با توجه به مطالعات خود حضرت زرتشت را با کدام یک از پیامبران بنی اسرائیل هم دوره می دانید؟

0 امتیاز
634 بازدید
سوال شده آبان 10, 1395 در قهرمان ها توسط حسین
سلام

ضمن تشکر بابت تلاش خوب تان در زمینه حفظ تاریخ ایران کهن خواهشمندم بفرمایید با توجه به مطالعات خود حضرت زرتشت را با کدام یک از پیامبران بنی اسرائیل هم دوره می دانید؟

در ضمن یکی از استید معرفت شناسی مدعی شده است که تاریخ زرتشت به 10 هزار سال پیش از میلاد مسیح بر میگردد حال آن که حضرت آدم 6000 سال پیش از میلاد می زیسته. بنده مقاله شما درباره حضرت زرتشت را مطالعه کردم لطفا در صورت داشتن اطلاعات بیشتر جهت پاسخ گویی به این استاد آنها را در اختیار بگذارید.

استاد مربوطه منبعی برای حرف هایش ذکر نکرده است .

با تشکر

حسین

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 23, 1395 توسط بی نام

زَرتُشت یا زَردُشت یا اشوزَرتُشت، پیامبر ایران باستان بود که مزدیسنا را بنیان گذاشت.[۱] وی سراینده گات‌ها، کهن‌ترین بخش اوستا است.[۲] زادگاه و زادروز وی دقیقاً روشن نیست، هرچند زمان زایش او ۶۰۰ تا ۱۲۰۰[۳] پیش از میلاد مسیح گمان زده می‌شود و زادگاه وی را به مناطق مختلفی مانند ری،[۴] آذربایجان،[۵] خوارزم،[۶] سیستان[۷] و خراسان[۸][۹] نسبت داده‌اند. آموزش‌های زرتشت بعدها با باورهای بومی ایرانیان آمیخته شد و مزدیسنای کنونی را پدیدآورد که که نزدیک به پنج سده دین رسمی ایران نیز بوده‌است. نام زرتشت در فهرست یکصد نفرهٔ انسان‌های تأثیرگذار تاریخ که توسط مایکل هارت تنظیم شده‌است، قرار دارد.[۱۰] دین زرتشت امروزه حدود ۲۰۰ هزار تن پیرو در ایران، هند و برخی نقاط دیگر جهان دارد.[۱۱]

 

به نقل از دانشنامه بزرگ ویکی پدیا

به بخش پرسش و پاسخ پارسیان دژ خوش آمدید, جايی برای پرسش پرسش و دریافت پاسخ از دیگر کاربران و نویسندگان یا سرپرست های این مجموعه.


توجه!

خواهشمندیم برای گردانش پرسشها خود ( ویرایش ، ستردن(حذف) ، ...) ودریافت امتیاز ناگزیر در پارسیان دژ هموند(عضو) شوید.

خواهشمندیم برای دریافت پاسخ پرسشها خود کمی بردبار باشید ، به ویژه برای پرسشها برجسته .

ask

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 115 بازدید
0 امتیاز
0 پاسخ 22 بازدید
+1 امتیاز
2 پاسخ 251 بازدید
سوال شده خرداد 3, 1393 در قهرمان ها توسط بی نام
–3 امتیاز
2 پاسخ 387 بازدید
...