوم کارشناسی نمیشه… اون فقط یه بازیگره… اونم تو غرب… معمولا یه بازیگر تو غرب برای پول باید همه جور شکری بخوره…
راستی از (ظاهرا دکتر) عباسی جون چه خبر… یه زمانی تو کار مدح رشادت های حضرت دکتر احمدی نژاد بود… هی روزگار… بیچاره اتوماتیک غیب شد.

کوروش

با سلام مخالفان کوروش بزرگ اصلا ارتباط این کشف باستان شناسانه(مجسمه منصوب به کوروش کبیر)هستند و میگویند که ان مربوط به کوروش نبوده بلکه یک الاهه است که به نوعی به تقلید از الاهه های مصری است؟!!!!!! و میگویند بر بالای ان کلاه دو مار هست نه دو شاخ!!!!لطفا راهنمایی کنید تو بخش پرسش و پاسخ که جواب هیچکسی رو نمیدن

آرسام

درود
الاهه مصر به ایران چه
مار بی سر به تاج چه
روی شاخ چیزی مینشاندند اما مار چه چیزی میتونه نگه داره

بهمن

سلام حضور دوستان اریایی ام. بهتره همه چیز تفکیک بشه تا وضوح بیشتری داشته باشه. امام زمان یک عرب هست ونمیشه استنادکرد که کوروش کبیر امام زمان است درحالیکه اویک ایرانی ست دیگه اینکه کوروش ازدنیارفت ولی منجی اخرالزمان زنده است حتی منجی مسیحیان که عیسی باشد. کوروش پادشاه پارس بودوبزرگی اوکاملا اثبات شده شواهد خبراز پیامبربودن اومیدهد امااین بطورقطع اثبات نشده خود او نیز خودراپادشاه پارس نامیدنه پیامبر.درموردسدی که درگرجستان است جای سوال است که درسرزمین ایران که گرجستان تحت نفوذ ان بوده وشاه مقتدری چون کوروش چگونه قوم وحشی یاجوج وماجوج یاغی گری میکردندوچگونه او به منطقه نفوذ خودش لشکرکشید .البته من درخصوص سقوط بخت النصر وحفرکانال سوئز توسط کوروش کبیر مطمئنم چون بخت النصرحکومت مستقل داشت نه گرجی ها که تحت نفوذ ایران بودند.مابه اوافتخارمی کنیم امانه به فرزندان بعدازاو که گفتند توبخواب مابیداریم درحالیکه بحرین راازدست دادند علی الرغم اینکه امتیازسه جزیره ایرانی رو با وضوح وشفافیت کامل برامون محفوظ نداشتند تاالان هم عربهاادعای بیهوده شون رو تکرار می کنند

بهمن

ایکاش همین طوربودکه گفتیدوجوانان ماازنمادهاولباس ایرانی استفاده می کردند ولی درعمل چیزایه دیگه به خودشون اویزان می کنند.درمورد سیصد باید عرض کنم که هالیوودهرفیلم رو برا یه مخاطب خاص وبا اهداف خاص می سازه سیصد ساخته شدبراامریکایی ها و همه اونهایی که جلوی ماصف کشیدند وعلاوه برهمه هدفهایی که داره این فیلم یک بسیج گر عالیه که به شهروندان امریکایی واروپایی میگه ایرانی که من باهاش روبروهستم چنین وحشی وباتمدن ویرانگرهست وقصدداره به ان دوران امپراطوری برسه تا همیشه شهرونداش احساس خطرکنند وفرزندانشون رو برای مقابله بااین ضدتمدن شناسانده شده به خاورمیانه بفرستند.امامی دانندکه ایرانی دوباره داره به سمت تمدن وپیشرفت حرکت می کنه جالبه بدونیدکه دوایت دیویدایزنهاور سی وچهارمین ریس جمهورامریکا گفته نبایداجازه دادایران به عظمت دوران گذشته برگرده

مهدی

ذولقرنین دوباره خواهد آمد

من ایرانیم

دوستان اصلا چه مهمه که کوروش ذوالقرنین بوده یا نه .چون حالا قرآن عزیر اومده از ذوالقرنین تعریف کرده به ما ها چه.ما کوروشمون کوروش بوده .یادش گرامی که خوشبختانه زنده نیست که امروز رو ببینه وگرنه غمگین می شد .

آرسام

درود
دمتون گرم اگر کوروش بعد پیغمبر امده بود چی؟
بازم سوال شک تردید سند افتخار گمراهی وجود نداشت ؟ کسی مجهول فکر نمیشد
حضرت محمد فرمود لاالاالله —— الاالله
در بخش اول کفرستارت یعنی هیچ خدایی نیست
در بخش دوم بجز خدای یکتا
یکی بود یکی نبود غیر از خدا هیچ کس نبود تاریخ کوروش بزرگه
هر دو اینها مرحوم شدن اما اگر زنده بودن فکر میکردین میزدن به تیپ هم
حضرت مهدی ایرانی بوده شجره نامشون رو بخونین(سلسله الذهب) از ادم تا عیسی از عیسی تا محمد از محمد تا عثمان ابن سعید
درود بر ایرانیت
فطرت پاک همیشه در ایرانیها بوده و عوض شدنی هم نیست

مجید

با سلام ولی کوروش ذوالقرنین نبوده که هیچ تازه مورد تأیید دانیال نبی نبوده که هیچ حتی فردوسی شاعری که همش درباره پادشاهان بزرگ ایرانی در شاهنامه صحبت کرده درباره کوروش چیزی نگفته بعدم در قرآن درباره پادشاه اول ایران گفته شده کورش پادشاه اول ایران نبوده.بعد از فتح بابل توسط کوروش خودش میاد وادعا احترام به بت بزرگ بابل میکنه و یهودیانی را آزاد میکنه که همین سیزده به در خونینو برای مردم ایران درست میکنن آزاد میکنه کوروش جیره خور یهودی های اون زمان بوده چون اونا به پادشاهی رسوندنش تاریخچه سیزده به درو بخونیین همه چیز کوروش دستتون میاد کوروش را همین یهودی ها بزرگش کردن با اشاره به فردوسی کوروش پادشاه خوبی نبوده چون به مردمش ظلم سیزده به درو کرد و یهودیان نیمی از مردم ایرانو و بابلو و خیلی جاهای دیگرو کشتن و پیامبرم نبود چون بت هم براش مهم بود و بعد از فتح بابل برای آزاد سازی یهودیان گفت من به کمک بت بزرگ بابل اینجا فتح کردم.اگه الانم بود میشد رضا شاه و مردی آزاده نبود ما نباید در تاریخ یهودنویس خودمون به خیلی چیز ها متکی شویم و به شاهنامه و دیگر کتاب های شعری قدیمی مراجعه کنیم

سعید

جناب مجید کند ذهن
بی هویتی و مزدور بودن از نوع حرف زدنت کاملا هویداست
کار ایران به کجا رسیده که مهاجر زاده های بی هویت و بی ریشه ایی مثل تو هر دروغ و نکبتی که از دهنتون در میاد میگین.
نیازی نیست حرفای یه مشت مزدور مثل خودتو اینجا به خورد ما بدی
تو از همونایی هستی که وقتی قبلا یه بنده خدایی گفت امام زمان(عج) تو کوچه هاست برین دنبالش بگردین،تو از این کوچه به اون کوچه مثل یه آدم منگول دور خودت میچرخیدی
تا دو روز دیگه آنچنان جوابی برات بنویسم که به بیسواد،********** بودن خودت پی ببری،اون موقع میفهمی که برای کسانی که از حرفاشون پیروی میکردی چه میمون دست آموز خوبی بودی!!!!!

kourosh

دوست عزیز اقای سعید با تمام احترامی که برای شما قائل هستم ولی ما به عنوان یک ایرانی وطن دوست باید به نظرات و عقاید کسانی که با ما مخالف هستن محترمانه برخورد کنیم حالا اگر شمامطلبی دارید که نظر ایشون رو به چالش بکشد بیان کنید تا ما هم بهره مند شویم
نکته بعد اگر کوروش کبیر ذولقرنین نیست پس چه کسی ذولقرنین است؟۱یک پادشاه یمنی۲ اسکندر
خوب در هیچ کجای تاریخ ننوشته که یک پادشاه یمنی به غرب و شرق سفر کند
در مورد اسکندر هم مشخصه اون سفر(جنگ)کرد اما همه جا را به خاک و خون کشید و تخت جمشید را ویران ساخت و جالبه بدونید تنها نسخه کامل اوستا در اتش سوزی تخت جمشید نابود شد و هیچ سدی هم نساخت
گذینه سوم همان کوروش کبیر است که اسناد بدست امده احتمال ذولقرنین بودن اورا از بقیه بیشتر میکند.
و اما یک سوال ایا ذولقرنین پیامبر بوده؟؟؟در قران کریم به مانند یک پیامبر با او سخن گفته شده اما قرار نیست که هر کسی که به ان احترامی در حد و اندازه ی یک پیامبر رو میگذارند پیامبر باشد!
و من خودم روی پیامبر بودن شخصیت ذولقرنین شک دارم لطفا راهنمایی کنید!

سعید

با سلام خدمت آقای کوروش
دوست عزیز لطفا دقت کنید که جناب مجید چی گفته:
۱-مورد تایید دانیال نبی نبوده
این حرف آنقدر مسخره و بدون فکر زده شده که نیازی به جواب دادن آن نیست اما مورد تایید دانیال نبی بودن در کتب اسلامی هم ذکر شده،بنابراین کاملا واضح هست که این آقا حتی یک کتاب اسلامی هم مطالعه نکرده و در اینجا فقط دروغ گفته است.
۲-فردوسی از کوروش حرفی نزده(که آقای خراسانی به خوبی جواب این حرفش رو دادن و بازهم ثابت شد که این آقا از روی بیسوادی فقط به دروغ اکتفا کرده)
۳-قرآن درباره پادشاه اول ایران حرف زده
بنده یک مسلمانم و همین جا میگویم که قرآن اصلا چنین حرفی نزده
اما میبینید که این جناب بنا به میل شخصی خودش با دروغ حتی قرآن رو هم تحریف کرده،آیا واقعا با چنین کسی باید نرم برخورد کرد!!!!!هیچ کس از خدا که مهربانتر نیست پس برید به یکی از آیات (فکر کنم سوره توبه) قرآن مراجعه کنید که خدا برای کسانی که به دروغ کتاب تحریف می کنند چه عذاب دردناکی رو هشدار میده(آیا واقعا کسی که حتی کتابهای آسمانی رو بنا به میل خودش تحریف میکنه قابل ترحم هست؟)
۴-این آقا شاهنامه خوانی را بیهوده میداند
فکر می کنید کسانی که کتابخانه آتش میزنند،تاریخ تحریف می کنند،نگاهداری از نسخ خطی و قیمی کتابها را کاری بیهوده قلمداد میکنند،آثار باستانی را تخریب می کنند و … شاخ و دم اضافه دارند؟خیر دوست عزیز،امثال همین جناب مجید هستند.
اما در رابطه با اینکه میگویید من به این آقا توهین کرده ام:
۱-من به این آقا گفته ام میمون دست آموز،میدانید چرا؟
چون این آقا ظاهرا مسلمان است اما کاملا واضح است که این آقا حتی یک ساعت در عمرش مطاله نداشته است بلکه تنها با گوش کردن به حرفهای یک عده ی دیگر هرچه یاد گرفته اینجا تایپ کرده است،در صورتی که حرف های این آقا و استادانش نه تنها در کتابهای غیر اسلامی بلکه در کتب نوشته شده توسط بزرگترین علمای اسلام مثل تفسیر نمونه(زیر نظر آقای مکارم شیرازی که از مراجع تقلید شیعه هستند و دارای درجه اجتهاد) و … که حتی در این نوشتار قرار داده شده در سایت به عنوان منبع ذکر گردیده اند،قابل رد هست. اما ظاهرا این آقا حتی به خود زحمت خواندن این نوشتار را نداده!!!!!!!!چنین انسانی فقط آن طور که استادانش از جمله ناصر پورپیرار می خواهند فکر می کند و حرف می زند بدون اینکه به خود زحمت فکر کردن بدهد،آیا واقعا بین چنین انسانی و یک میمون دست آموز فرقی هست؟
ضمنا دوست عزیز باید بگم که حرف شما کاملا درست هست و تحمل مخالف یکی از ارکان اخلاقی هست اما خدمت شما باید عرض کنم که مخالف داریم تا مخالف!!!اگر دقت کنید چندی پیش در همین پست یکی از دوستان دیگر هم مخالف ذوالقرنین بودن کوروش بودن،اما اولا حرفاش قابلیت تفکر کردن رو داشت و دوما به قول خودش در صورتی که کوروش ذوالقرنین هم نباشه چیزی از عظمتش کم نمیشه و سوما به تاریخ و هویت خودش هیچ توهینی نکرد بلکه دفاع هم کرد و خوب واکنش ها به این دوست هم محترمانه بود،اما تکلیف جناب مجید فکر میکنم روشن هست و این آقا خودشو زده به اون راه که باید میفهمید نمیتونه هر طور دلش میخواد حرف بزنه و بعد هم فکر کنه بقیه گوشاشون مخملی هست
اما در ربطه با اینکه گفتم جواب این آقا رو میدم حرفهایی از کتاب جدیدی ندارم،نوشتار این سایت به حد کافی کامل هست و من فقط از تفسیر نمونه یک سری سخنان دیگر رو که برای خودم جالب بود در دیدگاه بعدی قرار میدم،هرچند که در این نوشتار تفسر نمونه جزء منابع ذکر شده و بنابراین از دوستان میخوام گستاخی من رو ببخشند

خشاي آرشا

جناب مجید امثال ادمایی مثل تو وطن فروشی رو به حد اعلاش رسوندن یکمی مطالعه و تحقیق کن بعدش کامنت بزار و نطق کن اقای مثلا هم وطن

سعید

جناب مجید
از اینکه ناراحت شدید عذر خواهم

mohammad

ذولقرنین بنده صالح خدا بود، کوروش در اون حدی نیست که به ذوالقرنین بشه ربطش داد
اگر بتونید که نمی تونید یک سند محکم بیارید که کوروش ذوالقرنین اون رو به لاین شخصی من بفرستید
۵۶rf5bgfq0؛line

سعید

امان از وقتی که یک نفر خودشو بزن به اون راه
جناب محمد شما طوری حرف زدی که انگار تمام حرفات از روی سند هست!!!!!!!میشه لطف کنید چند تا از این اسناد معتبر که به حرف شما یه اعتباری ببخشه برام بنویسید.
ازتون میخوام همونطور که خودتون گفتید یه سند محکم باشه(اگه بتونید که نمی تونید)

محمد

محمد جان تو تاریخ دنبال سند میگردی؟ میخوای بفرستم به لاینت؟ تا شما قانع بشی؟ یک چیزی میگم به دل نگیر…
شما اگر شناسنامه ات را گم کنی خودکشی میکنی چون سند وجودته… نه؟
اصلا شما با سند به من اثبات کن قرآن کلام خداست؟!! به یک نفر الهام شد، یک سری آدم حفظ کردند، بعد نوشتند… کو سند؟ پس بخوای حساب کنی لابد همین قرآنم سندی نداره… !!
اسناد برای اداره ثبت اسناده که خودشم اعتبار نداره…
یک چیز از من بشنو: سند رو بزار کنار… عقل رو بیار وسط… اصلا این عقله که صحت سند رو تشخیص میده… پس ارزش عقل بیشتر از سند هست.
عقل میگه احتمال اینکه منظور از ذوالقرنین، کوروش باشه بیشتره. اونم تو دوره ای که همه به جنایت و نسل کشی افتخار میکردند…
اگر چیزی رو نمیخوای قبول کنی از بقیه دلیل و سند نخواه قربونت!

سعید

با سلام
این مطالب از تفسیر نمونه هست:
۱-در رابطه با اینکه ذوالقرنین پیامبر بوده یا نه:
“طبق گفته ی کتاب چیزی از قرآن که صریحا دلالت کند او پیامبر بوده استفاده نمی شود هر چند تعبیراتی در قرآن هست که اشعار به این معنی دارد.هم چنین از بسیاری از روایات اسلامی که از پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان(علیهم السلام) نقل شده نیز می خوانیم:”او پیامبر نبود بلکه بنده ی صالحی بود”(به تفسیر نور الثقلین جلد سوم صفحات ۲۹۴ و ۲۹۵ مراجعه شود)”
۲-چرا برخی افراد از همه چیز بی خبر کوروش بزرگ را مزدور یهود می نامند؟ و چرا باید برای پی بردن به شخصیت ذوالقرنین از کتب یهود بهره برد؟
“طبق گفته ی کتاب اساس نظریه ی ذوالقرنین بودن کوروش بزرگ به طور بسیار فشرده بر دو اصل استوار است:
الف: سوال کنندگان درباره ی این مطلب از پیامبر اسلام (ص)طبق روایاتی که در شان نزول آیات نازل شده است یهود بوده اند و/یا قریش به تحریک یهود،بنابراین باید ریشه ی این مطلب را در کتب یهود پیدا کرد.”
(اما برخی متعصب و بی فکر گمان میکنند چون نام کوروش در کتب یهود است دلیل بر این است که او مزدور یهود بوده است)
بازگردیم به کتاب:
“طبق گقته ی کتاب: از میان کتب معروف یهود به کتاب دانیال فصل هشتم باز می گردیم و در آنجا چنین میخوانیم:
“در سال سلطنت “بل شصر” به من که دانیالم رویایی مرئی شد بعد از رویایی که اولا به من مرئی شده بود،و در رویا دیدم،و هنگام دیدنم چنین شد که من در قصر “شوشان” که در کشور عیلام است بودم و در خواب دیدم که در نزد نهر “اولای” هستم و چشمان خود را برداشته و نگریستم و اینک قوچی در برابر نهر ایستاد و صاحب دو شاخ بود ،و شاخهایش بلند…و آن قوچ را به سمت “مغربی” و “شمالی” و “جنوبی” شاخ زنان دیدم،و هیچ حیوانی در مقابلش مقاومت نتوانست کرد ،و از اینکه احدی نبود که از دستش رهائی بدهد لهذا موافق رای خود عمل می نمود و بزرگ می شد…”
پس از آن در همین کتاب از “دانیال ” چنین نقل شده:”جبرئیل بر او آشکار گشت و خوابش را چنین تعبیر کرد:
قوچ صاحب دو شاخ که دیدی ،ملوک مدائن و فارس است (یا ملوک ماد و فارس است).
یهود از بشارت رویای دانیال چنین دریافتند که دوران اسارت آنها با قیام یکی از پادشاهان ماد و فارس و پیروز شنش بر شاهان بابل ،پایان می گیرد و از چنگال بابلیان آزاد خواهند شد.
و چیزی نگذشت که کوروش در صحنه ی حکومت ایران ظاهر شد و کشور ماد و فارس را یکی ساخت و سلطنتی بزرگ از آن دو پدید آورد.”
(متاسفانه برخی افراد که خودمان میدانیم چه کسانی هستند یهودیان آن زمان را با اسرائیل امروزی یکسان می دانند و چون نام کوروش در کتب یهود به عنوان یک ناجی ذکر شده گمان می کنند کوروش مزدور بوده و مثلا اگر امروز زنده بود طرفدار اسرائییل بود.در صورتی که یهودیان آن زمان انسانهایی با ایمان بودند و این طبیعی است که خدا برای نجات مومنان خود روی زمین یک منجی قرار دهد،اما برخی این حرف ها را توطئه ی اسرائیل می دانندر،آن هم بدون هیچ سند و مدرکی و از طرفی کافر بودن بابلیان در آن زمان بر همه روشن است)
“ب: مجسمه ی کشف شده از کوروش در نزدیکی استخر در کنار نهر “مرغاب” و تطبیق مندرجات تورات با این مجسمه که نیازی به شرح آن نیست.”
۳”- طبق گفته ی کتاب آنچه این نظریه را تایید می کند اوصاف اخلاقی است که در تاریخ برای کوروش نوشته اند.
هرودوت مورخ یونانی می نویسد :”کوروش” فرمان داد تا سپاهیانش جز به روی جنگجویان شمشیر نکشند،و لشگر کوروش فرمان او را اطاعت کردند بطریکه توده ی ملت ،مصائب جنگ را احساس نکردند.
و نیز “هرودوت” در باره ی او می نویسد : کورش پادشاهی کریم و سخی و بسیار ملایم و مهربان بود،مانند دیگر پادشاهان به اندوختن مال حرص نداشت بلکه نسبت به کرم و عطا حریص بود ،ستم زدگان را از عدل و داد برخوردار می ساخت و هرچه را متضمن خیر بیشتر بود دوست می داشت.
و نیز مورخ دیگر “ذی نوفن” می نویسد:کوروش پادشاه عاقل و مهربان بود و بزرگی ملوک با فضائل حکما در او جمع بود،همتی فائق،وجودی غالب داشت،شعارش خدمت انسانیت و خوی او بذل عدالت بود،و تواضع و سماحت در وجود او جای کبر و عجب را گرفته بود.
جالب اینکه این مورخان که کوروش را این چنین توصیف کرده اند از تاریخ نویسان بیگانه بودند نه از قوم یا ابناء وطن او،بلکه اهل یونان بودند و می دانیم مردم یونان به نظر دوستی به کوروش نگاه نمی کردند،زیرا با فتح “لیدیا” به دست کوروش شکست بزرگی برای ملت یونان فراهم گشت.
طرفداران این عقیده می گویند اوصاف مذکور در قرآن مجید درباره ی ذوالقرنین با اوصاف کوروش تطبیق میکند.”

kourosh

با سلام خدمت اقای سعید باید عرض کنم که شما کاملا درست میگویید اما شما خودتان را جای فردی بی طرف قرار دهید که این سایت را مشاهده میکند مسلما یک رفتار دوستانه و نرم میتواند اثر بسیار خوبی بر روی او میگذارد و این نکته را هم باید گفت که این رفتار به گونه ای تنظیم شود که چیزی در دفاع از هویت و تاریخ ایران کم نشود. در پایان از اقای سعید بابت مطالب بسیار ارزنده ایشان سپاس گذاری میکنم

سعید

کوروش عزیز
بی طرف!!!!!!!!!!
اما آیا مجید بی طرف هست؟

همچنین ببینید

سازندگان پاسارگاد (مقبره کوروش بزرگ) که بودند ؟

سازندگان پاسارگاد از گواهی‌هایی که مورخان یونانی و رومی بر جای گذارده‌اند، مشخص است که ( پ…