نژاد مردمان آذربایجان

0 امتیاز
290 بازدید
سوال شده دی 8, 1395 در قهرمان ها توسط بی نام
نژاد و تبار مردمان آذربایجان به کجا می رسد و آیا آریایی اصیل هستند ؟

3 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده دی 8, 1395 توسط 13722731 (10,040 امتیاز)

درود و عرض ادب 

 

بله ریشه مردمان آذری آریایی است .

از طریق لینک زیر می توانید به مطالب بسیار  سودمندی  دست پیدا کنید .

 

http://parsiandej.ir/?s=%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86

دارای دیدگاه شهریور 14, 1396 توسط آیلار
پان آریایی احمق اول برو ببین آریایی یعنی چی؟ بعد بیا آریایی بودن یا نبودن ایرانی ها رو تعیین و تکلیف کن. ما آذری ها هم به ترک بودن و هم به ایرانی بودن خودمون افتخار میکنیم. ولی از آریایی و فارس بودن متنفریم. همان قدر که شما از عرب بودن متنفرید.  ما هیچ وقت نه فارس بودیم و نه آریایی و نخواهیم شد. بربر های کثیف فارس زبان گورتون رو گم کنید. تا زمانی که ایرانی بودن معادل فارس بودن باشه، امیدوارم ایرانی(فارسی)نباشه.
دارای دیدگاه 8 فروردین 1397 توسط 13722731 (10,040 امتیاز)
دوست عزیز جدا از بحث ترک بودن ادب چه ؟‌با این هم میانه ای دارید ؟
0 امتیاز
پاسخ داده شده خرداد 7, 1396 توسط بی نام
درود بر تمام خود آریایی پنداران

امروزه دیگر با گسترش و تخصصی شدن علوم مختلف  به ویژه در رشته های مثل ژنتیک انسانی، دیگر نیاز به بحث های تاریخی نیست، که معمولا با حب وبغض و تعصبات بیجا و همیشه تفسیر های مختلف از یک حادثه یا اتفاق ارائه داده به جایی نخواهیم رسید.  یا با افسانه و اسطوره ها نمی توان به طور دقیق گذشته یک جامعه یا کشور را شرح و تصیف کرد. اما با علم ژنتیک خیلی از مسائل و ناشناخته های تاریخ و سرگذشت پیشینیان ما آشکار می شود به ویژه وقتی چند علم مثل ژنتیک انسانی و باستان شناسی و تاریخ مکمل هم باشند.

اگه بر اساس نتایج آزمایش های ژنتیکی و به دور از تعصبات پان ترکی یا پان فارسی(آریایی) وبه طور خلاصه شرح دهیم نتایج نشان می دهند آذری ها در حالت کلی تباری عمدتا قفقازی دارند. که خود نژاد قفقازی حالت بین نژاد اروپایی و نژاد خاورمیانه ای (بین النهرین ) می باشد.البته هستن بعضی جاها که درصد ژن ترک نسبتا زیاد باشد مثل بعضی شهرستان های استان اردبیل یا استان های هم جوار ولی حالت کلی همان نژاد قفقازی است. و با در نطر گرفتن این نکته که  آذری های دو طرف ارس  تقریبا یک ریشه مشترک دارند، با این تفاوت که تالشی ها بیشتر شبیه آذربایجان شمالی  و اصفهانی ها شبیه آذری های ایران هستن. و تبریزی ها بیشتر شبیه گرجی ها. البته کلا کشور های قفقاز جنوبی با وجود تفاوت های زبانی و دینی همگی با  اختلاف کمی یک ریشه و تبار دارند که شامل گرجستان و ارمنستان و آذربایجان و شمال غرب ایران و بخشی از ترکیه. البته بخش زیادی از جمعیت قفقازی در طی حکومت های مختلف در طول تاریخ از موطن اصلی خود به بخش های از کشور مثل مازندران و اصفهان و چاهای دیگر کوچانده شده اند  ولی امروزه کمتر آثاری از انها در این مناطق مانده است و معمولا داخل جمعیت های دیگرآسمیله شده یا به نا بر مسائل سیاسی هویت و زبان خود را فراموش کرده اند.

اگر ملاک از آریایی نزدیکی و تشابه  ژنتیکی به مردم اروپا باشه معلومه که در ایران شبیه ترین مردم به اروپا  قفقازی ها و به تبع آن بخش زیادی از آذری ها یا آنهایی که آذری زبان نیستند ولی اصالت آذری یا بهتر بگوییم قفقازی دارند آریایی حساب میشن.ولی اگه ملاک از آریایی شبیه بودن به مردم  فارس زبان جنوب ایران باشد که معمولا سبزه هستن مثل اکثر کرمانی ها و یزدی ها و....کلا حاشیه کویر نشینان و فلات مرکزی ایران که براساس شکل و ظاهر و مشخصات ژنتیکی در عین تشابه با اقوام اروپایی(همان قفقازی) تشابه بیشتری با کشورهای همسایه خود از قبیل هندو ها و پاکستانی ها در شرق و اعراب و بربرها در غرب و جنوب دارند خوب معلومه بخش زیادی از آذری ها و تهرانی و کرجی ها تا اصفهان آریایی حساب نمیشوند. البته دیگر اقوام  ایرانی مثل لک ها و لرهها و کرمانجها و کردها به دلیل مطالعات ژنتیکی کم تری که صورت گرفته  اظهار نظر نمی کنم هرچند که کرمانج ها به علت جمعیت بیشتر و پراکندگی در چند کشور بیشتر مطالعه شده اشت.
دارای دیدگاه مرداد 27, 1396 توسط کارتال
البته  تقسیم بندی ها ژنتیکی  و مطالعات علمی که براساس هاپلوگروپ ها  و مارکر های ژنتیکی روی جمعیت های انسانی انجام میشه با تقسیم بندی های زبانی گروه ها و جمعیت های مختلف انسانی  و یا هویت قومی آن ها تفاوت فاحش دارند و امیدوارم دوستان این مباحث را باهم اشتباه نگیرن و معادل هم قرار ندهند.
0 امتیاز
پاسخ داده شده 12 اسفند 1396 توسط بهروز
جهت اطلاع از نژاد مردم آذربایجان مطابق آزمایشات ژنتیک از سایت زیر بازدید نمایید:

http://iraniangen.blogfa.com

به بخش پرسش و پاسخ پارسیان دژ خوش آمدید, جايی برای پرسش پرسش و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و نویسندگان یا سرپرست های این مجموعه.


توجه!

خواهشمندیم برای گردانش پرسشها خود ( ویرایش ، ستردن(حذف) ، ...) ودریافت امتیاز ناگزیر در پارسیان دژ هموند(عضو) شوید.

خواهشمندیم برای دریافت پاسخ پرسشها خود کمی بردبار باشید ، به ویژه برای پرسشها برجسته .

ask

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 39 بازدید
–1 امتیاز
11 پاسخ 2,656 بازدید
+3 امتیاز
5 پاسخ 612 بازدید
سوال شده فروردین 22, 1393 در شایعات (پراکنده گویی ها) توسط بی نام
0 امتیاز
0 پاسخ 19 بازدید
سوال شده 4 اسفند 1396 در قهرمان ها توسط بی نام
0 امتیاز
0 پاسخ 22 بازدید
...